Wydarzenia | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Mózgi elektronowe. Elwro i jego plastycy
Elwro to nie tylko zakład tworzący podstawy przemysłu komputerowego w Polsce, ale również jedno z pierwszych miejsc, gdzie jeszcze w latach 60. XX wieku zaczęto myśleć o kompleksowym budowaniu identyfikacji wizualnej firmy przez projektowanie materiałów reklamowych, ekspozycji targowych oraz obudów komputerów i kalkulatorów.
Wystawa Mózgi elektronowe. Elwro i jego plastycy przypomni wizerunek firmy, za kształt którego na przestrzeni lat 1959-1993 odpowiedzialni byli wrocławscy plastycy oraz projektanci form przemysłowych. Mając na uwadze siłę reklamy, w latach 70. XX wieku utworzono w zakładzie pracownię poligraficzną wyposażoną w maszyny do druku sitowego oraz offsetowego. To pociągnęło za sobą chęć współpracy ze znamienitymi plastykami.
Twórczość absolwentów wzornictwa przemysłowego oraz grafiki ASP we Wrocławiu – m. in. Eugeniusza Geta-Stankiewicza, Benedykta Hadyńskiego, Jana Kaczkowskiego, Romana Kowalika, Edwarda Pełecha, Mieczysława Piroga, Pawła Szecówki i Włodzimierza Szyszki – stała na styku nauki z wzornictwem i pozwoliła na wędrówkę komputerów w świat.
kuratorka: Iwona Kałuża
identyfikacja wizualna: Hubert Kielan
program galerii: Katarzyna Roj
17 marca – 21 maja 2017
wernisaż: 17 marca 2017
galeria Dizajn BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2-4
źródło: bwa.wroc.pl
Komentarze społecznościowe |