Przewodniki po Polsce / Poland Travel Guides |
Region: |
Mam plan. Katowice i dzielnice
Zapraszamy do odkrywania na własną rękę uroków i atrakcji pieknego miasta Katowice. Bez zbędnej przewodnickiej bajery, za to od serca prezentujemy miasto z perspektywy tubylców. Wysyłamy Was na dzielnice, rower, wycieczkę tropem katowickiego street artu, przepyszny obiad, gruby melanż, hałdę, do lasu, pod ziemię, na zielony dach, koncert oraz niekonwencjonalne zakupy.
Więcej »Województwo Lubelskie - informator turystyczny
Województwo Lubelskie leży w środkowo - wschodniej Polsce. Zachodnią granicę stanowi Wisła, wschodnią - rzeka Bug. Obszar północno - zachodni położony jest na Nizinie Południowopodlaskiej. Północno - wschodnią część województwa zajmuje Polesie. To płaska równina, na której występują obszary bagienne, torfowiska oraz jeziora.
Więcej »Na szlaku projektów RPO WL
Z czym kojarzymy województwo lubelskie? Zapewne Lublin, Zamość i Roztocze wymieniamy jednym tchem. Ale czy naprawdę znamy Lubelszczyznę? Podążając szlakiem projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego postaramy się udowodnić, że Lubelskie to wciąż tajemniczy i nieodkryty region, pełen ciekawych i niepowtarzalnych miejsc.
Więcej »Lublin - przewodnik turystyczny
Lublin to miasto o dużym potencjale turystycznym. Zachwyca ponad 700 - letnią historią opowiadaną poprzez muzea, zaułki i uliczki, liczne zabytki oraz tajemnice skrywane w murach kamienic na Starym Mieście. Wyjątkową atmosferę Lublina tworzy jego bogactwo historyczne, wielokulturowe korzenie, a także wciąż żywe tradycje okresu jagiellońskiego i diaspory żydowskiej. Tajemnice i opowieści zaklęte w murach kamienic, a także ulice i place tętniące życiem dzięki licznym festiwalom i imprezom plenerowym, zachęcają do głębszego poznawania i zrozumienia tego niezwykłego miasta.
Więcej »Łódź. Zakochaj się w Łodzi
Łódź - skąd taka nazwa? Przecież nie płynie tu nawet Wisła! Otóż jednak płyną tu rzeki... i to nawet 18! Stąd w XIX w. wielu przemysłowców z innych krajów zdecydowało się właśnie w Łodzi ulokować swoje fabryki. Zachęcające były też warunki na których przyjmowano nowych osadników. Każdy, kto dowiódł swych tkackich umiejętności przed burmistrzem miasta i zdecydował się osiedlić w jego granicach, otrzymywał 3 - morgową działkę i materiał niezbędny do wybudowania domu. Wszystko to sprawiło, że Łódź szybko wyrosła na znaczącą osadę fabryczną.
Więcej »Andrychów - miejsce utkane z atrakcji
Miasto i gmina Andrychów znajdują się na południu Polski. W najbliższym sąsiedztwie są takie miasta, jak: Kraków, Bielsko-Biała oraz Wadowice i Oświęcim. Z racji położenia miejsce to jest bardzo atrakcyjnym ośrodkiem turystycznym w Beskidzie Małym. Teren gminy Andrychów stanowi doskonałą bazę wypoczynkową i rekreacyjną, gdzie można bawić się i odpoczywać na różne sposoby. To właśnie ta różnorodność jest magnesem, który pozwala zachwycić się i zakochać w Beskidach na zawsze. To miejsce utkane z atrakcji.
Więcej »Guido Mine - GB
Kopalnia Guido to jedyna w swoim rodzaju kopalnia węgla kamiennego, do której można zjechać i przekonać się na własne oczy, jak wygląda praca górników pod ziemią. Tak wyjątkowego zabytku techniki górniczej nie ma w całej Europie! Obecnie w kopalni zamiast pokładów węgla wydobywa się turystykę, kulturę i rozrywkę - na poziomach 170 i 320 czeka na turystów moc atrakcji, których nie sposób zobaczyć gdzie indziej. Wersja w języku angielskim.
