Wydarzenia | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Palec pod budkę, bo za minutkę budka się zamyka i nie ma kluczyka
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej, po licznych imprezach w Warszawie i Radomiu obiera właśnie kurs na Wrocław.Od 14 do 16 czerwca w Muzeum Pana Tadeusza czekać będzie na najmłodszych całe mnóstwo atrakcji prowadzonych symultanicznie w trzech grupach wiekowych.
Program został zbudowany w trzech kategoriach wiekowych, tak by dzieci w każdym wieku znalazły coś dla siebie.
W weekend Gosia Herba będzie malować sny (jedynie dobre, oczywiście); Marianna Sztyma pomoże uchwycić emocje, Natalia Usenko zaprosi dzieci do świata wyliczanek, także tych znanych z dzieciństwa rodziców a Joanna Rusinek stworzy portrety rodzinne. Gwiazda światowego formatu – Taro Miura stworzy z dziećmi plan papierowego miasta, które będzie nie tylko odwzorowaniem prawdziwego miejsca, ale również próbą konfrontacji z tym, co trudne lub wymagające zmiany. Ewa Kozyra Pawlak i Paweł Pawlak nie tylko zapraszają na warsztaty na których powstaną wielkoformatowe ptaki, ale uchylą drzwi własnej pracowni. Opowiedzą o tworzeniu atlasów i nie tylko.
Bardzo zachęcamy także do udziały w warsztacie na podstawie książek wydawnictwa Zakamarki, podczas których porozmawiamy o tym, że w każdej babci i każdym dziadku ukryte są historie o wspaniałych dziewczynkach i dzielnych chłopcach, albo na odwrót. Pobawimy się w proste zabawy sprzed lat, a każda rodzina stworzy swój rodzinny talizman inspirowany afrykańskimi wzorami.
A co dla starszych?
Rafał Witek zaprosi do klubu latających ciotek, Wojciech Cesarz rozśmieszy Was do łez pamiętnikami „grzecznego” psa, a Agata Widzowska wyjaśni co to jest „Psierociniec”. Marianna Oklejak udowodni, że muzyka łączy pokolenia, Karolina Grabarczyk i Nika Jaworowska pokażą jak każdy z nas może zmieniać świat. Tomasz Jastrun, Katarzyna Ryrych i Agnieszka Tyszka podejmą wyzwanie i pochylą się nad tematami najważniejszymi dla młodzieży. Chwilami będzie zabawnie, a chwilami poruszająco, ale na pewno nie będziecie się nudzić. Marta Kisiel połączy pokolenia fanów fantasy.
Chcecie jeszcze?
Portrety Tomka Brody to esencja kreatywności. W trakcie warsztatów dzieci poznają zasady tworzenia kolażu w praktyce. Portret ulubionego członka rodziny stworzony z gąbek, z pozoru bezużytecznych kawałków tkanin i kartonów, stanie się cenną rodzinną pamiątką i być może znajdzie honorowe miejsce na Waszej ścianie. Znacie już nowość od wydawnictwa Dwie Siostry? Autor „Podróżników” - Andrzej Fedorowicz odpowie na pytania: Kto został królem Madagaskaru, a kto odkrył źródło Amazonki? Jak przejechać Afrykę na rowerze i jak w jednym roku stanąć na dwóch biegunach Ziemi? Czy można okrążyć świat samochodem i przepłynąć Atlantyk… kajakiem?
Macie jeszcze inne pytania do autora? Zapiszcie je. Zadamy je wszystkie!
To nie wszystko!!! Na deser mamy niespodziankę! W ramach cyklu „Męskie czytanie” zapraszamy was do Hydropolis, znakomitego centrum edukacyjnego. Będziemy czytać, zwiedzać, a nawet wywołamy burzę.
Wystawy! Wystawy! Jeszcze raz wystawy!
W Muzeum Pana Tadeusza w trakcie trwania Festiwalu będziecie mogli oglądać przepiękne prace Quentin Gréban, stworzone do książki „Mama” wydanej przez wydawnictwo Media Rodzina oraz znakomitą interaktywną wystawę „Kto ty jesteś?”. Ta wystawa to prawdziwe wyzwanie, więcej pytań niż odpowiedzi, zadania dla dzieci, elementy kostiumów i wiele, wiele innych.
14 czerwca o godz. 18:00 wernisaż, warsztaty, start Festiwalu i upominki dla dzieci! Nie można tego przegapić! Startujcie z nami!
Wszystkie spotkania są bezpłatne, ale konieczna jest rezerwacja miejsc: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl
Więcej informacji o zapisach, oraz pełny program znajdziecie na: https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/program-wroclaw/
Komentarze społecznościowe |