Wydarzenia |
Region: |
List otwarty do zwiedzających wrocławskie zoo i sympatyków ogrodu
Początek maja okazał się ważny dla ochrony bioróżnorodności Ziemi. Ukazały się bowiem trzy publikacje potwierdzające, że mamy coraz mniej czasu, aby zatrzymać negatywny wpływ człowieka na przyrodę i zacząć przeciwdziałać zagładzie planety, na której żyjemy.
Więcej »Port Lotniczy Wrocław: rekordowe kierunki południowe
W kwietniu, pierwszym miesiącu sezonu letniego, z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 271 tys. pasażerów. Na wielu trasach południowych w samolotach zajętych jest ok. 95% miejsc. Od początku roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już blisko 1 mln podróżnych.
Więcej »Mistrzowie świata i Polski zagrają w AMP w siatkówce
Reprezentanci Polski, mistrzowie kraju, gwiazdy PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet – tak najkrócej można zapowiedzieć Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce, które rozpoczną się w piątek w Rzeszowie.
Więcej »Z Tatrami w obiektywie . Najbardziej widokowy foto tour po Podhalu, Spiszu i Pieninach
Tokina i fotowarsztaty.com, zapraszają w Boże Ciało, weekend 20-23 czerwca, na najbardziej widokowy foto tour po Podhalu, Spiszu i Pieninach. Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina.
Więcej »Muzeum Śląskie przywraca pamięć o cichych bohaterkach powstań. Wystawa Niezapomniane już otwarta
Rola kobiet w powstaniach i wydarzeniach okołoplebiscytowych jest praktycznie nieznana. Dzięki wielu badaniom źródeł historycznych udało się wydobyć z zapomnienia tę bardzo znaczącą dla XX-wiecznej historii Górnego Śląska zbiorowość. Dlatego to właśnie kobietom poświęcona została najnowsza wystawa w Muzeum Śląskim, zatytułowana „Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku”. Wystawie, której wernisaż odbył się 2 maja, towarzyszy pierwszy na Śląsku muzealny pokój zagadek o nazwie „Skrytka powstańców”.
Więcej »To oni mają szansę pójść w ślady Piątka, Milika i Zielińskiego. Znamy zwycięzców XIX edycji Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
Najlepsze polskie drużyny chłopców i dziewczynek do lat 10 i 12 poznaliśmy po rozgrywanym 2 maja na PGE Narodowym Wielkim Finale XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Decydujące spotkania odbyły się w oprawie godnej największych wydarzeń sportowych – na najważniejszym polskim obiekcie, sędziowane przez czołowych arbitrów, z transmisją telewizyjną w stacji Polsat Sport oraz w obecności niezwykłych gości, m.in. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Tytuł mistrzów oraz nagrodę główną, czyli wyjazd na czerwcowy mecz Polska – Izrael połączony ze spotkaniem z kadrowiczami, wywalczyli chłopcy z SP 78 Poznań (województwo wielkopolskie, kategoria U-10) i SP 4 Kostrzyn nad Odrą (woj. lubuskie, U-12), a także dziewczynki z KKS-u Katowice (woj. śląskie, U-10) oraz UKS-u SMS Łódź (woj. łódzkie, U-12).
Więcej »Poznaj młodych artystów z czterech stron świata
W 10. edycji projektu artystyczno-edukacyjny Brave Kids w Polsce weźmie udział ponad 100 młodych artystów z 26 grup. Przyjadą z Ameryki, Azji, Afryki i Europy. Rozpoczęła się już rekrutacja rodzin, które chciałyby gościć utalentowane dzieci i młodzież. W tym roku Brave Kids zobaczymy w siedmiu polskich miastach, w tym po raz pierwszy w Gdańsku.
Więcej »Słodkie fafernuchy, witaminy Eremity, czy chrupiące bugle? Już dziś wybierz kierunek majówki!
