Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Podkowa Leśna i okolice na weekend
Nie wyróżniające się ani krajobrazem ani bogactwem natury, dość jałowe ziemie zachodniego Mazowsza dwukrotnie w swojej historii odnalazły łączność z wielkim światem - i dwukrotnie stało się to dzięki żelazu. Czyste powietrze i zapach lasu na przełomie wieku XIX i XX przyciągnęły inwestorów do dóbr otrębuskich, gdzie najpierw w Karolinie, a potem w kilku innych miejscach zbudowane zostały duże wille o charakterze sanatoriów.
Więcej »Weekend w Wielkopolsce Wschodniej
Trasy usytuowane są w południowo - wschodniej części Złotogórskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. W czasie przejażdżki lub spaceru można tu obserwować liczne gatunki roślin chronionych oraz wiele gatunków zwierząt.
Więcej »Szlaki Konne Pogórza Izerskiego, Borów Dolnośląskich, Wzgórz Dalskowskich
Tematem niniejszej publikacji jest przedstawienie Państwu szlaku konnego biegnącego przez obszary Borów Dolnośląskich, Pogórza Izerskiego i Wzgórz Dalkowskich. Poza szczegółowym przebiegu szlaku, przybliżymy także wiele atrakcji malowniczych terenów południowo - zachodniej Polski. Piękna i dzika przyroda przyciąga tutaj wielu miłośników turystyki konnej, a gospodarstwa z miejscami noclegowymi wraz z odpowiednim zapleczem rosną jak grzyby po deszczu.
Więcej »Warszawa i okolice
Polska - najpiękniejsze miasta
Album zawierający zdjęcia oraz informacje na temat sześciu najpiękniejszych miast w Polsce. Są to: Wrocław, Toruń, Poznań, Gdańsk, Warszawa oraz Kraków.
Więcej »Exploseum w Bydgoszczy z nowym nabytkiem techniki
Podczas sobotniego TehoFest Exploseum pochwaliło się nowym nabytkiem, platformą transportową z kłonicami z 1939 roku.
Więcej »Warschau und die Umgebung
Polski przewodnik po Warszawie i okolicach, w którym znajdziesz informacje zarówno historyczne jak i współczesne. Autor opisuje m.in. II Wojnę Światową, Łazienki, Wilanów, Śródmieście, Stare i Nowe Miasto oraz wiele innych zakątków.
Więcej »Kuchnia Polska
Współczesna kuchnia polska to wynik wielowiekowej tradycji kulinarnej, na która wpływ miało wiele czynników. Jednym z nich było położenie i wynikający z tego zasób dostępnych, w tej szerokości geograficznej, surowców. Liczne lasy od wieków dostarczały grzybów, jagód, malin i miodu a żyzne ziemie płodów rolnych. Przepisy na tradycjyne potrawy znajdziesz w poniższej publikacji.
Więcej »Łeba - informator
Łeba położona jest w północnej części powiatu lęborskiego pomiędzy jeziorami Łebsko i Sarbsko, przy ujściu rzeki Łeby do Morza Bałtyckiego w otulinie lasów Słowińskiego Parku Narodowego oraz Rezerwatu Mierzei Sarbskiej. Intensywny rozkwit miejscowości pod względem turystycznym przyniosły dopiero lata powojenne. Począwszy od kwietnia 1945 r. aż po dzień dzisiejszy, Łeba jesy chętnie odwiedzanym kurortem letniskowym, a także ważnym ośrodkiem rybackim.
