Wydarzenia |
Region: |
(Nie)Wybuchowa niespodzianka w Puszczy Białowieskiej
Dwoje turystów znalazło we wtorek 1 października niewybuchy na terenie Puszczy Białowieskiej. Były to granaty moździeżowe, które spod płytkiej gleby wyryły dziki. O swoim znalezisku turyści poinformowali leśniczego Nadleśnictwa Browsk.
Więcej »Bojary 3
Centrum im. Ludwika Zamenhofa zaprasza w piątek, 18 października o godzinie 18:00 na promocję albumu Bojary 3 z udziałem autorów: Andrzeja Lechowskiego, Adama Walickiego i Wiesława Wróbla. Tego samego dnia odbędzie się również wernisaż wystawy archiwalnych fotografii Bojar i rysunków Michała Walickiego. Wieczór poprowadzi Sebastian Wicher.
Więcej »Poznaj historię własnej okolicy i stwórz z nami europejski szlak zabytków!
Znasz obiekt lub miejsce, które upamiętnia wydarzenie związane z historią i dziejami Europy? Czy w Twojej okolicy znajdują się zabytki, dzieła sztuki, kultury lub architektury europejskiej? Zrób zdjęcie, opisz historię tego niezwykłego miejsca lub zabytku - wyślij do nas i weź udział w konkursie fotograficznym Ukryta Europa! Do zgarnięcia cenne nagrody!
Więcej »Utkaj wspomnienia na krośnie w muzeum
Jeszcze tylko do połowy października można oglądać prezentowane w Muzeum w Bielsku Podlaskim (Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku) tkaniny ludowe – Sztuka spod krosna. To również ostatnie dni, żeby spróbować swoich sił przy warsztacie tkackim, który muzealnicy udostępnili wszystkim miłośnikom tkaniny.
Więcej »Suwałki – tu cię super ugoszczą!
Rodzinna niedziela w ratuszu wokół kultury żydowskiej
We wrześniu i październiku zapraszamy do białostockiego Ratusza dzieci w wieku 8 – 12 lat wraz z opiekunami na zajęcia edukacyjne poświęcone kulturze żydowskiej. Towarzyszą one wystawie Byliśmy tu zorganizowanej w 70. rocznicę likwidacji getta białostockiego. Wystawa prezentowana jest na Rynku Kościuszki wokół Ratusza, w Ratuszu oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Więcej »Międzynarodowa Szkoła Letnia 2013
Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku należąca do Klastra Marek Turystycznych Polski Wschodniej w ramach współpracy międzynarodowej z Moskiewskim Uniwersytetem im. S. Witte w ostatnim tygodniu czerwca realizowała program „Międzynarodowa Szkoła Letnia 2013”. W programie udział wzięło 15 rosyjskich studentów i ich opiekun.
Więcej »Turystyka polsko – rosyjska: są perspektywy na współpracę
Przedsiębiorcy zrzeszeni w Klastrze Marek Turystycznych wykorzystują każdą okazję, by się rozwijać i promować. Dzięki spotkaniom biznesowym w Moskwie i St Petersburgu wiedzą, czego oczekują rosyjscy turyści i co zrobić, by przyciągnąć ich do Polski. Misja Gospodarcza, która odbyła się w dniach od 9 do 15 czerwca 2013 roku otworzyła drogę do bliższej współpracy z rynkiem rosyjskim.
Więcej »Turystyka Podlasia i Mazur jedzie podbijać Rosję
Misja Gospodarcza Klastra Marek Turystycznych Polski Wschodniej ma zaowocować ścisłą współpracę z rynkiem rosyjskim. Strategia Rozwoju Województwa Podlaskiego ujmuje Polskę Wschodnią jako bramę na Wschód. Przedsiębiorcy zrzeszeni w Klastrze Marek Turystycznych chcą wykorzystują każdą okazję, by się rozwija i promować.
Więcej »Hotele Zbyszko jako pierwsze w Polsce zdobyły arabskiego partnera
Hotele Zbyszko jako pierwsze w Polsce zdobyły arabskiego partnera. W planach są wspólne inwestycje w Polsce i Europie.
Więcej »Powstaje nowy luksusowy hotel**** firmy Zbyszko
Podlaskie klastry wzorem współpracy między przedsiębiorcami i uczelniami
Wschodni Klaster Budowlany, Klaster Marek Turystycznych Polski Wschodniej oraz Klaster Instytucji Otoczenia Biznesu to organizacje, które są najlepszym przykładem na to, że współpraca biznesu i nauki jest realna. Co więcej, może przynosić obustronne korzyści.
Genius loci Podlasia
Wola Okrzejska - miejsce, w którym przyszedł na świat Henryk Sienkiewicz budzi ciekawość miłośników jego twórczości. Na mapie świata staje się szczególnie przyciągającym punktem centralnym.
Więcej »Sejny
Do dat i kolejności faktów głowy nie mam. W zamian dostałam pamięć emocjonalną taką, która mi powie o każdej porze dnia i nocy i czy dane miejsce dobrze zapisało mi się w sercu i czy warto do niego wracać. Moja przygoda z Sejnami i Suwalszczyzną trwała równo rok, od września do września...
Więcej »Podlasie czyli szlakiem bocianich gniazd
Jest sierpień 2009 r. Po deszczowym lipcu i prognozach na upalny dalszy ciąg lata postanowiłem się wybrać na nasz polski biegun zimna czyli Suwalszczyznę. Marszruta ma przebiegać lokalnymi drogami, co gwarantuje spokój i minimalny ruch samochodowy. Noclegi na dziko, pod namiotem.
Więcej »« poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | następna » |