Jeziora | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
POŁĄCZY NAS RYTM
Muzyka płynąca z prymitywnych instrumentów, już w pradawnych czasach była symbolem zjednoczenia. Radość, zdrowie i harmonia uzyskana poprzez muzykę jest dostępna dla każdego. Gra na bębnach etnicznych korzystnie wpływa na nasze ciało i psychikę, poprawia krążenie krwi, usuwa stres...
Fundacja „Dobra Wioska” zaprasza na Warsztat bębniarski "POŁĄCZY NAS RYTM"
Prowadzenie: Bogdan Halicki.
Termin: 27 lutego 2010 roku, g. 10.30 - 14.30
Miejsce: Klub Kultury GOCŁAW - Filia Centrum Promocji Kultury, ul. Abrahama 10 (wejście od ul. Bora-Komorowskiego przy basenie Wodnik)
Z własnych obserwacji wiemy, że wystarczy uderzyć w bęben a na ulicach zaraz gromadzą się wokół ludzie... jeden bęben zatrzyma ich tylko na chwilę, kilka potrafi już przykuć uwagę na dłużej, ale kilkanaście... - przemówi do każdego, kto znajdzie się w pobliżu, bez względu na wiek, pozycję społeczną, przekonania czy kolor skóry.
Warsztaty obejmują relaksujące psychikę zabawy z dźwiękiem i rytmem, poznanie zasad intuicyjnej improwizacji, oraz elementarną naukę gry na bębnach etnicznych. Tworzenie muzyki jest nie tylko terapią poprzez możliwości swobodnego działania czy oddziaływania na innych, jest również bardzo dobrym polem do rozwoju zmysłu intuicji, może służyć budowaniu większej świadomości i wprowadzać w stan przyjemnego relaksu i transu.
Ekspresja rytmu, którą propaguje Bogdan Halicki dostępna jest absolutnie dla wszystkich, obala także stereotyp, że instrumenty etniczne są zarezerwowane tylko dla wybranych grup kulturowych.
Muzyka płynąca z prymitywnych instrumentów, już w pradawnych czasach była symbolem zjednoczenia. Radość, zdrowie i harmonia uzyskana poprzez muzykę jest dostępna dla każdego.
Gra na bębnach etnicznych, poprzez wyrażanie emocji, przy pomocy ekspresji intuicyjnych improwizacji korzystnie wpływa na nasze ciało i psychikę, poprawia krążenie krwi, usuwa stres, relaksuje psychikę.
Grając na bębnach etnicznych wykorzystuje się obie półkule mózgu, przez co rozwija się kreatywność i poprawia koncentracja. Grający staje się Poszukiwaczem i Twórcą, tworzy samego siebie i swoje życie. Dzięki samodzielnej artystycznej twórczości staje się szczęśliwy tu i teraz. Zaczyna żyć pełniej, bardziej świadomie i radośnie.
Ludzie w każdym wieku i różnych profesji chcą grać na bębnach. Wszystkim gra na bębnach sprawia dużo radości i daje wiele satysfakcji, pomimo że doświadczanie gry na bębnach etnicznych to proces, który się nigdy nie kończy.
Zgłoszenia: dobrawioska@post.pl
Komentarze społecznościowe |