Więcej »Urlop na wsi - PL, CZ
Jak zbliżyć sie do świata natury i zdobyć nowe spojrzenie na współczesny świat? Jak poznać to, co jeszcze niepoznane? W Karkonoszach i Podkarkonoszach oferujemy Państwu typ rekreacji, który jest idealny dla naszych czasów - aktywny wypoczynek na wsi, gdzie można odzyskać równowagę duchową. Czeka tu na Państwa wiele wyjątkowych przeżyć. Tu zapomnicie o codziennych problemach. Jak? W trakcie pobytu w gospodarstwie ekologicznym lub w jego pobliżu. Poznacie styl życia w gospodarstwie. To doskonały sposób na rodzinne wakacje, który umożliwia spędzenie wolnego czasu w zdrowym środowisku czeskiej wsi jednocześnie zyskanie nowych umiejętności i doświadczeń
Więcej »Czynny wypoczynek w Czarnej Wodzie
Gmina Czarna Woda położona jest w południowej części województwa pomorskiego w powiecie starogardzkim. Cała powierzchnia gminy z wyjątkiem zurbanizowanej części miasta Czarna Woda należy do Obszaru Chronionego Krajobrazu Borów Tucholskich. Gminę przecinają dwa główne szlaki komunikacyjne. O możliwościach aktywnego wypoczynku przeczytasz w poniższym przewodniku.
Więcej »Gdynia zdaniem blogerów
Co wyjątkowego, poza „pocztówkowymi przebojami”, może odkryć w Gdyni turysta z głębi Polski? Czego Ślązak czy Wielkopolanin powinni spróbować w gdyńskich restauracjach? Gdzie pójść na klimatyczny, klubowy koncert? Na te i podobne pytania odpowiedzi szukali popularni trójmiejscy blogerzy.
Więcej »Ojczyzna Żeromskiego
Spośród blisko dziewięćdziesięciu miejscowości na ziemi świętokrzyskiej, związanych ze Stefanem Żeromskim i jego rodziną, trzy znajdują się na terenie gminy Masłów. To Wola Kopcowa, Mąchocice - Scholasteria i Ciekoty. Wśród tych trzech jest najważniejsza z całej dziewięćdziesiątki. To Ciekoty - wioska ukochana. Ona z pewnością ukształtowała wrażliwość i osobowość twórczą Żeromskiego.
Więcej »With Stefan Żeromski trough the Masłów Municipality - GB
Gmina Masłów ze względu na swoje atrakcyjne położenie w centralnej części województwa świętokrzyskiego, jest szczególnie otwarta dla turystów. Lokalizacja gminy powoduje, że jest ona również naturalnym zapleczem rekreacyjnym dla Kielc, a brak przedsiębiorstw produkcyjnych umożliwia wypoczynek na łonie natury. Korzystne położenie gminy przy ważnych szlakach komunikacyjnych pozwala szybko dotrzeć tu z Warszawy, Łodzi, Lublina, Krakowa, Rzeszowa czy Śląska.
Więcej »Z Żeromskim przez gminę Masłów
Przystanie
„Zielone serca Europy - promocja walorów kulturowych i turystycznych terenów Gminy Zamość" jest projektem obejmującym swym zasięgiem obszar działania pięciu partnerów: Gminy Zamość, Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego Oddział w Rzeszowie, Agencji Regionalnego Rozwoju Połoniny, Miasta Sarospatak i Miasta Staffolo. Zróżnicowane kulturowo i krajobrazowo odległe ziemie łączy bogactwo pamiętek wielkiej historii, cuda natury i serdeczni mieszkańcy.
Więcej »Kaplica pod wezwaniem świętego Tomasza Becketa - perła górnośląskiego gotyku
Jak twierdzą znawcy, to najładniejsza XIII-wieczna kaplica zamkowa w Polsce. Świątynia pw. św. Tomasza Becketa na zamku piastowskim w Raciborzu przechodzi gruntowną renowację. Po odnowieniu z zewnątrz, od czerwca zeszłego roku trwają prace wewnątrz. Ich koszt szacowany jest na około 2 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu powiatu raciborskiego, ministra kultury oraz śląskiego konserwatora zabytków. Uroczyste oddanie do użytku zaplanowano na czerwiec 2016 roku. Już teraz zajrzeliśmy do wnętrza pięknej gotyckiej budowli. W materiale również koncert chóru z Brzezia z czerwca 2014 roku. Na zdjęciach widać stan obiektu sprzed renowacji i jej efekt.
