Aktywni | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Bez przewodnika ani rusz
Podpowiada, gdzie warto zajrzeć. Prezentuje zarówno historię miejsca, jak i ciekawostki z nim związane. Informuje o podobnych atrakcjach zlokalizowanych w pobliżu. Ukazał się właśnie nowy przewodnik po Szlaku Zabytków Techniki wydany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Wydawnictwo można otrzymać bezpłatnie.
To już drugie wydanie przewodnika po unikatowym Szlaku Zabytków Techniki, który liczy 36 obiektów. - Od czasu ukazania się pierwszego przewodnika Szlak wzbogacił się o Browar Obywatelski w Tychach oraz Park Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Dodatkowo Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, Kopalnia Guido w Zabrzu oraz Tyskie Browarium i Muzeum Browaru Żywiec otrzymały tytuły gwiazd techniki, czyli obiektów szczególnie polecanych turystom - wyjaśnia Adam Hajduga, kierownik referatu Promocji Dziedzictwa Industrialnego w Wydziale Kultury.
W przewodniku znaleźć można nie tylko informacje o danym obiekcie, ale i czas jego zwiedzania, odległość od najbliższego punktu gastronomicznego czy parkingu oraz czas dojazdu do innych obiektów szlaku położonych w sąsiedztwie. Projekt graficzny liczącej ponad 150 stron książeczki to dzieło Anny Kopaczewskiej, współautorką tekstów jest Anna Dudzińska.
Przewodnik będzie pomocny dla wszystkich chcących wziąć udział w nadal trwającym konkursie „Podróżuj po szlaku". Zbierając pieczątki w czasie wizyt w poszczególnych obiektach szlaku, można w nagrodę otrzymać specjalne szlakowe gadżety (szczegóły na stronie zabytkitechniki.pl). Od początku tego roku ponad 600 wizyt w zabytkach techniki wiązało się z udziałem w tym konkursie.
Wydrukowano 7 tysięcy egzemplarzy przewodnika. Można go już bezpłatnie odbierać w poszczególnych obiektach Szlaku Zabytków Techniki oraz w Wydziale Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach (ul. Władysława Reymonta 24, pokój 414). Będzie tez rozdawany podczas imprez promujących szlak.
„Chcesz przejechać się kolejką wąskotorową? Sprawdzić, jak wydobywano węgiel? Produkowano czystą wodę? Drukowano prasę? Warzono piwo? To właśnie dla ciebie powstał Szlak Zabytków Techniki. Poznawaj, eksperymentuj, zwiedzaj i... baw się dobrze. Masz do wyboru 36 obiektów ulokowanych od Żywca, przez Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie aż do Częstochowy" - informuje już na wstępie nowy przewodnik.
slaskie.pl
graf. ŚOT
Komentarze społecznościowe |