Wydarzenia | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Baltona otworzy nowe sklepy na wrocławskim lotnisku
Baltona otworzy sześć sklepów na wrocławskim lotnisku. To rezultat konkursu rozstrzygniętego przez Port Lotniczy Wrocław. Podróżni skorzystają z jeszcze większego wyboru artykułów spożywczych, kosmetyków, słodyczy, książek czy odzieży. Pierwsze otwarcia zaplanowano na grudzień.
P.H.Z. Baltona S.A. jest jednym z największych operatorów sklepów wolnocłowych na lotniskach regionalnych w Polsce. Do maja 2018 roku uruchomi sześć lokali w Porcie Lotniczym Wrocław – pięć w hali odlotów i jeden w strefie ogólnodostępnej. - Port Lotniczy Wrocław jest jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk w Polsce, a nasze sklepy cieszą się dużym zainteresowaniem. Wkrótce pasażerowie będą mogli skorzystać z jeszcze bogatszej oferty. Baltona wygrała konkurs i została wybrana, ponieważ spełniła w najwyższym stopniu wszystkie warunki i zapewniła wdrożenie oczekiwanych przez nas standardów obsługi pasażerów, co jest dla nas bardzo ważne – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Umowa została podpisana na pięć lat. Baltona zajmie 740 mkw. w hali odlotów Schengen. W największym lokalu „Wroclaw Duty Free” zaproponuje między innymi artykuły spożywcze, perfumy, kosmetyki, akcesoria, alkohol, wyroby tytoniowe. Ciekawą nowością będzie Spirit of Poland, czyli sklep specjalizujący się w polskich produktach regionalnych. Firma otworzy również Fashion Boutique, który zaoferuje ubrania, biżuterię i akcesoria oraz Zoom, gdzie pasażerowie kupią książki i prasę.
Na tym nie koniec zmian. W hali odlotów non-Schengen (dostępnej dla podróżnych po przejściu kontroli paszportowej) Baltona uruchomi całkowicie nowy 20-metrowy lokal ze swoimi największymi bestsellerami. Nowość pojawi się także na parterze w hali ogólnodostępnej. Pasażerowie, a także odprowadzające i witające ich osoby, zrobią zakupy w sklepie Landside Boutique. Sklep o powierzchni 86 mkw. zaproponuje między innymi perfumy i kosmetyki, wsparte ofertą modową.
- Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzono. Nie możemy się doczekać pierwszych owoców naszej współpracy, gdy sklepy zostaną otwarte - mówi Piotr Kazimierski, prezes P.H.Z. Baltona S.A. - Nieprzerwanie szukamy nowych, innowacyjnych sposobów zapewnienia naszym klientom najwyższej jakości zakupów. Jestem pewien, że udało nam się osiągnąć ten cel w Porcie Lotniczym Wrocław i nowa oferta detaliczna przedstawiona przez nas pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału lotniska. Postanowiliśmy przywrócić "dwie ceny" - politykę cen wolnocłowych, która podkreśla zalety sklepów WOLNOCŁOWYCH i na pewno zostanie entuzjastycznie przyjęta przez pasażerów. Jestem przekonany, że nasza najnowsza koncepcja sprzedaży detalicznej pozytywnie zaskoczy podróżnych – dodaje.
Projekt powierzchni handlowej, opracowany przez londyńską pracownię The Design Solution, będzie nawiązywał do tradycyjnych elementów architektury Wrocławia – Rynku, Starego Miasta, mostów, krasnali – zachowując jednocześnie synergię z lotniskiem. Nie zabraknie nowoczesnej technologii, która ułatwi i uprzyjemni klientom zakupy. Nowe sklepy powstaną w miejscu dwóch lokali Heinemann Duty Free&Travel Value (jeden proponował perfumy i kosmetyki, drugi alkohol i wyroby tytoniowe), Virgin (książki, płyty, filmy), Emanuel Berg (oferta modowa), S&A Jewellery Design (biżuteria). Pasażerowie nadal będą mogli zrobić zakupy w sklepie Polski Folk. Proponuje on pamiątki i gadżety z symbolem Wrocławia i Polski, a także pocztówki i przewodniki. Port Lotniczy Wrocław posiada około 4 tys. mkw. powierzchni komercyjnej (sale konferencyjne, galeria handlowa, gastronomia itd.). Każdego miesiąca pojawia się w niej kilkaset tysięcy pasażerów. Tylko we wrześniu 2017 roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało 293 tys. osób.
Aleksandra Palus
Komentarze społecznościowe |