Spacer i kijki | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Dni Miasta Kędzierzyn-Koźle
25-26 czerwca 2011 odbędą się Dni Miasta Kędzierzyn-Koźle 2011 - aleja Jana Pawła II (pasaż) obok Domu Kultury „Chemik”.
Program Dni Miasta Kędzierzyn-Koźle 2011
25.06. – sobota
16.00 - „Kozz All Music Festiwal” – wielki Finał, zagrają:
Poznańska Kapela z Orliczka
SPLOT z Sycowa i Wrocławia
Vecordia z Warszawy
MAIGRA z Wrocławia
19.00 – koncert zespołu „Karawana”
21.00 – „Bakshish” – reggae specjalnie dla Was
23.00 – Jest super czyli koncert „T-Love”!
26.06. – niedziela
15.00 – orkiestra rozrywkowa „Kurcbend”
16.00 – dla wszystkich dzieci „Gargamel i smerfy”
18.00 – Rudi Schuberth & Wały Jagiellońskie
20.00 – „The Fireballs” - 50s Rock’n'Roll Band
2200 - Gwiazda Wieczoru: Andrzej Piaseczny
Imprezy towarzyszące:
Giełda zapachów: perfumy, olejki eteryczne, kadzidełka, chemia gospodarcza.
Ogólnopolski zlot tancerzy Jumpstyle.
Galeria na klombie – ekspozycja prac Klubu Plastyków Nieprofesjonalnych.
Szachy plenerowe, symultana szachowa.
Agencja Mienia Wojskowego – nieruchomości i sprzęt wojskowy dla każdego
Kiermasz – „Książka za grosik, koszyk za dychę”
24 czerwca
Dom Kultury „Chemik” I Kędzierzyńsko-Kozielskie Forum Historyczne
- Przystań „Szkwał” na Odrze Nie bądź obojętny i ty możesz pomóc – pokazy ratownicze WOPR
Parking przed Pływalnią
25 czerwca
I TOH STUNT PARTY 2011 – ekstremalne zawody na motocyklach
26 czerwca
"PZMot przyjacielem zmotoryzowanej rodziny" - Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza: pokazy, gry, konkursy, zabawy.
INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE
25.06. – sobota
16.00 - „Kozz All Music Festiwal” – wielki Finał
Podczas finału wystąpią laureaci przesłuchań, których wyłoniliśmy podczas eliminacji, które odbyły się 25 lutego, 25 marca i 29 kwietnia. Będą to następujące zespoły:
Poznańska Kapela z Orliczka: Kapela z Orliczka to grupa ludzi związanych wspólną pasją, jaką jest tradycyjna twórczość. W repertuarze tej grupy znajduje się mnóstwo utworów w nowoczesnych i energetycznych aranżacjach. Muzycy inspirują się wszelkimi zapomnianymi i znanymi melodiami pochodzącymi z całej Polski, zwłaszcza z Ziemi Szamotulskiej i Wielkopolski, skąd pochodzą. Dzięki tej pasji grupie młodych muzyków wywodzących się z różnych środowisk twórczych (od jazzu, przez rock, flamenco i reggae) udało się spotkać i wspólnie pracować, a wypadkową procesu tworzenia można usłyszeć na koncertach.
SPLOT z Sycowa i Wrocławia: SPLOT to rockowe imponderabilia ;) , gitarowy napęd sterowany kobiecym wokalem:) Biografia i Formowanie SPLOT-u rozpoczęło sie jesienią 2009, zakończyło na początku 2010. Od marca do września zarejestrowali singiel zawierający 3 utwory, równolegle poszerzając materiał koncertowy. Debiutując udało im się awansować do finału Mayday Rock Festiwal 2010, na którym Justyna zdobyła wyróżnienie jako najlepsza wokalistka festiwalu. Zdobyli też cenne wyróżnienia na Muzycznej Jesieni 2010 oraz na VIII Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych w kategorii Rock.
