Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Karpacz - Krucze Skały
Krucze Skały to ciąg kilku wychodni skalnych wyrastających ze zbocza doliny Płomnicy, zbudowanych z granitognejsów, o wysokościach ścian dochodzących do 25 metrów. Znajdują się one około 15 minut marszu od centrum Karpacza.Pod względem wspinaczkowym rejon Kruczych Skał eksplorowany był już od połowy XX wieku, ale pierwsze drogi wyposażył w stałą asekurację Tomasz Szałowski w latach 90.
Więcej »Odkrywanie warszawskiej Pragi
W ostatnich latach obserwuje się znaczący wzrost zainteresowania prawobrzeżnymi dzielnicami Warszawy - ich historią, zabytkami, rewitalizacją i perspektywami rozwoju. Z okazji 360. rocznicy nadania Pradze praw miejskich oddajemy do rąk Czytelników książkę stanowiącą pokłosie seminarium, które odbyło się w październiku 2008 r. Jego założeniem było ukazanie Pragi nieznanej lub znanej stosunkowo słabo.
Więcej »W Podróży 6/2015
Zima w Karkonoszach dla wszystkich
Zimą w Karkonoszach każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące uprawiania zimowej turystyki w Karkonoszach. Wersja polska, czeska i angielska.
Więcej »Spa Industry in the Karkonosze Mountains - GB
Turystyka uzdrowiskowa to jedna z ważniejszych gałęzi zarówno czeskiej, jak i polskiej turystyki. Dotyczy to także Karkonoszy. Bardzo często ludzie zamiast na klasyczny urlop jadą do uzdrowiska i to wcale nie dlatego, że są chorzy, ale po prostu - żeby nie stracić kondycji lub jeszcze ją poprawić. Według specjalistów zmienił się sposób myślenia ludzi, którzy zaczęli odwiedzać uzdrowiska prewencyjnie. Jest to trend dotyczący wszystkich krajów rozwiniętej części Europy. Zamiast podróży nad morze opłacamy sobie pobyt w uzdrowisku, inwestując w ten sposób w swoje zdrowie. Z drugiej strony - uzdrowiska rezygnują z wąskiej specjalizacji oferując pobyty z szerszym spektrum usług, w tym programy relaksacyjne i kondycyjne. Również w Karkonoszach. Wersja w języku angielskim.
Więcej »Milionowy turysta odwiedzi kopalnię w Wieliczce już jutro!
996 692 – taką liczbą gości wskazały statystyki odwiedzin kopalni dzisiaj w południe. Milionowy turysta 2015 zawita do kopalni zatem najprawdopodobniej już jutro. Zostanie on uhonorowany nagrodami. Cóż można bowiem zabrać z wielickiej kopalni jak nie sól?
Więcej »O turystyce w ozłoconym Krasiejowie
Bäderwesen im Riesengebirge - D
Turystyka uzdrowiskowa to jedna z ważniejszych gałęzi zarówno czeskiej, jak i polskiej turystyki. Dotyczy to także Karkonoszy. Bardzo często ludzie zamiast na klasyczny urlop jadą do uzdrowiska i to wcale nie dlatego, że są chorzy, ale po prostu - żeby nie stracić kondycji lub jeszcze ją poprawić. Według specjalistów zmienił się sposób myślenia ludzi, którzy zaczęli odwiedzać uzdrowiska prewencyjnie. Jest to trend dotyczący wszystkich krajów rozwiniętej części Europy. Zamiast podróży nad morze opłacamy sobie pobyt w uzdrowisku, inwestując w ten sposób w swoje zdrowie. Z drugiej strony - uzdrowiska rezygnują z wąskiej specjalizacji oferując pobyty z szerszym spektrum usług, w tym programy relaksacyjne i kondycyjne. Również w Karkonoszach. Wersja w języku niemieckim.
