Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
POŁĄCZY NAS RYTM
Muzyka płynąca z prymitywnych instrumentów, już w pradawnych czasach była symbolem zjednoczenia. Radość, zdrowie i harmonia uzyskana poprzez muzykę jest dostępna dla każdego. Gra na bębnach etnicznych korzystnie wpływa na nasze ciało i psychikę, poprawia krążenie krwi, usuwa stres...
Więcej »Budka Suflera ma 35 lat
... a nawet trochę więcej bo historia zespołu, który oficjalnie istnieje od 1974, sięga 1969 i pierwszych prób muzycznych licealisty Krzysztofa Cugowskiego i jego szkolnych kolegów – gitarzysty Krzysztofa Broziego, basisty Janusza Pędzisza i perkusisty Jacka Grüna
Więcej »Kożuchowska? Owszem
Z okazji marcowego święta zamiast tradycyjnego goździka zaproszenie na KOBIECE HORYZONTY. To filmy, warsztaty, spotkania, podczas których będzie można rozwinąć swoje zdolności manualne na warsztatach filcowania i obudzić swoją moc podczas zajęć tańca w kręgu...,
Więcej »Teatr w … tramwaju
Od 1 marca fragmenty spektakli Teatru Współczesnego będzie można zobaczyć... w szczecińskich tramwajach. Teatr Współczesny, chcąc propagować sztukę teatralną pośród mieszkańców Szczecina, wszedł we współpracę z firmą TVT Monitory Reklamowe, która na swoich nośnikach będzie emitować fragmenty spektakli.
Więcej »KUROKAMI
Sztuka japońska od wieków stanowi inspirację dla twórców i artystów Zachodu. Na wystawę - Malarstwo i kaligrafia japońska - zaprasza Muzeum w Praszce. Eksponaty pochodzą ze zbiorów autora prac - Macieja Kopciucha z Kluczborka. Wystawa potrwa do końca marca.
Więcej »Jak liście na wietrze...
Widowisko, opowiadające o starzejącej się kobiecie imieniem Edda pt. Jak liście na wietrze czy Filozofia według markiza de Sade to marcowa propozycja TEATRU NOWEGO z Krakowa. Urozmaiceniem będzie koncert autora i producenta muzyki elektorakustycznej Michała Jacaszka.
Więcej »Na piechotę przez raj
Spitsbergen to miejsce tajemnicze, dzikie i zachwycające. Jeśli ktoś chce "usłyszeć" prawdziwą ciszę albo poczuć smak natury to tam właśnie jest miejsce gdzie powinien się udać. Na relację z wyprawy w to tajemnicze miejsce zaprasza POZNAŃSKI KLUB PODRÓŻNIKA.
Więcej »They can dance
Czyli studenci na parkietach bydgoskich szkół tańca... Przepis na taneczny sukces wg polskich kolorówek jest prosty. Wystarczy szczypta Dody, łyżeczka Wodeckiego, ziarnko Rusin lub Miko, odrobina Pavlović a dla ochłody garstka lodu i łyżwy. Na koniec wszystko starannie przypudrować. Upiec w blasku fleszy.
Więcej »Zaproszenie na drugą stronę LUSTRA
Lustro jest w codziennym życiu równie niezbędne jak buty, krzesło, talerz, łyżka czy lampa. Może być kwadratowe albo okrągłe, owalne albo trójkątne, małe albo wielkości całej ściany...
Więcej »Koncert w schronie
W podziemnym Szczecinie, w przestrzeni, gdzie zazwyczaj słychać tylko bicie własnego serca, 16 metrów pod ziemią, wystąpi Tomasz Gwinciński z koncertem na gitarę solo. To, niewątpliwie oryginalne i ciekawe wydarzenie muzyczne, odbędzie się 4 marca o godz. 20 w schronie przeciwlotniczym.
Więcej »Zmierz się z OPOLSKĄ LAMĄ
Festiwal Filmowy Opolskie Lamy to święto kina na Opolszczyźnie. To promocja młodych twórców, zwykle tych, którzy pierwszy raz stają za kamerą. To również spotkania z ludźmi kina oraz warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży.
Więcej »Ich pierwszy raz…na Dalekim Wschodzie
Czy w Sajgonie rzeczywiście panuje „sajgon”? Czy Wietnamczycy jedzą kurczaka w sosie słodko-kwaśnym, wołowinę pięć smaków i sajgonki? Na te pytania chętnie odpowiedzą Monika Lewocka i Dariusz Dobrzyniecki.
Więcej »Centrum Bajek
Nie będzie tam ani karuzeli ani zjeżdżalni. Będzie za to dużo bajek i baśni. Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie nie jest parkiem rozrywki ani disneylandem. Jego misją jest pokazanie świata bajki w ten sposób, by dzieci po powrocie do domu sięgały po książki.
Więcej »METHENY zainauguruje Jazz nad Odrą
Przed nami wielka jazzowa uczta, którą rozpocznie światowej sławy gitarzysta jazzowy PAT METHENY. Już w najbliższą niedzielę, Wrocław, Hala Stulecia, Park Szczytnicki. 46 edycja Jazzu nad Odrą, potrwa aż 6 dni!
Więcej »Szczecin – inne spojrzenie na przestrzeń
Jakże niepowtarzalne jest to miejsce - myślisz przyjeżdżając do nowego, nieznanego miasta. Ale jak postrzegają je mieszkańcy? Czy widzą te uroki tak samo?