Vecordia z Warszawy: VECORDIA to powiew świeżości na scenie metalowej, czyli polski folk metal w niespotykanej formie. Połączenie wyjątkowego damskiego wokalu, smyczków i wirtuozerskich klawiszy z potężnym metalowym organizmem. Inspiracje muzyków tego zespołu są niezwykle rozległe: od muzyki klasycznej przez motywy folkowe i muzykę dawną po cięższe brzmienia. Vecordia istnieje od 2008 roku. Zespół może się także poszczycić występami u boku takich sław jak Korpiklaani, Eluveitie, Jelonek, Żywiołak, Kat, Hunter i wielu innych.
MAIGRA z Wrocławia: Pod koniec 2007 roku trójka dobrych znajomych i doświadczonych muzyków (Paweł Danielewski, Marcin Borowski i Piotr Mikos) po mniej lub bardziej udanych związkach ze swoimi poprzednimi zespołami , postanowiła połączyć swoje siły i spróbować stworzyć nowy projekt , który skupiałby muzyczne zainteresowania całej trójki. Po dwóch miesiącach poszukiwań do wymienionej trójki dołączyły dwie kolejne doświadczone muzycznie osoby, a mianowicie Piotr Kowalczyk i Łukasz Jagodziński, którzy dopełnili całości. Po kilku miesiącach Maigra zaczęła grać pierwsze koncerty, które przyjmowane były z dużym zainteresowaniem. Zespół ma na swoim koncie pokaźną liczbę zagranych koncertów , między innymi przed takimi zespołami, jak : Trauma, Turbo, Lipali, czy brazylijskiej grupy Eminence.
19.00 – koncert zespołu „Karawana”
Zespół Karawana powstał w Kędzierzynie-Koźlu, w 1992 roku. Od samego początku liderem grupy był i jest do dzisiaj wokalista Michał „Kacper” Kacperczyk. Charakterystyczny głos oraz osobowość sceniczna Michała jest lokomotywą dla całego zespołu, ciągnącą w górę list przebojów większość utworów zawartych na płytach. Dzięki wokaliście, zespół Karawana porywa publiczność do doskonałej zabawy i zapewnia organizatorom imprez wysoką frekwencję. Utwory grane przez Karawanę są kompilacją popowego brzmienia, doskonałej techniki i aranżacji. Jest to możliwe dzięki profesjonalnym muzykom, którzy wykorzystując staranne wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie nadają utworom odpowiedni wyraz. Kunszt zespołu Karawana docenił nieżyjący już autor tekstów i piosenek Jacek Skubikowski, który napisał „...Jest to świetny POP, jakiego nie ma jeszcze w Polsce. Świetne przeboje, piosenki i powalające chórki...”. Jacek Skubikowski jest również autorem tekstu piosenki „To nie dla mnie”, zawartego na płycie „Prowadź mnie”.
21.00 – „Bakshish” – reggae specjalnie dla Was
Zespół BAKSHISH powstał wiosną 1982 r. w Kluczborku na bazie kilku lokalnych zespołów. Muzyczne poszukiwania rozpoczęte od ska i rock-steady po kilku miesiącach przyjęły formę reggae. Po 10 latach istnienia, w roku 1992 zespół zrealizował w studiu ZŁOTA SKAŁA swoją pierwsza, płytę "ONE LOVE" (MJM Sony Music Polska). Płyta przyniosła wiele przebojów, jak choćby "Czas", "Samotność" czy "Good Life". Dzięki tej płycie zespół umocnił swoją pozycję na polskim rynku muzycznym, jednocześnie stając się jednym z najpopularniejszych polskich zespołów reggae. W roku 1994 ukazuje się kolejna płyta "EYE" (MJM Sony Music Polska). Zaskakuje brzmieniowo, stylistycznie i tekstowo. W przeciwieństwie do albumu "ONE LOVE", połowa utworów na tej płycie jest polskojęzyczna, najpopularniejsze z nich to "Słuchaj mnie" i "Dyskryminacja" -piosenka skomponowana w trzech językach polskim, hebrajskim oraz w jednym z dialektów afrykańskich, z udziałem artystów z Izraela i Afryki Śr. W listopadzie ub. roku zespół skończył nagrania trzeciej swojej płyty " B-3" (czyt. Be free). Jest ona z pewnością przełomem w karierze zespołu. Znalazły się na niej piosenki z ostatnich pięciu lat działalności zespołu wzbogacone sekcją dętą i żeńskim wokalem Moniki - nowej wokalistki, która na stałe zagościła w zespole.
