Wydarzenia | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
10 kadrów z 10. edycji Brave Kids [FOTOSTORY]
Ponad 100 młodych artystów z 16 krajów całego świata zawładnęło na kilkanaście dni Wrocławiem, Rzeszowem, Wałbrzychem, Lesznem i Radziejowicami. Akrobacje, tradycyjne tańce i ludowe pieśni – to pokazali nam uczestnicy projektu. Zobaczcie na zdjęciach, jaka była tegoroczna 10. edycja Brave Kids.
1. Parada młodych artystów od lat jest stałym elementem programu Brave Kids. W tym roku odbyła się we Wrocławiu, Rzeszowie i Wałbrzychu. Uczestnicy w radosnym korowodzie kroczą przez miasto, prezentując mieszkańcom swoje talenty. Na zdjęciu zespół taneczny młodych Hindusek powstały przy Apne Aap Women’s Collective, organizacji non-profit zajmującej się marginalizowanymi kobietami i ich dziećmi w Mumbaju.
2. Sześcioosobowa grupa taneczna młodych Peruwiańczyków to jedni z najbardziej widowiskowych artystów tej edycji. Wychowankowie Demokratycznej Szkoły w Huamachuco w peruwiańskich Andach zachwycali tradycyjnymi strojami, na które składały się: kapelusz palmowy z lustrem i kolorową wstążką, kurtki ze skrzyżowanymi tasiemkami, wielobarwne spódnice, czarne spodnie i prażone orzechy, przymocowane do kolan. Grupa przyjechała do Wrocławia dzięki środkom zebranym podczas akcji crowdfundingowej.
3. Ukraińscy performerzy w składzie: Liudmila, Vladislav, Boddan, Diana, Viola, Anastasiia zachwycili publiczność podczas Finału Brave Kids w Rzeszowie. Grupa pochodzi z małego miasta Popasnaya w bliskim sąsiedztwie z Donbasem na wschodzie Ukrainy, gdzie szlifuje swoje muzyczne oraz taneczne talenty.
4. Brave Kids to nie tylko promocja młodych talentów, ale także przełamywanie międzykulturowych barier i zawieranie przyjaźni. Na zdjęciu wzruszająca scena na zakończenie wizyty Brave Kids w Rzeszowie. Jedna z tancerek z indyjskiej grupy Nanhi Dunya przytula małą rzeszowiankę. Tegoroczna, druga edycja projektu na Rzeszowszczyźnie, została bardzo ciepło przyjęta przez mieszkańców, a uczestnicy Brave Kids występowali na jednej scenie z uczniami szkoły Early Stage.
5. Niesamowite spotkanie wszystkich uczestników tegorocznej edycji podczas przedfinałowych warsztatów w Obornikach Śląskich. Udział w nich brało ponad 100 młodych artystów z kilkunastu krajów z całego świata, m.in. Korei Południowej, Kenii, Kolumbii, Indii, Iranu, Nikaragui, Syrii, Palestyny, Hong Kongu, Słowacji i Ukrainy. - W tym roku jesteśmy szczególnie zadowoleni, bo udała się nam rzecz niemożliwa. Przyjechała do nas grupa młodzieży z syryjskiego Aleppo. Wymagało to od organizatorów nie lada przygotowań. Ale udało się. To wielki sukces, że byli z nami w tej edycji - mówi Grzegorz Bral, dyrektor Brave Kids.
6. Podczas tegorocznej edycji Brave Kids do Wałbrzycha przyjechało ponad 30 uczestników w ramach Brave Kids Reunion. To artyści, którzy już wcześniej uczestniczyli w poprzednich edycjach projektu. Na zdjęciu Salome i Tato z Gruzji, reprezentujący dwie połączone grupy z organizacji Caritas Gruzja i Szkoły Artystycznej z Zahessi. Kadr uchwycony podczas otwartego pokazu dla wałbrzyszan na Podzamczu.
7. Przygotowania do Wielkiego Finału Brave Kids na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Każda grupa odważnych artystów przyjeżdża do Polski z własnym spektaklem. Na zdjęciu pokaz taneczny w wykonaniu tancerek Nanhi Dunya pochodzących z północnych Indii u podnóża Himalajów. Podczas tegorocznej edycji Brave Kids młode artystki zaprezentowały m.in. "Tarang" - "Fala” opowiadania świątynne, przedstawione w formie półklasycznego tańca kathak, oryginalną mantrę sanskrycką, tańce i pieśni ludowe z Indii Zachodnich, ze stanów Punjab, Gujrat, Maharasthra oraz Uttarakhand.
8. Ponad 100 artystów na jednej scenie, we wspólnym spektaklu. Wielki Finał Brave Kids to godziny warsztatów, podczas których „dzieci uczą dzieci”, wypracowując wspólny scenariusz finałowego występu. Na zdjęciu uczniowie szkoły podstawowej AEF Ruben ze slumsów dzielnicy Mukuru w Nairobi. Młodzi artyści nie tylko tańczą, ale także grają na bębnach.
9. Przedpremierowy pokaz Wielkiego Finału oraz sam Wielki Finał na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu zobaczyło 1500 osób. – Niesamowita energia uczestników pokazała, że te dzieci naprawdę są w stanie zmienić świat. Pokaz Wielkiego Finału Brave Kids udowodnił, że głos młodego pokolenia naprawdę jest ważny – zaznacza Iwona Frydryszak, producent wykonawczy Brave Kids.
10. Jubileuszowa 10. edycja Brave Kids we Wrocławiu, Wałbrzychu, Lesznie, Radziejowicach oraz Rzeszowie zakończyła się Wielkim Finałem we Wrocławiu. Ostatnim miejscem, do którego jeszcze przyjadą młodzi artyści będzie Trójmiasto. Od 13 lipca w Gdyni, Gdańsku i Sopocie gościć będą aktorzy teatralni z Salwadoru oraz Iranu, a także grupy taneczne z Litwy oraz Indii. Brave Kids spotkają się ponownie także w tym roku w Rumunii, Estonii, Gruzji i Indiach.
Projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.
Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids
Aleksandra Palus
fot. Mateusz Bral
Zobacz galerię (10) |
Komentarze społecznościowe |