Morze | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Zagrożone gatunki – KLANCYK
Czyli spektakl długich form improwizowanych. Powstaje na oczach widzów i jest inspirowany ich podpowiedziami. Każdy z wieczorów jest inny. Na przykład taki pomysł - western o wierności.
Na spektakl zaprasza klub Powiększenie, Nowy Świat 27, Warszawa
9 marca, godz. 20:00
wstęp: 10 zł
ZAGROŻONE GATUNKI
To improwizowane przedstawienie złożone z serii fabularnych scen powstające na oczach widzów i zainspirowanych ich podpowiedziami. Sugestie widzów dotyczą konwencji teatralnej, opisów postaci czy zdarzeń o których opowiadają sceny. Każdy z wieczorów jest inny, a jego nastrój i treść zależy od propozycji widowni. Całość jednak pozostaje skojarzeniem do tytułowych Zagrożonych gatunków.
Publiczność oglądała już m.in. socrealistyczny musical o wierze, dramat medyczny o zanikających wartościach rodzinnych, western o wierności. Słuchała zwierzeń przedstawicieli ginących zawodów takich jak onomatopejarz szupotnik, spowiedzi upadłych mistrzów sportu, wspomnień o dżentelmenach – prawdziwie zagrożonym gatunku.
„Dziękuję Klancykowi! za przywrócenie wiary w śmiech” Agnieszka Rataj, Życie Warszawy
KLANCYK!
Klancyk! to pierwsza warszawska grupa impro i jedna z niewielu w Polsce. Grupa pod różnymi nazwami działa od czterech lat. W 2008 roku wieczór krótkich form impro Kto widział małpę trzymającą scenariusz? gromadził tłumy widzów w Klubokawiarni Chłodna 25. Wiosną 2009 Teatr zaprezentował autorski program długich form impro Zagrożone gatunki grany z powodzeniem w klubie Powiększenie. Klancyk! składa się w większości ze studentów i absolwentów Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Grupa współpracowała z Akademią Teatralną i Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.
„Nie przykuwamy się do drzew, ale gdyby drzewa mogły – to pewnie przykułyby się do nas.”
Klancyk!
IMPRO
Teatr improwizowany (znany także jako improv lub impro) jest formą teatru, w którym aktorzy grają spontanicznie, bez scenariusza. Ma swój początek w zajęciach prowadzonych przez Violę Spolin i Keitha Johnstone'a w latach pięćdziesiątych XX wieku. Z takiej szkoły wyszli m.in. Bill Murray, John Belushi, John Candy, Robin Williams czy Mike Myers. Improwizacja jest szeroko spopularyzowana w Anglii i Ameryce, gdzie stanowi niezależną formę sztuki na granicy teatru, performancu i komedii.
Zobacz galerię (1) |
Komentarze społecznościowe |