23.00 – Jest super czyli koncert „T-Love”!
Zespół powstał w zimą 1982 roku i nazywał się T.Love Alternative. Była to grupa składająca się z kumpli z liceum - IV LO w Częstochowie. Pierwsze koncerty odbywały się w rodzinnym mieście, w szkołach, najczęściej liceach Traugutta i Dąbrowskiego. Jak mówią sami muzycy, motorem do działania był dla nich punk i nowa fala (new wave). Inspirację stanowili The Clash, Sex Pistols, Buzzocks Jam, Kryzys i Tilt. Jednocześnie zespół był pod wpływem rytmów reggae i ska, a także klimatów z lat 60. Pierwsza kaseta grupy nosiła tytuł "Nasz bubelon" i wydana została w 1984 roku po festiwalu w Jarocinie. Ponad rok później wytwórnia Tilele Records wydała kasetę pod tytułem "Chamy idą". W latach 1985-89 zespół dużo koncertował. W 1985 roku zespół T.Love wystąpił na dwóch dużych festiwalach: Rock w Opolu i Rock Arena. W 1990 roku grupa ukazała swoje nowe, odmłodzone oblicze. Zmieniony został prawie cały skład - z dawnego pozostał tylko lider - Muniek Staszczyk. W 1992 roku grupa wydała album "Dzieci rewolucji 1982-1992". Dwa lata później ukazały się płyty "I Love You" i "Prymityw". Rok 1996 przyniósł album "Al Capone" - bardziej "piosenkowy", bogatszy brzmieniowo, bardziej różnorodny, z elementami muzyki dance z lat 70. Single "1996" i "Jak żądło" to najbardziej popularne piosenki z płyty. W tym też czasie, z nazwy zespołu, wypadł człon Alternative. W 1997 powstał album "Pocisk miłości". Pochodząca z tej płyty "Warszawa" stała się pierwszym utworem T.Love, który osiągnął szczyt ogólnopolskiej radiowej listy przebojów. Kolejny album "King", wydany w 1997, również cieszył się ogromną popularnością.
Jednak największy sukces lat 90. przyniósł T.Love album "Chłopaki nie płaczą". Jest to wypadkowa wszystkich dotychczasowych płyt zespołu, połączenie inteligentnego popu, czadu i dowcipu. Tytułowy singiel "Chłopaki nie płaczą" stał się totalnym przebojem. Przyczynił się do tego z pewnością znakomity teledysk, w którym zespół objawił się jako parodia boysbandu. Kolejnym utworem promującym tę płytę był "Jest super", który choć w zupełnie innym klimacie, również podbił listy przebojów. W krótkim czasie album osiągnął status Złotej Płyty.
