Wydarzenia | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
INDUSTRIADA 2019 w Muzeum Śląskim i wielki finał INDUnauci
Święto Szlaku Zabytków Techniki w tym roku świętuje swoje 10. urodziny. Program INDUSTRIADY 2019 jest więc niezwykle bogaty. W sobotę, 8 czerwca, zapraszamy również do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Na cały dzień przygotowaliśmy wiele atrakcji a wieczorem tegoroczną, jubileuszową edycję INDUSTRIADY zakończy wielkie widowisko INDUnauci. Świętujmy razem pomarańczowy karnawał u progu lata.
Okrągła cyfra to okazja do INDU-balu i wspólnej zabawy, która w Muzeum Śląskim będzie połączona z postaciami przemysłowców – założycieli i kadry technicznej kopalni Ferdinand. Szczegółowy całodniowy program INDUSTRIADY w Muzeum Śląskim znajduje się tutaj.
Natomiast o godz. 21.30 zapraszamy wszystkich na widowisko multimedialne z muzyką na żywo INDUnauci, które odbędzie się na terenie muzeum przy wieży wyciągowej szybu Warszawa. Wstęp na finał INDUSTRIADY, przygotowywany przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach oraz Muzeum Śląskie, jest wolny.
W ten jeden, wyjątkowy wieczór teren Muzeum Śląskiego zamieni się w port, miasto, morze, megafabrykę, największą w regionie salę balową. Pojawią się jeżdżące maszyny rodem z książek Juliusza Verne’a, postaci niczym z kultowego Mad Maxa, a do tego niemal 50 muzyków. Wśród nich jazzowi herosi, rockowi drapieżcy i orkiestra dęta, której przy takiej okazji nie może zabraknąć. Czeka nas również lotna niespodzianka.
Specjalnie na tę okazję Maciej Obara skomponował utwór, którego orkiestracją zajął się Nikola Kołodziejczyk. Pod jego batutą na żywo zagrają zespoły: Pasimito i Rube Świnӱe oraz 40-osobowa Orkiestra Dęta Silenzio z Woli.
W dniu INDUSTRIADY będzie można dotrzeć do Muzeum bezpłatnym transportem - m.in. Kolejami Śląskimi czy komunikacją miejską. Dla zmotoryzowanych dostępny będzie jedynie parking podziemny. W dniach 7 i 8 czerwca parking zewnętrzny Muzeum Śląskiego będzie zamknięty. Obowiązuje także zakaz lotu dronami nad terenem muzeum.
Finał INDUSTRIADY 2019
INDUnauci – widowisko multimedialne z muzyką na żywo
Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1
Idea, organizacja przestrzeni: Adam Kowalski, Tomasz Szabelski
Produkcja: Tomasz Szabelski
Kompozycja: Maciej Obara
Orkiestracja: Nikola Kołodziejczyk
Muzyka na żywo: Pasimito, Rube Świnӱe, Orkiestra Dęta Silenzio z Woli
Obiekty scenograficzne: Piotr Tetlak, Martyna Stachowczyk
W spektaklu bierze udział Interdyscyplinarna Grupa Teatralna Asocjacja 2006
Kierownik artystyczny: Piotr Tetlak
Kostiumy: Natalia Rejszel
Współpraca scenograficzna: Krzysztof Urban, Piotr „Hary” Charytoniuk
Realizacja światła: Light Design Solutions
Kierownictwo techniczne: Paweł Stachowczyk
Producent i koordynator: Renata Stolarska
Współpraca przy realizacji: zespół Muzeum Śląskiego w Katowicach
Koordynacja działania: zespół Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach
Wydarzenie powstaje dzięki zaangażowaniu finansowemu Samorządu Województwa Śląskiego.
Komentarze społecznościowe |