Morze | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Styczeń we WSPÓŁCZESNYM
Siedem spektakli proponuje w styczniu Wrocławski Teatr Współczesny. Jest wśród nich Kupiec wenecki, ukazujący człowieka wyrachowanego, jak również spektakl o potrzebie miłości czyli Przytuleni.
Wrocławski Teatr Współczesny w styczniu zaprasza na:
np. Majakowski
reż. Krystyna Meissner
2, 3, 5, 6 stycznia; godz. 19.15
Wraz z Włodzimierzem Majakowskim – rosyjskim Poetą, który uwikłał się w politykę, „zaprzedał duszę” ideologii i zakończył życie strzelając sobie prosto w serce – widzowie mają szansę odbyć wyprawę w głąb czasu oraz w głąb jego dramatów i poezji. Spektakl zrealizowany z rozmachem, grany na Dużej Scenie oraz na Scenie na Strychu. Jedno z najbardziej obleganychprzez publiczność przedstawień WTW. W roli tytułowej – Bartosz Woźny. Gościnnie – Andrzej Mastalerz.
Traktat według Ludwika Wittgensteina
scenariusz i reżyseria: Gabriel Gietzky
7, 8, 9 stycznia; godz. 19.00
Teatralna próba pokazania nieuchronnego konfliktu, do którego dochodzi między człowiekiem całkowicie poświęcającym się pracy twórczej, filozofem próbującym odkryć, nazwać i zapisać logikę istnienia, a jego najbliższym otoczeniem. Studium samotności z odwiecznym pytaniem w tle: jaką cenę płaci się za wyrastanie ponad przeciętność.
Akropolis. Rekonstrukcja na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego i spektaklu Jerzego Grotowskiego
reż. Michael Marmarinos
10, 12, 13, 14, 15 stycznia; godz. 18.15
Ten spektakl to unikalny eksperyment, który zrealizował w WTW urodzony w Atenach reżyser, aktor i uczony-neurobiolog. Aktorzy poprowadzą publiczność na wyprawę w poszukiwaniu polskiego Akropolis. Jestto próba zdefiniowania go na nowo, rozszyfrowania, jakie mechanizmy rządzą naszą pamięcią oraz zrekonstruowania narodowej tożsamości – zbiorowej i indywidualnej, zdiagnozowania jej obecnej kondycji. Na scenie – miejsca dla części widzów, wielkie ekrany, 8 ton wody i muzyka Piotra Dziubka na żywo w wykonaniu autora.
Jonas Gardell Przytuleni
reżyseria, opracowanie muzyczne:
Gabriel Gietzky
16, 17, 19, 20 stycznia; godz. 19.00
Margareta, pracownica zakładu pogrzebowego, odpowiada na anons matrymonialny artysty estradowego Ragnara. Wszystko zdaje się dzielić tych dwoje niemłodych już ludzi poza jednym – desperackim pragnieniem bycia z drugim człowiekiem, potrzebą przytulenia. Tak zaczyna się ta historia...
Kupiec wenecki
reż. Gabriel Gietzky
21, 22, 23, 24 stycznia; godz. 19.15
To nie jest spektakl o nietolerancji, ani o antysemityzmie, ani o miłości, ani nawet o żądzy pieniądza. Ten spektakl pokazuje przenicowane człowieczeństwo, człowieka odartego ze wszelkich złudzeń, takiego, jakim często bywa dzisiaj – wyrachowanego, dla którego nie liczą się żadne wartości. Bohaterowie wpadają w pułapkę własnych uprzedzeń, fałszywego honoru, zazdrości i pychy, zasłaniając się zasadami obowiązującego prawa.
Harold Pinter Powrót do domu
reż. Artur Urbański
26, 27, 28, 29 stycznia; godz. 19.00
Teddy odniósł sukces i po 6 latach wraca do rodzinnego domu. Nic w tej sztuce nie jest takie, jakim się wydaje. Twórcy spektaklu stawiają pytania: Co to za rodzina? Co ich łączy i trzyma razem poza zwierzęcą nienawiścią? Co spowodowało, że tacy są? Czy jest nadzieja dla ludzi, którzy sami zagnali się w świat najgorszych emocji i hipokryzji?
Transfer!
reż. Jan Klata
30, 31 stycznia oraz 2, 3 lutego; godz. 18.15
Transfer! relacjonuje losy pojedynczych ludzi – Polaków i Niemców – na tle konsekwencji arbitralnych decyzji polityków. W wyniku tych decyzji po II wojnie światowej nastąpiło przesunięcie granic państw i ludność zmuszona została do migracji. Przedstawienie powstało na podstawie wspomnień świadków i uczestników tamtych tragicznych wydarzeń, których reżyser zaprosił do opowiedzenia tych historii ze sceny. Spektakl powraca na scenę WTW po rocznej przerwie i sukcesach na festiwalach teatralnych we Francji.
Zobacz galerię (7) |
Komentarze społecznościowe |