Więcej »Sanatorium pod klepsydrą w promocji
Centrum świata Józefa, dojrzewającego nastoletniego chłopca, stanowi małe prowincjonalne miasteczko, w którym można dostrzec współczesny autorowi dramatu, Bruno Schulzowi Drohobycz.
Więcej »Pomedytuj dla pokoju
Zapraszamy na comiesięczną "Medytację Pokoju dla Świata"- Twojego Wewnętrznego Świata, która odbywa się na całym świecie w czasie pełni Księżyca. Pomyśl o życiu, czuj oddech, doświadczaj życie w Sobie, w wewnętrznej ciszy - wewnętrznym s.pokoju
Więcej »Na krańcach dawnej Rzeczpospolitej
Kolejne marzenie narciarskie udało się spełnić. A było nim przejście z Werchowyny aż po Hnitessę oraz dolinę Perkalabu czyli szusowanie w górach pogranicza ukraińsko – rumuńskiego.
Więcej »NIEPRZYPADKOWO...
Okazuje się, że w Szczecinie można obcować z Kulturą (przez duże K) za darmo. Z taką ofertą wyszło tamtejsze Muzeum Narodowe. Na szczególną uwagę zasługuje czwartek – bezpłatne zwiedzanie wystaw czasowych i stałych oraz debata pt. Przypadkowa stacja Szczecin.
Więcej »Przemiany uchwycone obiektywem
Ta wystawa ma wielu bohaterów. Są wśród nich wielcy Polacy – Jerzy Giedroyc, Wisława Szymborska, Andrzej Wajda czy Jacek Kuroń. Są też urzędnicy, nauczycielki, rolnicy, feministki… Jej kolejnym bohaterem są emocje...
Więcej »PERFECT ma 30 lat!
I zaprasza na koncert urodzinowy. Będzie to bardzo szczególne spotkanie fanów zespołu, gdyż koncert w tym kształcie, zapowiadany jest jako jedyny taki w Polsce bo wraz z PERFECTEM zagra orkiestra symfoniczna!
Więcej »PUŁAPKA Tadeusza Różewicza
Film o dramaturgii Różewicza i jej znaczeniu dla rozwoju polskiego teatru. Mówią o tym Andrzej Wajda, Jerzy Jarocki i Kazimierz Kutz. Smaczek filmu to Tadeusz Różewicz, mówiący o teatrze przekornie, ironicznie, a przecież bardzo serio
Więcej »MOJA KOCHANA...
CHORWACJA! Tak o tym kraju mówi Maciej Ptasznik. Który podczas czwartkowego spotkania w Klubie Podróżnik opowie o swoje wyprawie do Chorwacji. Chce zarazić uczestników spotkania swoją miłością. A na spotkanie szykuje dodatkową niespodziankę. Jaką, można się przekonać, przychodząc.
Więcej »Biologia Chemia Fizyka
Świadomość niepełności pochwycenia życia poprzez naukowy pryzmat często kieruje nasze myślenie na obszary powiązane z religią, duchowością czy filozofią. Biologia, chemia i fizyka w poszukiwaniu zagmatwanego obrazu człowieka i tajemnic kosmosu...
Więcej »Olsztyńskie Spotkania Teatralne
Głośne, fascynujące, najciekawsze - pod takim hasłem Teatr Jaracza zorganizuje XVIII Olsztyńskie Spotkania Teatralne. W tegorocznej imprezie wezmą udział Krystyna Janda, Anna Polony, Jerzy Trela czy Kazimierz Kaczor.
Więcej »Lepiej/niż czyli lepieje
- Zachęcam Was do zabawy w układanie lepiejów. Ale pamiętajcie: dobra zabawa bez ścisłych reguł obejść się nie może - namawia Wisława Szymborska, która lepieje wyniosła do rangi poważnej poezji pisząc: Lepiej wynieść się z osiedla, niż tu przełknąć choćby knedla.
Więcej »RAMMSTEIN w Łodzi
Fantastyczny. Obezwładniający. Wstrząsający. Te słowa zazwyczaj padają z ust fanów po koncercie Rammstein. Nie może być inaczej podczas kontynuacji europejskiej trasy koncertowej w 2010 roku. Każdy koncert Rammstein to piorunujące show ze świetnymi efektami pirotechnicznymi.
Więcej »Historie Petra Zelenki
Świat głównego bohatera to kraina absurdu, gdzie mieszkający w szafie przyjaciel od kieliszka potajemnie zabawia się z manekinem, ojciec dorabia przyglądając się seksualnym igraszkom sąsiadów-fetyszystów, zaś matka biega po mieście w kalesonach.
Więcej »LAPIDARIUM. KOMENTARZE
Lapidarium to zbiór prac, w których autorka, Iwona Bolińska-Walendzik, próbuje zmierzyć się z symboliką różnych kultur. Wernisaż zaplanowano na 20 lutego, w przewie spektaklu Starsi Panowie Dwaj.
Więcej »Australia. Podróże i Muzyka
Będzie to opowieść o Australii, jej różnych obliczach wzmocniona smakiem australijskiego wina i muzyką grupy Radio Samsara - kontemplacyjny trans grany na oryginalnych instrumentach z Australii, Afryki, Indii i Nepalu.
Więcej »