Więcej »Lázenstvi v Krkonoších - CZ
Turystyka uzdrowiskowa to jedna z ważniejszych gałęzi zarówno czeskiej, jak i polskiej turystyki. Dotyczy to także Karkonoszy. Bardzo często ludzie zamiast na klasyczny urlop jadą do uzdrowiska i to wcale nie dlatego, że są chorzy, ale po prostu - żeby nie stracić kondycji lub jeszcze ją poprawić.
Według specjalistów zmienił się sposób myślenia ludzi, którzy zaczęli odwiedzać uzdrowiska prewencyjnie. Jest to trend dotyczący wszystkich krajów rozwiniętej części Europy. Zamiast podróży nad morze opłacamy sobie pobyt w uzdrowisku, inwestując w ten sposób w swoje zdrowie. Z drugiej strony - uzdrowiska rezygnują z wąskiej specjalizacji oferując pobyty z szerszym spektrum usług, w tym programy relaksacyjne i kondycyjne. Również w Karkonoszach. Wersja w języku czeskim.
Uzdrowiska w Karkonoszach
Według specjalistów zmienił się sposób myślenia ludzi, którzy zaczęli odwiedzać uzdrowiska prewencyjnie. Jest to trend dotyczący wszystkich krajów rozwiniętej części Europy. Zamiast podróży nad morze opłacamy sobie pobyt w uzdrowisku, inwestując w ten sposób w swoje zdrowie. Z drugiej strony - uzdrowiska rezygnują z wąskiej specjalizacji oferując pobyty z szerszym spektrum usług, w tym programy relaksacyjne i kondycyjne. Również w Karkonoszach. Więcej »
Niederschlesische Hits - D
Dolny Śląsk to kraina położona w południowo - zachodniej Polsce, zaliczana do jednej z najbardziej atrakcyjnych i różnorodnych w kraju. Na pewno o randze regionu decydują walory zarówno przyrodnicze, jak i ogromne dziedzictwo kultury, a także potencjał dla rozwoju turystyki uzdrowiskowej i coraz bardziej popularnej agroturystyki. Najważniejsze informacje dotyczące turystyki w województwie dolnośląskim znajdziesz w przewodniku poniżej. Wersja niemiecka.
Dolnośląskie hity
Dolny Śląsk to kraina położona w południowo - zachodniej Polsce, zaliczana do jednej z najbardziej atrakcyjnych i różnorodnych w kraju. Na pewno o randze regionu decydują walory zarówno przyrodnicze, jak i ogromne dziedzictwo kultury, a także potencjał dla rozwoju turystyki uzdrowiskowej i coraz bardziej popularnej agroturystyki. Najważniejsze informacje dotyczące turystyki w województwie dolnośląskim znajdziesz w przewodniku poniżej.
Więcej »Informator turystyczny województwa podlaskiego
Obszar dzisiejszego województwa podlaskiego to historyczna - niegdyś kraina graniczna - położona wzdłóż środkowego Bugu i górnej Narwi. To tu przenikały i ścierały się wpływy polskie, ruskie, jaćwieskie i krzyżackie. Później także littewskie. Ziemie te w XI w. należały w przeważającej części do Rusinów, a w pozostałej do książąt mazowieckich i Jaćwingów. W tym przewodniku znajdziesz wszelkie informacje turystyczne dotyczące województwa podlaskiego.
Więcej »Spacerownik po miasteczkach
Włodawa, Janów Podlaski, Radzyń Podlaski. Publikacja jest podsumowaniem projektu "Obywatele w miasteczkach. Wsparcie aktywności obywatelskiej na rzecz wspólnej przestrzeni w małych miastach wschodniej Lubelszczyzny". Wydawca: Stowarzyszenie Poleskie we Włodawie.
Więcej »Przewodnik po wybranych leśnych ścieżkach edukacyjnych Polski północno-wschodniej
Podlasie to jeden z najbardziej atrakcyjnych zakątków Polski. Do dzisiaj na tym terenie zachowały się piękne krajobrazy, puszcze, lasy, doliny rzek i jeziora, posiadające wyjątkowe walory nie tylko na skalę Polski, ale także Europy. Więcej w poniższym przewodniku.