Przez prawie 15 lat działalności grupa dorobiła się wielu przebojów, które zebrano i wydano na jednej płycie. W listopadzie 1998 roku, ukazuje się "BEST.LOVE" gdzie znalazły się między innymi.: "I Love You", "Jak żądło", "Chłopaki nie płaczą", "King", "Warszawa", "Stany", "1996", "Bóg", "IV Liceum", "Wychowanie" oraz dwa nowe utwory "Zero" i "Ewa". Ponieważ była to pierwsza płyta "best" T.Love'u cieszyła się nie mniejszym powodzeniem, niż regularne albumy. W listopadzie 1999 ukazała się płyta zatytułowana "Antyidol". Po dwuletniej pauzie, 5 listopada 2001, T.Love wydał album "Model 01". Płyta "T.Live" z listopada 2003 roku, to zapis jubileuszowego koncertu zespołu z warszawskiej "Stodoły", z 14 listopada 2002 roku. Na dwupłytowym albumie znalazło się 21 utworów z tego występu, zorganizowanego z okazji 20. rocznicy działania T.Love. W marcu 2006 roku ukazał się piętnasty album w dorobku grupy, "I Hate Rock'n'Roll". Płyta to swego rodzaju podsumowanie dotychczasowych dokonań formacji.
26.06. – niedziela
15.00 – orkiestra rozrywkowa „Kurcbend”
Zespół istnieje już od 1994 roku i wykonuje muzykę w stylu amerykańskich orkiestr lat 40 i 50. Repertuar orkiestry to utwory swingowe, evergreeny, dixieland, przeboje muzyki pop, oraz standardy jazzowe i muzyka latynoamerykańska. Zespół składa się z 9-ciu instrumentalistów (instr. dęte + sekcja rytmiczna) oraz gościnnie występujących z zespołem wokalistek.
16.00 – dla wszystkich dzieci „Gargamel i smerfy”
18.00 – Rudi Schuberth & Wały Jagiellońskie
Okolicznościowo-Rozrywkowy Syndykat „Wały Jagiellońskie” powstał na początku 1977 roku. Stworzyła go grupa przyjaciół wspomagająca się na rozmaitych festiwalach studenckich. Oryginalna nazwa pochodzi od ulicy, przy której mieści się Klub Studentów Wybrzeża Żak – przez pewien czas siedziba grupy.
W maju 1978 roku Wały zdobyły główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie (Grzegorz Bukała za piosenkę Wariacje na temat skrzypka Hercowicza), który otworzył im drogę do dalszej kariery estradowej. Pierwszy skład grupy tworzyli: Rudolf Schuberth, Grzegorz Bukała, Andrzej Pawlukiewicz, Adam Drąg, Stanisław Wawrykiewicz, Michał Jaczewski, Zbigniew Deinrych, Wojciech Laskowski, Michał Mołdawa, Paweł Tiunin.
Czerwiec 1978 przyniósł zespołowi Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu w Opolu, zaś w sierpniu zaprezentował koncert, który towarzyszy festiwalowi w Sopocie. Rudi Schuberth jest także laureatem nagrody KFPP Opole ’80′ za najlepszą piosenkę kabaretową. Niepozbawione ironii teksty piosenek Wałów Jagiellońskich opisywały rzeczywistość czasów PRL-u. Stąd ogromna popularność utworów takich jak WARS wita was, Do Zoo, Kupletów pęk, Kukuła Disco, Kombajn Bizon.
W 1989 roku działalność grupy została zawieszona.
21 czerwca 2001 roku odbył się wspominkowy koncert w Teatrze Leśnym w Gdańsku.
30 lipca 2008 r. Rudi Schuberth oficjalnie reaktywował zespół pod nazwą Rudi Schuberth i Wały Jagiellońskie.
20.00 – „The Fireballs” - 50s Rock’n'Roll Band
22.00 - Gwiazda Wieczoru: Andrzej Piaseczny
Andrzej Piaseczny, jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, urodził się w 1971 roku w Pionkach. Zadebiutował w 1992 roku w rockowej grupie Mafia. Wspólnie wylansowali między innymi takie przeboje jak "Wishing well", "Noce całe" czy "Krótka piosenka o... miłości". Wraz z zespołem nagrał trzy płyty - "Mafia" (1993), "Gabinety" (1995) i platynową "Mafia FM" (1996). Po tej ostatniej na zespół i wokalistę posypał się deszcz nagród, między innymi: Fryderyk '96, Machiner '96, Nagroda Rozgłośni Radiowych Playbox '96.
