Wydarzenia | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Film Powstanie Warszawskie w aplikacji mobilnej
Wczoraj na placu Powstańców Warszawy odbył się spacer śladami bohaterów „Powstania Warszawskie”, w którym udział wzięli: Zbigniew Leo ps. Byk, Włodzimierz Leo ps. Bawół - Powstańcy Warszawscy, Dariusz Gawin – zastępca dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wolontariusze Muzeum. Pretekstem było uruchomienie bezpłatnej aplikacji mobilnej „Powstanie Warszawskie”, której twórcą jest Muzeum Powstania Warszawskiego.
Aplikacja jest interaktywną formą poznania historii sprzed 70 lat. Dzięki niej możemy na moment przenieść się do 1944 roku i zobaczyć, jak współczesna Warszawa zmieniła się przez kilkadziesiąt lat i jak wyglądała podczas Powstania Warszawskiego.
- Z okazji premiery filmu „Powstanie Warszawskie” w ramach promocji Muzeum Powstania Warszawskiego otworzyło m.in. wystawę kadrów z filmu z historiami ludzi na nich utrwalonych. Widzowie w całej Polsce mogą kupić album „Rozpoznani”. Dla miłośników muzyki filmowej wydano płytę z kompozycjami Bartosza Chajdeckiego – opowiada Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Dziś oddajemy warszawiakom, ale i turystom interaktywną formę poznania historii sprzed 70 lat, która mamy nadzieję, że będzie zachętą do obejrzenia całego filmu „Powstanie Warszawskie” w kinie.
Jak działa aplikacja „Powstanie Warszawskie”?
Aby użyć aplikacji „Powstanie Warszawskie” wystarczy ją bezpłatnie pobrać z sklepów systemów Android, Windows Phone i IOS. Umożliwia ona odtworzenie fragmentów filmu „Powstanie Warszawskie” dokładnie w miejscach, w których zostały one zarejestrowane w czasie Powstania. Użytkownicy smartfonów mogą poznać aż 10 miejsc, w których rozgrywa się akcja filmu. Są to:
1. Skrzyżowanie Aleje Jerozolimskie-Bracka
2. Skrzyżowanie Szpitalna-Górskiego
3. Ulica Zielna 24
4. Plac Powstańców Warszawy
5. Ulica Marszałkowska 127
6. Skrzyżowanie Chmielna-Boduena
7. Ulica Jasna 5
8. Skrzyżowanie Świętokrzyska-Czackiego
9. Widok z ulicy Sienkiewicza na Pałac Kultury
10. Ulica Jasna 26
Interaktywna mapa aplikacji pozwala odnaleźć drogę do udokumentowanych w filmie miejsc i obiektów a następnie – po zbliżeniu się do nich i skierowaniu
na nie aparatu – odtwarza fragmenty filmu „Powstanie Warszawskie”. Na warszawskich chodnikach zostały „wyszorowane” punkty z logiem filmu, które wskazują najlepsze miejsce do obejrzenia fragmentu filmu.
Po wgraniu aplikacji na ekranie ukazuje się strona informacyjna, a następnie kieruje nas do widoku mapy z zaznaczonym miejscem, gdzie się znajdujemy
oraz miejscami historycznymi. Podczas interaktywnego spaceru mamy możliwość obejrzeć aż 10 punktów - miejsc, w których 70 lat temu realizowano kroniki powstańcze. Dziś pokolorowane możemy obejrzeć w filmie Powstanie Warszawskie w kinach w całej Polsce.
Zachęcamy do obejrzenia, jak działa aplikacja TUTAJ
Za pomysł aplikacji odpowiada agencja Y&R Mobile, za realizację deweloperską GoMega. Mecenasem aplikacji jest PZU.
źródło: Muzeum Powstania Warszawskiego
Zobacz galerię (3) |
Komentarze społecznościowe |