Wydarzenia | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Wielkie budowanie z okazji Dnia Dziecka!
Tak wielkiej imprezy LEGO jeszcze nie było! Rekordowa powierzchnia 650 m2, 6 stref tematycznych, 2 dni zabawy! Z okazji Dnia Dziecka, w weekend 30-31 maja, firma LEGO Polska zaprasza wszystkie dzieci do łódzkiej Manufaktury.
Przez dwa dni, w godzinach 11.00-19.00 w łódzkiej Manufakturze firma LEGO Polska udostępni największy w Polsce plac zabaw wypełniony kultowymi klockami. Dla małych i dużych fanów kreatywnego budowania, chłopców i dziewczynek, dzieci i ich rodziców, przewidziano 6 tematycznych stref budowania: dla najmłodszych sektor LEGO DUPLO, dla starszych strefę LEGO Ninjago i LEGO Star Wars, część poświęconą LEGO Friends i LEGO Elves, a dla miłośników wirtualnej rzeczywistości sektor z grami LEGO. Gości bawić będą profesjonalni animatorzy LEGO.
Moc atrakcji czeka dzieci w największym sektorze LEGO Ninjago. W strefie animacji dzieci będą mogły sprawdzić, czy są prawdziwymi ninja, wypełniając 6 misji, po ukończeniu których otrzymają dyplom ninja oraz upominek. W strefie wolnego budowania, na kilkudziesięciu stołach z klockami LEGO Ninjago, dzieci będą miały możliwość kreatywnego konstruowania dowolnych modeli i odgrywania scenek z bohaterami serii. Fani będą mogli również wspólnie zbudować ogromną figurę 3D wojownika Ninjago, zrobić sobie zdjęcie z bohaterami serii w strefie foto, a w mini strefie gier pograć na tabletach w „LEGO Ninjago - The Final Battle”.
W „kosmicznym” sektorze LEGO Star Wars dzieci będą mogły tworzyć własne międzygalaktyczne pojazdy i odgrywać scenki z kultowej sagi „Gwiezdne wojny”, obejrzeć wystawę najnowszych modeli LEGO Star Wars oraz zrobić sobie zdjęcie na ściance foto. Na dzieci i ich rodziców będzie czekała także ogromna LEGO-planeta ze świata Star Wars!
Fani przyjaciółek z Heartlake będą zachwyceni zabawą w sektorze LEGO Friends. Razem z nimi będą mogli odgrywać scenki dotyczące ulubionych zainteresowań: przyjaźni, muzyki, sportu, tańca, zwierząt i przyrody. Dzieci, które wolą świat fantasy, magię i przygody elfów, odnajdą się w strefie LEGO Elves. Zostaną im udostępnione stoły do zabawy klockami z tych serii oraz ogromny stół-serce ze świata LEGO Friends. Ponadto dzieci będą mogły zobaczyć wystawę najnowszych modeli z kolekcji LEGO Friends i LEGO Elves, pograć na tabletach w „LEGO Friends Art Maker” w mini strefie gier” oraz zrobić sobie zdjęcie na ściance foto LEGO Elves.
W strefie gier starsi fani LEGO znajdą stanowiska z konsolami PlayStation4 oraz zainstalowanymi grami video LEGO.
Z kolei na najmłodszych budowniczych w wieku już od 1,5 roku życia będzie czekać ogromny „basen” wypełniony klockami LEGO DUPLO, stoliki do zabawy, gdzie dzieci będą mogły układać swoje pierwsze budowle oraz ścianka foto z motorem 3D LEGO DUPLO, na który można wsiąść i zrobić sobie zdjęcie.
Więcej informacji:
Club LEGO - http://club.lego.com/pl-pl
FIRMA LEGO
Firma LEGO powstała w 1932 roku w małym miasteczku Billund w Danii. Założycielem był stolarz Ole Kirk Christiansen, który na skutek kryzysu gospodarczego zaczął produkować drewniane zabawki zgodnie ze swoją dewizą „Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”. Nazwa jest zbitką wyrazów LEg GOdt, czyli po duńsku „baw się dobrze”. Dopiero w 1947 z taśmy produkcyjnej zjechała pierwsza plastikowa zabawka. Prototyp klocka, znanego dziś niemal na całym świecie, powstał w 1949 roku. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 1958 roku, kiedy syn założyciela - Godfred Kirk Christiansen - opatentował pomysł łączenia klocków LEGO za pomocą słupka i tulejki. Odkrycie Goldfreda okazało się punktem zwrotnym i kluczem do sukcesu. System sprawił, że budowle LEGO są niezwykle stabilne, a nieograniczone możliwości zespalania elementów pozwalają na tworzenia niesamowitych wręcz konstrukcji. Dwa klocki o ośmiu wypustkach można połączyć aż na 24 różne sposoby, a dla ośmiu takich klocków istnieje prawie nieskończona liczba połączeń!
Kolejnym punktem zwrotnym dla rozwoju firmy, paradoksalnie, stał się pożar w 1960 roku, w wyniku którego zniszczeniu uległa część budynku, gdzie produkowano drewniane zabawki. Od tego momentu jedynym surowcem do produkcji klocków był plastik. W 1966 roku firma Christiansena wytwarzała już 57 różnych zestawów i 25 pojazdów. W 1968 roku w Billund otwarto pierwszy Legoland, czyli park rozrywki zbudowany z klocków. Decyzja okazała się genialnym posunięciem, gdyż tylko w pierwszym roku działalności miejsce odwiedziło 625.000 fanów LEGO. Dziś parki Legoland istnieją także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA i Malezji.
W 1969 roku na rynek wkroczyły klocki LEGO DUPLO, przeznaczone dla dzieci od 1.5 do 5 lat. W 1974 roku świat ujrzał pierwszego ludzika LEGO, a w 1977 roku pierwszą serię LEGO Technic, umożliwiająca starszym dzieciom budowanie modeli mechanicznych. Na początku lat 80. powstał Dział Produktów Edukacyjnych (LEGO Education), by rozwijać linię specjalnych zabawek na użytek szkół i przedszkoli, a także dla dzieci niepełnosprawnych. 1998 to natomiast rok pierwszej, bestsellerowej gry komputerowej - Wyspy LEGO, która sprzedała się niemal w milionie egzemplarzy. Kolejnym krokiem milowym w historii LEGO jest premiera w lutym 2014r. pierwszego pełnometrażowego filmu kinowego, zrealizowanego w technologii 3D.
Dziś szacuje się, że na każdego mieszkańca Ziemi przypadają 62 klocki LEGO, a po świecie „chodzi” ponad 4 miliardy minifigurek LEGO. Od 1958 roku w sumie wyprodukowano 650 miliardów klocków, które już dawno wyszły poza pokoje dziecięce i wykorzystywane są przez ludzi sztuki, filmu, architektów czy nauczycieli akademickich. Czy mogło być inaczej, skoro jedynym ograniczeniem w używaniu produktów LEGO jest ludzka wyobraźnia?
Komentarze społecznościowe |