Ogromnym sukcesem okazał się także album "Sax And Sex" z 1995 roku, nagrany wspólnie z Robertem Chojnackim z De Mono. Płyta rozeszła się w ponad 800 tys. egzemplarzy i jest uważana za jeden z najpopularniejszych longplayów lat 90. Wystarczy wspomnieć takie piosenki jak "Prawie do nieba" lub "Budzikom śmierć".
W roku 1998 nastąpił zwrot w karierze artysty. Po rozstaniu z zespołem Mafia, wokalista nagrał pierwszy album solowy, zatytułowany "Piasek". Również w tym roku ukazał się singiel z utworem "Wciąż bardziej obcy", w którego nagraniu gościnny udział wziął Jan Borysewicz. Niebawem wokalista wraz z Natalią Kukulską nagrał piosenki do filmu "Magiczny Miecz", a także wystąpili wspólnie na deskach Opery Szczecińskiej w spektaklu "Śpiąca Królewna". Jego popularność docenili producenci serialu telewizyjnego "Złotopolscy", gdzie Andrzej Piaseczny gra rolę Kacpra.
W roku 1999, piosenkarz został laureatem II Nagrody oraz Nagrody Publiczności Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlsham. Rok później ukazała się kolejna płyta artysty, zatytułowana "Popers". W nagraniach gościnny udział wzięli między innymi Ewa Bem, Wojciech Karolak oraz amerykański basista Vail Johnson.
W listopadzie 2003 roku, po 3,5-letniej przerwie, jaka minęła od wydania płyty "Popers", powrócił z nowym albumem, zatytułowanym "Andrzej Piaseczny". Wokalista postanowił zmienić nieco swój wizerunek, gdyż nie chciał być kojarzony tylko jako idol nastolatków, ale jako dojrzały artysta. Stąd też decyzja o firmowaniu albumu pełnym imieniem i nazwiskiem. Tak w muzyce, jak i tekstach, odbicie znalazły ostatnie doświadczenia Andrzeja. Muzyka prezentowana na krążku nabrała nowego wymiaru również dzięki bardzo nowoczesnej produkcji.
We wrześniu 2005 roku Andrzej Piaseczny prezentuje swój najnowszy album, zatytułowany "Jednym tchem". Wydawnictwo promują utwory "Jednym tchem" oraz "Z głębi duszy", za który artysta otrzymał nagrodę Bursztynowego Słowika na 42. Sopot Festival 2005. Jak powiedział sam wokalista, płyta jest kontynuacją tego, co zaproponował na krążku "Andrzej Piaseczny" - był tam pewien klimat spokoju, niejednokrotnie zadumy - dodaje.
Pod koniec marca 2009 roku premierę miał najnowszy krążek artysty - "Spis rzeczy ulubionych", nagrany wspólnie z Sewerynem Krajewskim.
Imprezy towarzyszące:
24 czerwca Dom Kultury „Chemik”
godz. 10.00-18.00 I Kędzierzyńsko-Kozielskie Forum Historyczne
Główne cele Forum:
• zintensyfikowanie i połączenie działań instytucji zajmujących się popularyzowaniem historii na terenie Kędzierzyna-Koźla i województwa opolskiego,
• propagowanie historii Kędzierzyna-Koźla wśród mieszkańców naszego miasta,
• przedstawienie oferty programowej instytucji muzealnych z naszego regionu,
• otwarcie programu badawczego „Twierdza Koźle”.
Forum skierowane jest przede wszystkim do uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół z terenu Kędzierzyna-Koźla.