Majówka za pasem, a Ty jeszcze nie wiesz, gdzie wypocząć? Dobrym sposobem może być rozsmakowanie się w specjałach oferowanych przez różne zakątki kraju. Dzięki nam dowiesz się, gdzie odnaleźć przysmaki o tajemniczych nazwach m.in. z Kurpi, Kaszub, czy Lubelszczyzny.
Więcej »Ogólnopolskie Zawody Psich Ratowników z 13 ŚBOT w Lublińcu
30. uczniów szkoły podstawowej wraz z nauczycielami, wybrała się na wycieczkę do lasu. Trójka dzieci zaginęła. Wszczęto szeroko zakrojone poszukiwania – tak wyglądał scenariusz jednych z największych zawodów poszukiwawczych w Polsce. W Lublińcu po raz drugi odbyły się Ogólnopolskie Zawody Psów Ratowniczych o „Puchar Zaginionego Grzybiarza”.
Więcej »Strajki w Londynie i we Włoszech, zator w Amsterdamie... Gdzie możemy spodziewać się opóźnień lotów w majówkę
Przełom kwietnia i maja może wiązać się z pewnymi utrudnieniami dla pasażerów wybierających się samolotem na majówkę. Na części europejskich lotnisk toczą się bowiem prace remontowe, a związkowcy w Wielkiej Brytanii i Włoszech szykują się do akcji strajkowych. Swój strajk rozpoczęli już piloci linii SAS. Czego możemy się spodziewać między 27 kwietnia a 5 maja?
Więcej »Warszawa z okien ogórka. Ciekawy pomysł na majówkę
Już niebawem majówka. Na tych, którzy zostaną w Warszawie lub właśnie do niej przyjadą, będą czekały przeróżne atrakcje. Organizator alternatywnego zwiedzania stolicy, firma WPT 1313, przygotował specjalny plan wycieczek. Już od 27 kwietnia codziennie będzie można podziwiać Warszawę z okien słynnego „ogórka”, czyli Jelcza 043.
Więcej »Wielkanoc 2019 w turystycznych statystykach. 35% więcej wyjazdów!
Polacy coraz chętniej spędzają Wielkanoc z dala od świątecznego stołu. Miejscowości turystyczne w tym okresie nie są wówczas przepełnione, można bez ograniczeń korzystać z lokalnych atrakcji, a wiele hoteli i obiektów noclegowych przygotowuje specjalne oferty świąteczne.
Więcej »Majówka w górach. Które szlaki wybrać, a które omijać?
Piesza wędrówka po górach to na pewno bardzo trafiony pomysł na spędzenie nadchodzącej majówki. Malownicze szlaki turystyczne przyciągają jak magnes i trudno oprzeć się pokusie spakowania plecaka i ruszenia na wyprawę. Do wędrówki trzeba się odpowiednio przygotować. Nawet o tej porze roku wyższe partie gór kryją zagrożenia. A majówka na szlaku musi być przede wszystkim bezpieczna.
Więcej »Wiedenka. Linia Częstochowa - Zawiercie dostępniejsza dla pasażerów
Na linii nr 1, czyli popularnej „Wiedence”, podróżni zyskają lepszy dostęp do pociągów na 10 stacjach i przystankach. Wykonywane już prace pozwolą skrócić czas podróży. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą inwestycję wartą 380 mln zł, współfinasowaną ze środków unijnych POIiŚ. Roboty obejmują m.in. odcinek Częstochowa – Poraj i zwiększają poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.
Więcej »KRAKsat - satelita zbudowany w AGH poleciał w kosmos!
Satelita KRAKsat zbudowany przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, został wysłany w przestrzeń kosmiczną. Wynosząca go rakieta Antares 230 wystartowała w środę, 17 kwietnia z należącego do NASA ośrodka Wallops Flight Facility na wschodnim wybrzeżu USA. KRAKsat to pierwszy na świecie satelita typu Cubesat, który do sterowania orientacją wykorzystywać będzie ferrofluid, czyli ciecz magnetyczną.
Więcej »