Bieganie | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Notre Dame - polska premiera
Na rodzimą wersję opowieści o miłości garbatego dzwonnika i pięknej Cyganki wszyscy czekali od lat – a przynajmniej od 2002 roku, kiedy to na festiwalu w Sopocie Garou razem z Robertem Jankowskim...
... i Piotrem Cugowskim zaśpiewał „Belle”, jeden z najbardziej znanych utworów z tego musicalu.
Od tego czasu podejmowano liczne próby realizacji „Notre Dame” – wszystkie nieudane. Aż do bieżącego roku, kiedy firma Makrokoncert zdecydowała się dokończenie tego, co wielu przed nią zaczynało. Wynik ciężkiej pracy organizatorów i artystów będzie można podziwiać 29. i 30. grudnia w Sali Kongresowej w Warszawie.
W oryginalnej wersji musicalu w głównych rolach pojawili się Garou i Hélène Ségara. W polskiej wersji w postać Quasimodo wcieli się Prezes „Muzyki bez granic”, Marcin Kołaczkowski, (Prezes Stowarzyszenia "Muzyka bez granic), Esmeraldę zaś zagra Edyta Krzemień.
Słynny musical to nie lada wyzwanie, zwłaszcza, że napisana przez Richarda Cocciante muzyka, tak piękna i urzekająca, wymaga od artystów ogromnych możliwości wokalnych oraz niezwykłej wrażliwości. Cóż… Wierzymy, że z tej trudnej próby wyjdą zwycięsko.
„Notre Dame l’histoire”
Sala Kongresowa
Warszawa, Pl. Defilad 1
29.12.2009, godz. 19:00
30.12.2009, godz. 17:00
Marcin Kołaczkowski, capo di tutti capi lub szef wszystkich szefów, urodzony 26 listopada 1978 roku w Warszawie. W życiu przyświecają mu dwie zasady: „bez pracy nie ma kołaczy” oraz „weź ty się człowieku nie kołacz” (choć może raczej należałoby powiedzieć, że jest nimi prześladowany przez otoczenie).
Zaraz po szkole średniej rzucił się na głęboką wodę, rozpoczynając równolegle studia na Uniwersytecie Warszawskim (fizyka) oraz w Akademii Teatralnej (wiedza o teatrze). W efekcie ukończył wydział… aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie (absolwent 2003), choć niektórzy mówią, że jego konikiem jest reżyseria.
Współzałożyciel grupy „Konsekwentnie Niekonsekwentni” (obecny Teatr Konsekwentny), prezes Stowarzyszenia „Muzyka bez granic” od 2006 roku, współzałożyciel i dyrektor artystyczny „Sztukoteki”, felietonista „Dziennika”.
„Sprawdza się jako organizator, a jego urok osobisty i życzliwość wobec świata zjednują mu ludzi z przeróżnych środowisk. Role przywódcze nie przeszkadzają mu w jednoczesnym podążaniu własną drogą artystyczną.”
Stowarzyszenie „Muzyka bez granic” zawiązało się jesienią 2003 roku na warszawskim Żoliborzu, kiedy to grupa kolegów i przyjaciół, skupionych wokół osoby Hadriana Filipa Tabęckiego zapragnęła powołać do życia nową artystyczną organizację pozarządową.
Oficjalnej rejestracji stowarzyszenia dokonano 13 stycznia 2004 roku. Na czele 16-osobowej, wówczas, organizacji stanęła Rada Stowarzyszenia w składzie: Radosław Kiszewski – prezes, Sebastian Wypych – wiceprezes, Hadrian Filip Tabęcki – skarbnik, Klaudiusz Baran – sekretarz.
Ze względu na wcześniejsze zobowiązania zawodowe swoich członków, prawdziwy początek działalności artystycznej stowarzyszenia nastąpił jednak dopiero w roku 2005, wraz z realizacją Warsztatów Arteterapii we współpracy z Fundacją „Mimo wszystko” p. Anny Dymnej oraz premierą spektaklu muzycznego „NIEMEN – Rzeka Wspomnień”, dofinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa.
Od tej pory członkowie stowarzyszenia z niesłabnącym zapałem, realizują postawione sobie uprzednio cele:
– upowszechnianie muzyki w jej wielorakiej formie i funkcji społecznej;
– wzbogacanie życia społecznego w estetyczne doznania muzyczne;
– popularyzacja stylów i odmian regionalnych muzyki świata;
– propagowanie idei muzyki, jako uniwersalnego języka;
– propagowanie muzyki jako środka terapeutycznego;
– krzewienie wzajemnego przenikania kulturalnego narodów i państw;
– wspieranie artystów i szeroko pojętej działalności artystycznej w kraju i za granicą;
– reprezentowanie artystów i menadżerów przed instytucjami, zrzeszeniami, związkami, stowarzyszeniami, osobami prawnymi, organizacjami, organami, przedsiębiorstwami i wydawcami fonograficznymi.
Komentarze społecznościowe |