Więcej »Augustów - PL, GB
Bydgoszcz Reiseführer - D
Jakie są symbole Bydgoszczy? Który południk przechodzi przez Bydgoszcz? Jak wygląda najwyższy mural w Polsce? Gdzie można wypożyczyć sprzęt turystyczny? Dlaczego Wyspa Młyńska nazywana jest Wyspą Muzeów oraz gdzie produkowano nitroglicerynę? Na te i na wiele innych pytań dotyczących atrakcji turystycznych Bydgoszczy znajdą Państwo odpowiedzi w nowym przewodniku po Bydgoszczy. Przewodnik zawiera ciekawostki, legendy, fakty oraz opracowane trasy zwiedzania wraz z mapami. Wersja w języku niemieckim.
Bygdoszcz Guide - GB
Jakie są symbole Bydgoszczy? Który południk przechodzi przez Bydgoszcz? Jak wygląda najwyższy mural w Polsce? Gdzie można wypożyczyć sprzęt turystyczny? Dlaczego Wyspa Młyńska nazywana jest Wyspą Muzeów oraz gdzie produkowano nitroglicerynę? Na te i na wiele innych pytań dotyczących atrakcji turystycznych Bydgoszczy znajdą Państwo odpowiedzi w nowym przewodniku po Bydgoszczy. Przewodnik zawiera ciekawostki, legendy, fakty oraz opracowane trasy zwiedzania wraz z mapami. Wersja w języku angielskim.
Szlakiem zabytków hydrotechniki
Od początku swojego istnienia Bydgoszcz była silnie związana z wodą. Blisko 1000-letnia koegzystencja z rzeką wyżłobiła w mentalności Bydgoszczan przywiązanie do prac związanych z żeglugą. Płynąc z Berlina drogą wodną E-70 dopłyniemy do Bydgoszczy. Tutaj turysta wodny będzie miał wyjątkową możliwość zapoznania się z niewątpliwymi walorami związanymi z położeniem miasta nad Brdą, Wisłą i Kanałem Bydgoskim, które tworzą Bydgoski Węzeł Wodny. Zapraszamy do lektury niniejszego przewodnika, który potwierdzi, że Bydgoszcz to ważne miejsce na wodnej mapie Polski.
Więcej »Katalog zabytków techniki przemysłowej Zagłębia Dąbrowskiego
Przedstawiamy Państwu „Katalog zabytków techniki przemysłowej Zagłębia Dąbrowskiego", na który składa się 90 najbardziej wartościowych obiektów z punktu widzenia walorów historycznych, których powstanie na terenie naszego regionu jest ściśle związane z rozwojem i wieloletnią obecnością przemysłu. Geneza Zagłębia Dąbrowskiego wiąże się bowiem z rozwojem przemysłu wydobywczego rud metali kolorowych i węgla kamiennego, hutnictwa oraz energetyki.
Więcej »Agroturystyka w Powiecie Gryfickim
Powiat Gryficki należy do najbardziej atrakcyjnych turystycznych regionów Pomorza. Jego atutem jest nie tylko nadmorskie położenie gminy Rewal i Trzebiatów, ale także typowo rolniczy charakter gminy Gryfice, Brojce, Karnice i Płoty, gdzie niski stopień uprzemysłowienia, bogata przyroda i niezwykle urozmaicony, malowniczy krajobraz sprzyjają dynamicznemu rozwojowi agroturystyki i turystyki wiejskiej.