Plan I Kędzierzyńsko-Kozielskiego Forum Historycznego
10.00 otwarcie
10.15 Przedstawienie dzieci z przedszkola nr 13 w Kędzierzynie-Koźlu pt.: "Legenda Kozielska"
10.30 Wykład pt.: "Fenomen Lwowa w kulturze polskiej", połączony z promocją książki pt.: "Lwów. Ogród snu i pamięci" – prof. S.S. Nicieja
12.30 Pokaz artyleryjski i musztry w wykonaniu członków grupy rekonstrukcyjnej : "Garnizon Regiment nr 6 von Lattorf".
13.00 Wykład pt. "Mikołaj z Koźla" na temat słynnego średniowiecznego uczonego rodem z naszego miasta – dr hab. Andrzej Szymański .
14.00 Spotkanie autorskie i promocja książki dr Grzegorza Podrucznego pt.: "Twierdza od wewnątrz. Budownictwo wojskowe na Śląsku w latach 1740–1806"
15.30 Otwarcie i zaprezentowanie programu badawczego "Twierdza Koźle". Prowadzący: dr Grzegorz Podruczny, mgr Robert Słota.
Jednocześnie od godziny 10.00 do 18.00 w sali na I piętrze prezentować się będą instytucje uczestniczące w Forum. Będzie tam można zapoznać się z ich ofertą, przeprowadzić wiele rozmów, nawiązać kontakty a także nabyć pozycje książkowe.
Od dnia 13 czerwca 2011 roku w sali Sztuk Wszelakich prezentowana będzie wystawa autorstwa Roberta Słoty pod tytułem: "Twierdza Koźle wczoraj i dziś". Celem wystawy będzie zaprezentowanie szerokiej publiczności planów twierdzy oraz poszczególnych urządzeń wojennych, oraz urządzeń, które zachowały się po dziś dzień.
24 czerwca Przystań „Szkwał” na Odrze
godz. 1400-1900 Nie bądź obojętny i ty możesz pomóc – pokazy ratownicze WOPR
(Organizatorzy: WOPR Województwa Opolskiego, Odział Rejonowy WOPR Kędzierzyn – Koźle, Drużyna FOC WOPR Kędzierzyn – Koźle)
W programie m.in.:
• udzielanie pomocy osobie poszkodowanej w wodzie z użyciem skutera wodnego z platformą ratowniczą;
• udzielanie pomocy osobie poszkodowanej przy użyciu AED i omówienie alegorytmu postępowania;
• akcja ratownicza : wywrotka jednostki pływającej ( kajak , 2 osoby ) przy użyciu skutera wodnego z platforma ratowniczą;
• gry i zabawy dla uczestników festynu.
25-26 czerwca Dom Kultury „Chemik”
Giełda zapachów: perfumy, olejki eteryczne, kadzidełka, chemia gospodarcza.
25 czerwca Park Pojednania
godz. 12.00-16.00 Ogólnopolski zlot tancerzy Jumpstyle.
(organizator: grupa taneczna „Kentucky’s Jumpers”)
25 czerwca Parking przed Pływalnią
godz. 1000-1730 I TOH STUNT PARTY 2011 – ekstremalne zawody na motocyklach
więcej na: www.tohparty.pl
25-26 czerwca teren przed Domem Kultury „Chemik”
Galeria na klombie – ekspozycja prac Klubu Plastyków Nieprofesjonalnych.
26 czerwca Parking przed Pływalnią
godz. 14.00-17.00 "PZMot przyjacielem zmotoryzowanej rodziny" - Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza: pokazy, gry, konkursy, zabawy.
W programie m.in.:
• pokaz jazdy z przyczepą – Tomasz Mielnik ( 6-krotny Mistrz Polski)
• pokaz pojazdów zabytkowych i rajdowych (samochody i motocykle)
• rodzinna naziemna GRA PLANSZOWA z Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
• rowerowym tor przeszkód dla dzieci
• konkursy rodzinne i jazdy rowerowe
• konkurs jazdy samochodem z talerzem „Stewarda”
Dodatkowych informacji udziela Ariadna Miernicka, Dział Organizacji Imprez MOK, tel. 77/ 48 02 556, e-mail: mok@mok.com.pl.
Zobacz galerię (2) |
Komentarze społecznościowe |