Atrakcje |
Region: |
Konkurs kulinarny z gęsiną w roli głównej
Znamy już nazwiska kucharzy, którzy zaprezentują swoje umiejętności podczas konkursu organizowanego w ramach II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kulinarnego „Gęsina nie tylko na św. Marcina”. Wydarzenie, którego pomysłodawcą jest Wiesław Bober, odbędzie się 19 sierpnia 2017r. w Pabianicach. Celem spotkania jest propagowanie gęsiny i promowanie młodych zdolnych kucharzy. Prace adeptów sztuki kulinarnej oceniać będą doświadczeni mistrzowie. Konkursem pokierują Adam Gessler i Artur Moroz, prowadzący nowe show kulinarne TVP pt. „Polski grill”. Wydarzenie ma otwarty charakter: wszyscy chętni mogą obserwować konkursową rywalizację kucharzy, a przy okazji uzyskać informacje dot. gęsiny.
Więcej »Z Wrocławia latamy na Ukrainę z liniami Wizz Air
Wrocławscy podróżni latają na Ukrainę połączeniami linii Wizz Air. Węgierski przewoźnik realizuje rejsy do Kijowa i Lwowa. Cieszą się dużą popularnością.
Więcej »Na kemping – wygoda jak w domu
Wakacje to tradycyjnie czas krótszych i dłuższych wypadów za miasto oraz urlopów w mniej lub bardziej egzotycznych miejscach. Niewątpliwie nocowanie pod namiotem jest najekonomiczniejszym sposobem na spędzenie wakacji. Dodatkowym atutem jest fakt, że samo w sobie może być fantastyczną przygodą, nawet jeśli zdecydujemy się na rozbicie namiotu na własnym podwórku lub nad najbliższym jeziorem.
Więcej »Zawodnik Rafako Orbea MTB Team twórcą prototypu rowerowego uchwytu dla numeru startowego
- Sam pomysł był wynikiem bezowocnych poszukiwań uchwytu, który mógłby zastąpić obecnie stosowane rozwiązania – powiedział Mirosław Bołdys, członek Rafako Orbea MTB Team. Na co dzień pracujący w pszczyńskim oddziale Rafako S.A. amator wyścigów kolarskich zaprojektował i stworzył prototyp rowerowego uchwytu dla numeru startowego w zawodach MTB.
Więcej »Momondo radzi – 7 wskazówek jak podróżować sprytnie i oszczędnie
Według badania przeprowadzonego przez momondo, globalną wyszukiwarkę lotów, hoteli i wynajmu samochodów, 32% Polaków uwzględnia w swoim budżecie wydatki na podróżowanie. Co ciekawe, chętniej przeznaczamy pieniądze na wyjazdy niż na nowe ubrania czy remont mieszkania. Z drugiej strony, nie lubimy zbędnego wydawania pieniędzy i często szukamy oszczędności w czasie urlopu. Najwięcej, bo 44% ankietowanych, oszczędza na zakupach, 21% na biletach lotniczych, a 23% na zakwaterowaniu. Dlatego postanowiliśmy zebrać kilka przydatnych wskazówek, które pozwolą nam spędzić niezapomniane wakacje przy minimalnych kosztach.
Więcej »Kopalnie w Tarnowskich Górach wpisane na Listę światowego dziedzictwa
Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO, w trakcie dorocznych obrad podczas 41. sesji odbywającej się między 2 a 12 lipca w Krakowie, zdecydował o wpisaniu na Listę światowego dziedzictwa Kopalni ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach.
Więcej »Rekordowe półrocze na wrocławskim lotnisku
Blisko 1,3 miliona pasażerów skorzystało z usług Portu Lotniczego Wrocław w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku. Było ich o 18,3% więcej w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. To rekordowy czerwiec i najlepsze półrocze w historii wrocławskiego lotniska.
Więcej »Trzecie miejsce Iwony Januszyk z Dare 2b Team na wyspie Reunion
Wysokie góry, głębokie kaniony, aktywne wulkany, gęste zielone lasy, do tego rajskie plaże i turkusowy ocean - tak zapamiętała wyspę Reunion Iwona Januszyk z teamu sportowego marki Dare 2b, która 5 czerwca 2017 r. zajęła 3. miejsce w 1st International College Trophy Trailrunning 2017.
Więcej »Najbardziej pożądane wakacje - momondo prezentuje trendy podróżnicze na 2017 rok
Co czwarty z nas w domowym budżecie zakłada wydatki na podróże, tak wynika z badania momondo, globalnej wyszukiwarki lotów, hoteli i wynajmu samochodów. A jak wyglądają nasze wakacje marzeń? Dzięki danym zebranym z ponad 23 krajów, w tym z Polski, został stworzony model najbardziej pożądanych wakacji 2017, który na pewno okaże się niemałym zaskoczeniem.
Więcej »Zwiedzaj Karpacz z aplikacją Footsteps!
Footsteps to aplikacja mobilna i platforma turystyczna służąca zwiedzaniu Karpacza w ciekawy i spersonalizowany sposób. Do tej pory aplikacja pojawiła się m.in. w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Legnicy i Zielonej Górze.
Więcej »Z Wrocławia do Gliwic. Co zobaczysz pokonując tę trasę... jachtem?
Urlop w otoczeniu nadodrzańskiej przyrody? Pełen przygód i wyzwań, bo spędzony za sterami jachtu spacerowego? Dlaczego nie! Łódź tej klasy może wyczarterować każdy, kto chce spróbować rzecznej żeglugi. A trasa, od której warto zacząć, to szlak z Wrocławia do Gliwic – bardzo uroczy i co najważniejsze – jeszcze nieodkryty dla masowej turystyki.
Więcej »Build-to-suit – nieruchomości szyte na miarę
Rynek nieruchomości stawia przed inwestorami coraz to większe wymagania. Zmieniające się realia oraz oczekiwania konsumentów przyczyniają się do powstawania nowych usług takich jak np. build-to-suit. Ta formuła pozwala od początku do końca zrealizować wizję i konkretne potrzeby klienta, a jak wiadomo – to właśnie on stanowi filar każdego rynku.
Więcej »ICE Kraków domem muzyki klasycznej
Niemal ćwierć miliona gości odwiedziło w 2016 roku Centrum Kongresowe ICE Kraków. Kończący się właśnie 2016 rok to okres pełen ciężkiej pracy uwieńczonej 177 wspaniałymi realizacjami. To także czas wybitnych koncertów muzyki klasycznej, które zagościły w obiekcie na stałe.
Więcej »Nowy szlak biegowy w Karpaczu
Od 6 stycznia 2017 r. dostępny jest malowniczy szlak do uprawiania narciarstwa biegowego położony w Karpaczu Górnym, przy ul. Karkonoskiej, na wysokości 885 m n.p.m.
Więcej »Kolekcja rzeźby współczesnej - wystawa stała w Królikarni
Kolekcja Rzeźby Współczesnej została wyodrębniona ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie i przewieziona do Królikarni w 2001 roku. Wydzielona z pośród innych gatunków sztuki pozwala wyraźnie prześledzić zmieniający się w XX wieku status rzeźby jako obiektu, elementu performansu czy instalacji. Składa się z 1417 obiektów, od klasycyzujących rzeźb Henryka Kuny, przez projekty metalowych awangardowych form przestrzennych, które stanęły w Elblągu w 1965 roku, eksperymentalne prace Aliny Szapocznikow, ręcznie malowane kapcie Henryka Stażewskiego, po konceptualną pracę Izy Tarasewicz stworzoną w 2013 roku tu na miejscu, w Królikarni.
Więcej »