Streetartowy przewodnik po Łodzi
Przyjeżdżając do Łodzi, wysiadając na stacji łodź Fabryczna, można ujrzeć obraz pełen kolorowych obrazków. Miesza się tu wszystko, pełen przekrój. Graffiti idealnie wpasowuje się w krajobraz szarej, smutnej, zaniedbanej Łodzi.Graffiti budzi kontrowersję, dla jednych to wandalizm, dla innych to sztuka. Pewne jest jedno: niejedna osoba przeszła drogę od puszki do stołu kreślarskiego czy tabletu graficznego. Dla wielu młodych osób to właśnie graffiti jest pierwszą formą sztuki z jaką mogą się zetknąć i jej samemu spróbować.
Więcej »Tatry - czas odkrywców
Interesuje Cię historia? Zastanawiasz się jakie odkrywcze tajemnice kryją w sobie Tatry? Poniższa publikacja pomoże Ci znaleźć odpowiedzi na wszelkie pytania.
Więcej »Nasza Odra - przewodnik turystyczno-przyrodniczy po granicznych meandrach Odry
Zapraszamy Was w magiczną podróż. Będzie to niezapomniana wyprawa po miejscach, które na naszych oczach kształtuje tętniąca życiem rzeka. Próżno już szukać podobnych zakątków w Polsce czy w Czechach. Tymczasem tu, na terenie granicznych meandrów Odry, można wciąż jeszcze zobaczyć, jak naturalne procesy dużej rzeki dają życie unikalnym gatunkom zwierząt i roślin oraz jak wpływają na losy ludzi. Zapraszamy na prawdziwą ucztę wszystkich przyrodników, historyków, turystów i każdego, kto wrażliwy jest na piękno otaczającego nas świata.
Więcej »Kopalnia Guido
Kopalnia Guido to jedyna w swoim rodzaju kopalnia węgla kamiennego, do której można zjechać i przekonać się na własne oczy, jak wygląda praca górników pod ziemią. Tak wyjątkowego zabytku techniki górniczej nie ma w całej Europie! Obecnie w kopalni zamiast pokładów węgla wydobywa się turystykę, kulturę i rozrywkę - na poziomach 170 i 320 czeka na turystów moc atrakcji, których nie sposób zobaczyc gdzie indziej.
Więcej »Katalog Warszawskiego Dziedzictwa postindustrialnego
Od kilku ostatnich lat mieszkańcy Warszawy sa świadkami niespotykanej dotąd dewastacji i niszczenia zabytków warszawskiego przemysłu. Pod młotek idą całe zespoły fabryczne, pierzeje dawnej zabudowy, a wraz z nią pozostałego wyposażenia technicznego. Mimo protestów mieszkańców, środowisk zawodowych i społecznych, architektów, a także samych służb konserwatorskich, nie udało się zapobiec aktom zniszczenia.
Więcej »Perły Korony Beskidu Sądeckiego - mapa krajoznawcza Sądecczyzny
Każdy kto jechał pociągiem do Krynicy zna te widoki. Najpierw, przed Grybowem pojawia się na wprost ciemny masyw wysokiego Jaworza - znak, że stąd zaczynają się góry. Linia kolejowa spina się na nie serpentynami a widok z okien wagonów sięga daleko na pogórze. Z wysoko położonej Ptaszkowej tory biegną naprzemian ciemnymi i szerokimi dolinami przez Kamionkę Wielką do Nowego Sącza...
Więcej »Centrum Turystycznego Przedborskiego Parku Krajobrazowego
Zaciszna Stanica w Białym Brzegu jest miejscem, które nie pojawiło sie od razu ani nie wyrosło niczym drzewo. To czym możemy się dzić cieszyć, jest efektem wieloletniej pracy i starań wielu ludzi dobrej woli. Pomysł budowy profesjonalnej bazy padł w 1973 roku. Miejsce pod stanicę zostało zaproponowane przez ówczesnego nadleśniczego i w tym samym roku władze wojwódzkie zdecydowały sie na wydanie zezwolenia na budowę siedmiu stanic. Pod koniec 2014 r. przy Stanicy udało się utworzyć Centrum Turystyczne Przedborskiego Parku Krajobrazowego.
Więcej »Ciężkowicko - Rożnowski Park Krajobrazowy
Pogórza Rożnowskie i Ciężkowickie dzięki swojemu wyniesieniu oraz otwartym krajobrazom stanowią swoistą platformę widokową, z której oglądać można dalekie pasma gór. Stąd bierze się atrakcyjność dużej liczby pieszych i rowerowych szlaków turystycznych, które dodatkowo dają okazję poznania dziedzictwa tutejszej przyrody i kultury.
Więcej »