Więcej »Polska EKO - Górny Śląsk zmienia swoje oblicze
Odra zaprasza - spływ od Raciborza do Kędzierzyna-Koźla
III Polsko-Czeski Kajakowy Maraton Odrzański zorganizowano 7 września na trasie od przystani przy parku Zamkowym w Raciborzu do Kędzierzyna-Koźla. Około 80 uczestników nie miało łatwego zadania. Odra jest w tym roku płytka. Trzeba więc było sprawnie pokonać przeszkody. Organizatorem spływu było Miasto Racibórz oraz Aktywni z Rybnika
Więcej »Huczne obchody Święta Toruńskiego Piernika
Tysiące odwiedzających bawiło się w ostatni weekend w Toruniu podczas Święta Toruńskiego Piernika. W ciągu dwóch dni przygotowano moc piernikowych atrakcji, międzypokoleniową potańcówkę i wieńczący świętowanie jubileuszowy koncert zespołu Kobranocka, z okazji 30-lecia istnienia zespołu.
Więcej »Królewski Gościniec Podlasia
Stowarzyszenie Królewski Gościniec Podlasia swoim działaniem obejmuje tereny gmin Dobrzyniewo Duże, Jasionówka, Knyszyn i Krypno położone między rzeką Narew i Puszczą Knyszyńską. Posiada duże walory przyrodnicze, historyczne i krajobrazowe. Więcej w poniższym przewodniku.
Więcej »Ścieżki rowerowe w województwie pomorskim
W niektórych miastach europejskich średnie prędkości w godzinach szczytu są mniejsze niż w czasach, kiedy fukncjonował ruch konny. W amerykańskim Bostonie z powodu korków w 70% przypadków jazda rowerem jest szybsza niż samochodem. W Atlancie punkty położone w odległości 3-5 km można szybciej osiągnąć rowerem niż samochodem. W Kopenhadze 34% aniektowanych rowerzystów uzasadnia wybór roweru jako środka dojazdu do pracy ze względu na jego prędkość.
Więcej »Dolina Białej
Turyści kochają Małopolskę. Za Wawel, Giewont i wiele innych miejsc tłocznych o każdej porze roku. Ale Małopolska ma też inne oblicza. Ma swojskie klimaty i piękno tradycji zachowywanej nie na pokaz, ale po prostu dla siebie. Czy znacie Pogórze?
Więcej »Kalisz.pl
Oddajemy do Waszych rąk pierwszy numer magazynu kalisz.pl. Jaki cel przyświeca ratuszowemu zespołowi redakcyjnemu? Chcemy dostarczać mieszkańcom informacji, związanych z pracą samorządowców, choć to oczywiście tylko częśc treści zawartych w publikacji. W pierwszym numerze umieszczone zostało kalendarium dla osób, które całe lato spędzą w Kaliszu. Przygotowane zestawienie to swoisty imprezowy rozkład jazdy, który pomoże zaplanować wolny czas.
Więcej »Zakręcona rzeka pełna wrażeń. Osobliwości i atrakcje turystyczne brzegów rzeki Wierzycy
Nie jest to typowy "przewodnik" w klasycznym tego słowa znaczeniu. Nie znajdziecie tutaj klasycznego "od - do". Znajdziecie tutaj: trochę faktów z historii Kociewia, trochę opisów przyrody, trochę fotografii i zaproszenie do przygody. Tekst opracował zespół ludzi znających ten piękny zakątek na Ziemi, jego przyrodę, historię, zabytki i kulturę oraz potrzeby turystów.
