Wydarzenia |
Region: |
Kasze wracają do łask!
W przeszłości kasza często gościła na polskich stołach. Kojarzona głównie z rzeczywistością PRL-u, w miarę upływu czasu, została wyłączona z posiłków Polaków. Na szczęście dostaje teraz drugie życie. Według badań GUS przeciętne miesięczne spożycie kaszy w Polsce rośnie. W 2013 roku wynosiło 0,14 kg na osobę!1 Kaszę serwują już nie tylko bary mleczne, ale także modne restauracje. O zaletach płynących ze spożywania kasz opowiada Agnieszka Piskała, z programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”.
Więcej »Język miłości – na co dzień i na Walentynki!
Choć walentynkowe szaleństwo wywodzi się z kultury anglosaskiej, również inne kraje europejskie bardzo szybko zaadoptowały to święto. Czerwone serduszka i okolicznościowe kartki pocztowe zalewają Europę od Tamizy, aż po Tyber, jednak każdy z krajów obchodzi ten dzień w unikalny sposób.
Więcej »Jak budować u dzieci szacunek do roślin i zwierząt? – praktyczne porady
Jednym z istotnych zadań dorosłych, zarówno nauczycieli, jak i rodziców, powinno być nauczenie dzieci szacunku do przyrody. Umiejętność dostrzegania niepowtarzalnego uroku roślin i zwierząt jest umiejętnością, którą warto kształcić już u najmłodszych przedszkolaków.
Więcej »My się zimy nie boimy! - kilka sprawdzonych sposobów na pyszny piwny grzaniec
Pierwsze przychodzące na myśl „okoliczności przyrody” dla picia piwa to: lato, słońce, upał i ochłoda płynąca z dobrze schłodzonego złotego trunku, najlepiej z delikatnie przymrożonej szklanki czy kufla.
Więcej »Walentynki na 4 łapy - Okaż serce w schronisku
Tegoroczne Walentynki to nie tylko dobra okazja na randkę, ale również do zakochania się w wolontariacie. Redaktorzy National Geographic Polska zachęcają, aby 14-go lutego okazać serce zwierzętom w schroniskach. W ten sposób startuje ogólnopolska akcja społeczna pod hasłem “Daj pieskom pobiegać”!
Więcej »Turystyka z przygodą w tle – rusza Obywatelska Akademia Questingu
Fundacja Questingu rozpoczęła realizację projektu „Obywatelska Akademia Questingu”. Adresowany jest do osób mających doświadczenie w działalności społecznej, dbających o rozwój swoich lokalnych społeczności.
Więcej »Jaki ser wybrać do pizzy? Dziś Międzynarodowy Dzień Pizzy!
Dziś (9 lutego) czeka nas miły poniedziałek – obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji możemy poprawić sobie humor bezkarnie zajadając ten najbardziej znany włoski przysmak. Jaki jest sekret dobrej pizzy?
Więcej »Co przyniesie tłusty czwartek?
Ranking Reputacji trivago: Kraków, Warszawa i Poznań wśród miast z najlepiej ocenianą bazą hotelową
Aż trzy polskie miasta znalazły się na tworzonej co roku przez serwis trivago.pl liście 100 miast o najlepiej ocenianej bazie hotelowej. Kraków, Warszawa i Poznań znalazły się w pierwszej 40. rankingu.
Więcej »Wyjazdy Polaków na ferie – czy znamy języki krajów, do których jeździmy?
Chociaż zima w tym roku nas nie rozpieszcza, to sezon narciarski na stokach poza granicami Polski trwa już w najlepsze. Gdzie na zimowe szaleństwa najchętniej wybierają się Polacy? W większości pozostajemy wierni ojczystym górom, ale z roku na rok coraz więcej osób wybiera również zagraniczne stoki – głównie w Austrii i Włoszech. Zatem czy tam, gdzie pojedziemy na ferie, dogadamy się bez problemów?
Więcej »Piwo to trunek towarzyski. Zaproś je na przyjęcie!
Jedzenie smakuje lepiej w dobrym towarzystwie. Przygotowując karnawałowe przyjęcie zadbaj więc o to, by nie tylko wśród zaproszonych gości, ale także w menu pojawiły się zgrane duety, które doskonale do siebie pasują. Wystarczy, że do tradycyjnych specjałów podasz odpowiedni gatunek piwa. Będzie smacznie, stylowo i niebanalnie!
Więcej »Nowe prawo żywnościowe. Sprawdź, jakie będą skutki obowiązywania rozporządzenia UE
13 grudnia 2014 będzie ważnym dniem dla wszystkich osób dokonujących świadomych zakupów. Od tego dnia obowiązywać będzie większość przepisów rozporządzenia Unii Europejskiej nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności. Co to oznacza w praktyce? Swoją wiedzą na temat nowego prawa dzieli się Katarzyna Szatkowska - specjalista ds. prawa żywnościowego Centrum Znakowania Żywności (centrumzz.pl).
Więcej »Korzenne przysmaki na świątecznym stole
„... Otóż pomnij - że jeśli, oprócz zagranicznych korzeni i przypraw dodasz do pierników, które wypiekasz, jeszcze i wonnego, słodkiego miodu, smak ich będzie niezrównany...” - takiej rady królowa krasnoludków udzieliła młodemu czeladnikowi Bartłomiejowi w nagrodę za uratowanie życia królowej pszczół. Bajka Marii Kruger „Toruńskie pierniki” to jedna z wielu historii na temat przysmaku nieodłącznie kojarzącego się z Bożym Narodzeniem.
Więcej »Polacy jedzą za mało ryb!
Zaledwie 8% Polaków spożywa dwie porcje ryb tygodniowo lub więcej. To zdecydowanie za mało, by dieta była bogata w kwasy omega-3. Najczęściej kupujemy ryby tanie, łatwo dostępne i przetworzone. O tym, jakie gatunki ryb są najlepsze, jak rozpoznać świeżą rybę podpowiada Agnieszka Piskała, specjalistka ds. żywienia w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”.
Więcej »Jak przetrwać chłodniejsze dni? Dieta na jesienno-zimowe osłabienie
Jesień już dawno za pasem, przez co coraz rzadziej możemy cieszyć się jej urokami. Późna jesień to okres, w którym dni stają się krótsze i mamy ograniczony kontakt ze słońcem. Jak uchronić się przed przesileniem i bez spadku odporności przetrwać tę porę roku? Pomoże nam w tym odpowiednia dieta – podpowiada Anna Różyk, dietetyczka współpracująca z marką Lubella.
Więcej »