Morze | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Klub Hipochondryków
Komedia opowiada o trzech zmagających się z życiem 40-latkach, którzy cierpią na urojone choroby i narzekają na problemy zdrowotne. Antykwariusz porzucony przez mężczyznę, oraz dwu architektów, jeden w trakcie rozwodu, drugi samotny, któremu podobają się coraz młodsze kobiety, to główne postaci przestawienia.
Prześmieszna komedia, która od czasu premiery cieszy się wręcz niespotykaną popularnością. Zręcznie i dowcipnie napisany tekst, a co ważne interesująco wyreżyserowany i brawurowo zagrany przez znakomitych aktorów.
Reżyseria Wojciech Malajkat
Scenografia Allan Starski
Kostiumy Wiesława Starska
Muzyka Zbigniew Zamachowski
Aranżacje Andrzej Jagodziński
OBSADA
Wojciech MALAJKAT
Zbigniew ZAMACHOWSKI
Piotr POLK
Piotr SIEJKA
Magda WOŁŁEJKO-POLK
Marcin PIĘTOWSKI
Magda TURCZENIEWICZ
Tematem przewodnim jest hipochondria, a dokładniej zmagania z urojonymi chorobami trzech panów w momencie przekroczenia przez nich, magicznej dla każdego mężczyzny, granicy czterdziestych urodzin. Antykwariusz Leo - homoseksualista opuszczony przez swojego dotychczasowego partnera - oraz dwóch architektów, Ken, będący w trakcie rozwodu i Tom, mężczyzna z przeszłością amanta, prześcigają się między sobą w wymyślaniu nowych dolegliwości. Zmagają się z własną słabością, jaką jest niemożność pogodzenia z upływającym czasem. Całość, przedstawiona z dystansem i ciepłą ironią, wywołuje śmiech i wzbudza zrozumienie zwłaszcza wśród męskiej części publiczności.
Trzech znanych aktorów: Zbigniew Zamachowski, Piotr Polk i Wojciech Malajkat spotka się w komedii tajemniczej angielsko-polskiej autorki pt. Klub Hipochondryków, wyreżyserowanej przez Wojciecha Malajkata.
Komedia opowiada o trzech zmagających się z życiem 40-latkach, którzy cierpią na urojone choroby i narzekają na problemy zdrowotne. Antykwariusz porzucony przez mężczyznę, oraz dwu architektów, jeden w trakcie rozwodu, drugi samotny, któremu podobają się coraz młodsze kobiety - to główne postaci przestawienia.
Chorują na wszystkie choroby. Lista ich wymieniana podczas przedstawienia jest chyba dłuższa niż w poradniku medycznym. Nie wiadomo na jakim oddziale mieliby widzowie znaleźć głównych bohaterów sztuki w dzień po obejrzeniu spektaklu.
Bohaterowie prześcigają się między sobą, udowadniając nawzajem, kto ma większe problemy zdrowotne. Poza tym dochodzi do spotkań z innymi ludźmi, co komplikuje sytuacje, szczególnie jeżeli chce się chorować.
TEATR POLSKI WE WROCŁAWIU
5 grudnia 2009, godz. 17.00 i 20.00
Bilety 115 zł
Zobacz galerię (4) |
Komentarze społecznościowe |