Wydarzenia |
Region: |
Po kulinarną przygodę do skansenu
Gdzie najlepiej smakują kąski tradycyjnej kuchni? Oczywiście w skansenie! I to właśnie do Muzeum Wsi Lubelskiej marszałek województwa Sławomir Sosnowski zaprasza już w najbliższą niedzielę. 20 lipca odbędzie się tu finał konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów", a podczas niego - uczta z ponad stu regionalnych smakołyków, pokazy przyrządzania jagnięciny, która z sukcesem powraca na lubelskie stoły, a także prezentacja wczesnośredniowiecznej kuchni Słowian. Przygotowaliśmy więcej takich atrakcji...
Więcej »Mistrz szarlotki poszukiwany
Lubelskie lato dla warszawiaków
Wyjątkowo bogaty program miały tegoroczne, już XIX Targi Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie, którym towarzyszyły dwie tematyczne wystawy - Targi Produktów Regionalnych REGIONALIA oraz Targi Agroturystyka. Niestety targowa impreza przegrała pod względem frekwencji z odbywającymi się w tym samym czasie na Stadionie Narodowym Targami Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA.
Więcej »Sukces województwa lubelskiego na targach turystycznych w Berlinie
Wielkie zainteresowanie, szczególnie touroperatorów oraz dziennikarzy branżowych mediów, towarzyszyło prezentacji regionu lubelskiego podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie, w dniach 5-9 marca 2014. Nasz region zanotował też duży sukces na towarzyszącym targom Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych „Das Goldene Stadttor", zdobywając trzecią nagrodę za spot telewizyjny „Lubelskie - na chwilę lub na dłużej".
Więcej »Łodzianie wybiorą się w Lubelskie. Duże zainteresowanie regionem w czasie targów turystycznych
Podobnie jak w ubiegłym roku największe zainteresowanie mieszkańców Łodzi wzbudzają nasze historyczne miasta, a w nich świeżo odnowione zabytki, w tym szczególnie zamek lubelski z donżonem i Kaplicą Świętej Trójcy, radziwiłłowski zespół zamkowy i kolegiata św. Anny w Białej Podlaskiej, czy wreszcie liczne obiekty renesansowego Zamościa - czytamy na stronie województwa lubelskiego. XX Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR, jakie odbyły się w dniach od 21 do 23 lutego w Łodzi, zgromadziły wprawdzie mniej wystawców, ale za to wielkie tłumy zwiedzających.
Więcej »Pralina z Lublina i inne frykasy
Co łączy Lublin, Kraśnik, Karczmiska i Baranów? Nie tylko fakt, że znajdują się na terenie województwa lubelskiego. Również i to, że pochodzące z tych miejscowości frykasy minister rolnictwa właśnie włączył do Listy Produktów Tradycyjnych.
Więcej »Dożynki Rybackie po raz dziesiąty
Jeśli ktoś myśli, że dożynki to święto tylko plonów z pól, jest w błędzie. Dziękować można także i za dary stawów, co rokrocznie czynią rybacy z Lubelszczyzny.
Więcej »Lubelskie dla londyńczyków
Nie bez przyczyny Lubelskie było jednym z niewielu polskich regionów, które odpowiedziały na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej, organizującej narodowe stoisko na targach World Travel Market 2013 w Londynie. Od blisko roku stolicę Wielkiej Brytanii łączą z Lublinem dwie regularne linie lotnicze.
Więcej »Smakowanie życia na Tour Salonie
Promocja Regionu Lubelskiego na Targach Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem publiczności. Każdy, kto w dniach 17-19 października 2013 roku odwiedził stoisko naszego regionu, mógł popróbować znakomitych potraw regionalnych, a do tego wygrać weekendowy pobyt na Roztoczu albo w nałęczowskim SPA.
Więcej »Lubelskie sukcesy na Natura Food
To była nie tylko kulinarna promocja regionu. Podczas tegorocznej edycji międzynarodowych targów Natura Food w Łodzi pokazaliśmy, że Lubelskie jest smaczne, ale przede wszystkim ekologiczne. A to za sprawą Izabeli i Krzysztofa Sosków z Elżbietowa w powiecie lubartowskim, którzy zwyciężyli w rozstrzygniętym tu konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kraju!
Więcej »Lubelskie znaczy ekologiczne
VI Eko-festyn, który miał miejsce w sobotę 5 października na Placu Zamkowym w Lublinie, odwiedziło kilka tysięcy mieszkańców Lublina i okolic, którzy mieli okazję posmakować wytwarzanej w naszym regionie żywności ekologicznej. Przeszło pięćdziesięciu wystawców zaoferowało swoje smakołyki, na straganach pyszniły się rozliczne pieczywa, mięsiwo i wędliny, sery, miody, powidła, soki, ciasta, słodycze, nalewki, owoce i warzywa.
Więcej »Turystyczne Perły pojechały nad Wisłę
Nadwiślańska gmina Janowiec została Turystyczną Perłą Regionu Lubelskiego 2013, a Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, odbywający się po obu stronach Wisły - w Kazimierzu Dolnym i Janowcu, wybrany został Turystycznym Produktem Województwa Lubelskiego 2013 i nagrodzony dodatkowo Turystyczną Perełką.
Więcej »Posypały się kulinarne perły
Z ogromną radością informujemy, że aż cztery statuetki Perły - prestiżowej nagrody w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów, powędruje w tym roku do wytwórców z Lubelszczyzny. W dziesięcioletniej historii Pereł naszym smakołykom przyznano w sumie 27 takich wyróżnień. To potwierdza, że w Lubelskiem naprawdę umiemy smakować życie!
Więcej »Bździel zacumował w Kazimierzu Dolnym
Bździel - replika XIX w. młyna wodnego Bździel, bo tak nazywa się replika XIX-wiecznego młyna wodnego zacumowała w czwartek w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Nietypowy statek płynie z Nowego Korczyna do Włocławka. Załogę z województwa świętokrzyskiego powitał marszałek Krzysztof Hetman. Młyn odpłynie z Kazimierza w piątek.
Więcej »Zdarzyło się w lipcu w sienkiewiczowskiej Woli Okrzejskiej
W środku lipcowego, upalnego lata dobrze jest trafić z wycieczką lub na wypoczynek do wsi związanych z rodziną pisarza Henryka Sienkiewicza. Moimi przewodnikami po ziemi dzieciństwa pisarza jest od 12 lat rodzina Antoniego i Anny Cybulskiej oraz ich syn Cezary Cybulski, który od kilku miesięcy pełni obowiązki dyrektora Muzeum Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
Więcej »