Wydarzenia | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Mieszkańcy Śląska intensywnie przygotowują się do Świąt Wielkanocnych
Wiosna to nie tylko czas intensywnych porządków. Jest to również okres przygotowań do świąt Wielkanocnych, jednego z najważniejszych okresów w roku i powrotu do starych, sprawdzonych przepisów. Jak wynika z badań „Fooder. Polacy, przepisy, internet”, w tym czasie, bardziej niż w jakimkolwiek innym okresie roku, przygotowujemy tradycyjne potrawy, często bazujące na doświadczeniach starszych pokoleń. 76% mieszkańców Śląska przyznaje, że gromadzi przepisy wielkanocne. Ciekawym i użytecznym sposobem na zapewnienie długowieczności przepisom naszych babć jest Fooder, nowatorskie narzędzie, które pomaga uporządkować kulinarny świat.
Mazurkowy zawrót głowy
Wielkanoc jest przez wielu uważana za najważniejsze święto w roku. Dlaczego? Ponieważ towarzyszy mu powiew wiosennej świeżości, który zwiastuje przyjście cieplejszych i dłuższych dni. Poza świątecznymi porządkami, które zajmują w tym okresie wiele czasu, ważne jest to co podajemy do świątecznego stołu. Niewielu z nas w tym czasie decyduje się na eksperymenty kulinarne - badania „Fooder. Polacy, przepisy, internet” wykazały, że aż 78% Śląskich internautów szuka sprawdzonych przepisów wielkanocnych, a prawie co piąty robi to intensywniej, niż w jakimkolwiek innym okresie roku. Istotne jest także to, że 69% osób, które szuka przepisów wielkanocnych zwraca uwagę na ich tradycyjność.
Najważniejsza tradycja
Według badania „Fooder. Polacy, przepisy, internet.” na Wielkanoc szukamy sprawdzonych przepisów – aż dla 75% Polaków przy wyborze świątecznego przepisu istotne jest aby przepis był im znany. 41% Polaków w tym okresie nie decyduje się wypróbowywać nowych przepisów, bo w wielkanocnych potrawach bardziej cenią tradycyjny, dobrze znany smak, niż kreatywność.
Co z barszczem białym babci?
Potrawy tradycyjne i sprawdzone kojarzą nam się przede wszystkim z kuchnią mamy i babci. Dlatego na Wielkanoc, rzadziej niż zazwyczaj, korzystamy z internetu, by poszukiwać przepisów, a częściej polegamy na recepturach zaczerpniętych od osób starszych. Wielkanoc jest szczególnym czasem, gdyż wtedy aż 42% z nas zwraca się do nich o przepisy świąteczne – to najwyższy odsetek w ciągu roku, bo nawet w okolicach Wigilii chętniej szukamy nowości w internecie albo zwracamy się po inspiracje do rówieśników. Wielkanoc to czas kiedy chętnie powracamy do rodzinnych, tradycyjnych przepisów spisanych na kartkach i powtykanych w książki.
Świąteczny spokój
Jak ustrzec te cenne receptury, przekazywane z pokolenia na pokolenie, przed zapomnieniem? Warto pomyśleć o jednym miejscu, w którym możemy trzymać wszystkie nasze kulinarne skarby: przepisy przekazane nam przez znajomych, rodzinę i spisane na kartkach, ale również przepisy z ulubionych stron i blogów. Stworzenie takiej własnej książki kuchennej nie musi być ani trudne, ani czasochłonne. Naprzeciw oczekiwaniom wszystkich przychodzi darmowa platforma www.fooder.pl, na której za pomocą jednego kliknięcia, możemy dodać ulubiony internetowy przepis do swojej kolekcji. Aplikacja umożliwia również zapisywanie własnych przepisów i ich zdjęć, którymi następnie możemy (ale nie musimy) podzielić się z innymi.
Zadbajmy o to, by każde następne święta wielkanocne przebiegały tradycyjnie i bez zbędnego stresu. Aplikacja dostępna na www.fooder.pl
O badaniu: “Fooder. Polacy, przepisy, internet” – badanie sposobów korzystania z przepisów oraz ich przechowywania przez polskich internautów. Badanie przeprowadzone na reprezentatywnej próbie ponad 1000 internautów w wieku 15-64 lata. Badanie na zlecenie ZT kruszwica przeprowadzone przez dom badawczy Maison, listopad 2014
Źródło: nadesłane przez Żanettę Madaj, Garden of Words
Komentarze społecznościowe |