Więcej »Największe atrakcje turystyczne w województwie podlaskim
Województwo podlaskie to nie tylko Podlasie, którego historyczną, północną granicę wyznaczała dolina Biebrzy, ale i Suwalszczyzna oraz wschodnia część Mazowsza. Wystarczy tylko spojrzeć na mapę aby zrozumieć dlaczego podlaskie nazywamy "krainą zielono - błękitną". To tutaj mamy największe i najbardziej znane polskie puszcze - augustowską, knyszyńską i białowieską. To tutaj ostatni lodowiec zostawił setki jezior - z jednej strony największe po Mazurach pojezierze regionu Puszczy Augustowskiej, z drugiej strony - najgłębsze w Europie Środkowej, pięknie położone jeziora w Suwalskim Parku Krajobrazowym i Wiegierskim Parku Narodowym.
Więcej »Mam plan. Katowice i dzielnice
Zapraszamy do odkrywania na własną rękę uroków i atrakcji pieknego miasta Katowice. Bez zbędnej przewodnickiej bajery, za to od serca prezentujemy miasto z perspektywy tubylców. Wysyłamy Was na dzielnice, rower, wycieczkę tropem katowickiego street artu, przepyszny obiad, gruby melanż, hałdę, do lasu, pod ziemię, na zielony dach, koncert oraz niekonwencjonalne zakupy.
Więcej »Województwo Lubelskie - informator turystyczny
Województwo Lubelskie leży w środkowo - wschodniej Polsce. Zachodnią granicę stanowi Wisła, wschodnią - rzeka Bug. Obszar północno - zachodni położony jest na Nizinie Południowopodlaskiej. Północno - wschodnią część województwa zajmuje Polesie. To płaska równina, na której występują obszary bagienne, torfowiska oraz jeziora.
Więcej »Na szlaku projektów RPO WL
Z czym kojarzymy województwo lubelskie? Zapewne Lublin, Zamość i Roztocze wymieniamy jednym tchem. Ale czy naprawdę znamy Lubelszczyznę? Podążając szlakiem projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego postaramy się udowodnić, że Lubelskie to wciąż tajemniczy i nieodkryty region, pełen ciekawych i niepowtarzalnych miejsc.
Więcej »Lublin - przewodnik turystyczny
Lublin to miasto o dużym potencjale turystycznym. Zachwyca ponad 700 - letnią historią opowiadaną poprzez muzea, zaułki i uliczki, liczne zabytki oraz tajemnice skrywane w murach kamienic na Starym Mieście. Wyjątkową atmosferę Lublina tworzy jego bogactwo historyczne, wielokulturowe korzenie, a także wciąż żywe tradycje okresu jagiellońskiego i diaspory żydowskiej. Tajemnice i opowieści zaklęte w murach kamienic, a także ulice i place tętniące życiem dzięki licznym festiwalom i imprezom plenerowym, zachęcają do głębszego poznawania i zrozumienia tego niezwykłego miasta.
Więcej »Łódź. Zakochaj się w Łodzi
Łódź - skąd taka nazwa? Przecież nie płynie tu nawet Wisła! Otóż jednak płyną tu rzeki... i to nawet 18! Stąd w XIX w. wielu przemysłowców z innych krajów zdecydowało się właśnie w Łodzi ulokować swoje fabryki. Zachęcające były też warunki na których przyjmowano nowych osadników. Każdy, kto dowiódł swych tkackich umiejętności przed burmistrzem miasta i zdecydował się osiedlić w jego granicach, otrzymywał 3 - morgową działkę i materiał niezbędny do wybudowania domu. Wszystko to sprawiło, że Łódź szybko wyrosła na znaczącą osadę fabryczną.
Więcej »Filharmonia Futura już w Krakowie
W Krakowie powstaje pierwsza w Polsce niezależna filharmonia, finansowana w całości ze środków niepublicznych – Filharmonia Futura. Projekt jest inicjatywą pary producenckiej Mikołaja Blajdy i Sylwii Lorens. Specjalizować się będzie w produkcji widowisk multimedialnych z użyciem najnowocześniejszej oprawy (światła, wizualizacji, technik 3D, itd.)
Więcej »