Więcej »Koleją po Dolnym Śląsku 2015
Na Dolnym Śląsku operuje kilku przewoźników pasażerskich, jednak dla podróży po regionie właściwie ważna jest oferta tylko dwóch – ogólnopolskich Przewozów Regionalnych i samorządowych Kolei Dolnośląskich, którzy utrzymują wspólne honorowanie biletów i prawie wszystkich ofert promocyjnych. W "taryfie regionalnej" znajdują się też połączenia transgraniczne.
Więcej »Tajemnice bytomskich podziemi
W tym miesiącu odkrywamy przed Wami tajemnice naszego miasta. Sekrety szybu południowego - spekulacje i nowe fakty, a także tajemnicze i od lat niezbadane podziemne tunele. Dokąd prowadzą i co można w nich znaleźć?
Więcej »Skansen w Kolbuszowej - krótki spacer
Zajrzyjcie do środka. W publikacji znajdziecie kilka faktów o Muzeum Kultury Ludowej i Parku Etnograficznym. Kim byli Lasowiacy i Rzeszowiacy, jak wyglądały ich stroje i chaty. Zapraszamy na krótki spacer po skansenie.
Więcej »Realizm Socjalistyczny w Warszawie
W roku 2009 mija sześćdziesiąta rocznica wdrożenia realizmu socjalistycznego jako doktryny obowiązującej w architekturze, sztuce i w ogóle kulturze. Dyktat socrealizmu trwał niespełna siedem lat, ale pozostawił niezatarte piękno na wyglądzie nie tylko Warszawy, ale i wielu innych miast kraju, powołując przy tym do życia także dwa nowe: Nową Hutę Nowe Tychy. W zburzonej przez Niemców Warszawie skala przekształceń urbanistycznych i architektonicznych w epoce socrealizmu była tak wielka, że na wieki będzie decydować o wyglądzie centrów głównych dzielnic, toteż czas nie tylko na wnikliwą analizę założeń urbanistycznych i realizacji atchitektonicznych, ale i wdrożenie procesu ochrony i rewitalizacji wybranych dzieł, których ignorowanie przez półwiecze przyczyniło się do znacznej degradacji.
Więcej »Nieistniejące kościoły krakowskie
W wydanej w 2000 r. Encyklopedii Krakowa opis 120 istniejących kościołów krakowskich zajmuje 34 strony. Opis 25 nieistniejących - niecałe dwie. A temat to przecież fascynujący... W Krakowie, dawnej strolicy państwa polskiego, na stosunkowo niewielkim terenie powstawały dziesiątki kościołów. Kościoły parafialne i klasztorne, kaplice szpitalne i cmentarne...Wiele z nich uległo na przestrzeni wieków likwidacji, w różnych okresach i okolicznościach - czy to przez pożary, czy osunięcia ziemi, czy - jak na Wawelu - budowę nowych fortyfikacji, jeszcze w średniowieczu.
Więcej »Dolina Dunajca
Od Wisły do Tatr Przez Powiśle tarnowskie, Pogórze Rożnowskie i Kotlinę Sądecką, Zielone Przełomy Dunajca i Pieniny oraz Podhal. Dunajec jest w sercu większości z nas chyba od dziecka, jako wyobrażenie czystości i siły gór, jako nieodłączny element góralszczyzny i legend Podhala. Jako wspomnienie ze szkolnej wycieczki w Pienieny i spływu tratwami przez pieniński przełom.
Więcej »Solec-Zdrój i okolice
To niewielka, położona pośród pól i lasów miejscowość. To obdarzone wyjątkowymi walorami uzdrowisko. Pierwsze łazienki wybudował tu już 1837 roku, ówczesny właściciel Solca, hrabia Godefory, wykorzystując bogate źródła wód mineralnych z jonami chloru, jodu, bromu i siarki. Zwłaszcza wysokie stężenie związków siarki sprawia, że jest to najsilniejsza woda lecznicza w Polsce i w Europie. Specyficzny mikroklimat okolicy oraz bliskość naturalnej przyrody to dodatkowe czynniki sprzyjające skutecznej terapii.
Więcej »