Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
XVIII Turniej Rycerski w Podzamczu
Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu przygotował w miniony weekend XVIII Turniej Rycerski. Była parada Bractw Rycerskich, turniej łuczniczy i kuszniczy, turniej tańców dawnych. Nie lada atrakcją była prezentacja układów tańców dworskich, spektakl o zachowaniu, tradycjach i panującej modzie w czasach średniowiecznych oraz Konny Pokaz Ciężkozbrojnych Rycerzy. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Więcej »Co warto wiedzieć o hotelowych gwiazdkach?
Przyjęty przez hotele system kategoryzacji nie zawsze pokrywa się z oferowanym standardem. Co innego oznaczają 3 gwiazdki w Egipcie, a co innego w krajach europejskich. Kiedy możemy zaufać gwiazdkom i jak ich ilość wpływa na klasę turystycznych ośrodków?
Więcej »Z wiatrem i wodą w Gdyni
Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni w Gdyni. Swoją ofertę zaprezentowało 137 firm z kraju i zagranicy (Niemiec, Ukrainy i Czech). W gdyńskiej marinie zobaczyliśmy blisko 120 jachtów i łodzi, w tym wiele premierowych, debiutujących na rynku jednostek. Wśród prezentowanych jachtów i łodzi znalazły się zarówno jednostki za kilkadziesiąt tysięcy, jak i luksusowe łodzie za miliony złotych.
Więcej »Candy Dulfer: przyjechałam, zagrałam, zawojowałam!
Włodarz– największe podziemia Projektu RIESE
Korona Hotel, Dwór Burbonów i kurpiowskie klimaty blisko natury
Korona Hotel*** pod Ostrołęką to bardzo elegancki i nowoczesny obiekt położony niezwykle blisko natury. Naszym największym atutem jest zapach prawdziwego sosnowego lasu, cisza pozwalająca na zebranie myśli po ciężkim dniu, a także wyjątkowe zabytki i miejsca w okolicy, które możesz zobaczyć podczas spacerów, spływów lub przejażdżek rowerowych.
Więcej »H15 Boutique - poczuj klimat XIX-wiecznej kamienicy Glassów
H15 Boutique to ekskluzywny obiekt butikowy i miejsce niemające w Warszawie odpowiednika w swojej kategorii. Usytuowana w ścisłym centrum zabytkowa kamienica z XIX wieku mieści 46 nowoczesnych, starannie wykończonych i zaprojektowanych pokoi i apartamentów. Naszym gościom oferujemy poziom obsługi i komfortu osiągalny w obiektach o najwyższym standardzie. Imponujące rozmiary luksusowo wyposażonych apartamentów oraz kameralna atmosfera to doskonała propozycja dla poszukujących miejsca zarówno na krótki wypoczynek, jak i tych przybywających do stolicy na dłuższy pobyt.
Więcej »Kopalnia Soli Wieliczka - organizacja wydarzeń, eventów, spotkań firmowych w podziemiach
Kopalnia Soli „Wieliczka” wpisana na Pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO od wieków wzbudza zachwyt i podziw turystów. Podziemne komory, korytarze, kaplice, jeziorka solankowe każdego roku podziwia ponad 1 000 000 gości z całego świata.
Więcej »Jaskinia Głęboka w obiektywie
Jedną z atrakcji Jury Krakowsko – Częstochowskiej w sąsiedztwie Szlaku Orlich Gniazd, jest zlokalizowana na terenie Rezerwatu Przyrody Góra Zborów – Jaskinia Głęboka.
Więcej »Muzeum Powstania Warszawskiego
Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy? To pytanie musi zadać sobie każdy, kto zetknął się z problematyką muzealnych ekspozycji historycznych, w tym przedstawiających dzieje XX-wiecznych wojen i totalitaryzmów. Przed takim problemem stanęli także twórcy Muzeum Powstania Warszawskiego. Przyjęliśmy założenie, że należy połączyć historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji i w ten sposób zakorzenić wydarzenia sprzed 60 lat we współczesnej świadomości narodowej. Więcej TUTAJ.
Więcej »Parowozownia Gniezno zaprasza do zwiedzania
Kolej w Gnieźnie pojawiła się w 1872 roku, kiedy wybudowano linię z Poznania przez Gniezno, Inowrocław do Torunia i Bydgoszczy. Powstał wówczas dworzec, wieża wodna, budynki administracyjne oraz pierwsza czterostanowiskowa parowozownia. W 1875 roku wybudowano linię do Oleśnicy przez Wrześnię, Jarocin, Krotoszyn, a wraz z torowiskiem powstała druga lokomotywownia, której zabudowania dały początek obecnemu obiektowi. Zabudowania parowozowni stopniowo rozbudowywano, a na początku XX wieku przebudowano cały układ torowy stacji. Powstały m.in.: druga hala wachlarzowa, noclegowna i wieża wodna. Warto wspomnieć, że w pobliżu lokomotywowni pod koniec XIX stulecia powstała stacja kolei wąskotorowej. W trakcie I wojny światowej w bezpośrednim sąsiedztwie parowozowni wybudowano most drogowy nad torowiskiem. Więcej TUTAJ.
Więcej »Hip-Hop zawładnął Częstochową!
Przez trzy dni miłośnicy hip-hopu bawili się podczas tegorocznej edycji festiwalu Hip-Hop Elements. Były koncerty, projekcje, pokazy break dance i street art. Festiwal rozpoczęły w czwartek, 23 lipca projekcje filmowe w klubie Rura. Na gramofonach zagrał Dj Slim. W piątek m.in. na placu Biegańskiego odbył się break dance show. Ostatniego dnia fani hip-hopu bawili się natomiast na Promenadzie. To tam stanęła główna scena Hip Hop Elements, na której nie zabrakło gwiazd. Pojawili się m.in. charyzmatyczny, poznański raper – DonGuralesko, Rasmentalism, Quebonafide czy warszawski Pro8l3m. Do Częstochowy przyjechał też Joe Kickass z Holandii, znany polskim fanom m.in. z kolaboracji z O.S.T.R. Miasto Częstochowa reprezentował Mikser & Instrumenty.
Więcej »Największe motoryzacyjno-muzyczne show w Polsce już wkrótce!
Tysiące samochodów, kobiety polskiego motosportu, motoryzacyjne gwiazdy, gaz, dym i ogrom emocji – Lotnisko Muchowiec już po raz IX zamieni się w ogromną motoryzacyjną arenę. Tegoroczna edycja Summer Cars Party zaskoczy wszystkich swoją formą, wydaniem i siłą…
Więcej »Narty Kamila Stocha w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu
Kamil Stoch, wybitny polski skoczek narciarski, podarował Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu swoje narty skokowe. Odebrał je i przywiózł z Zakopanego Zbigniew Kulik dyrektor tej instytucji kultury. Zostały one umieszczone na wystawie stałej w muzeum, gdzie prezentowane są od wielu lat narty pochodzące z XIX wieku: narty z wiązaniami trzcinowymi, kaloszowymi, czy też późniejsze XX-wieczne narty skokowe byłego starosty jeleniogórskiego.
Więcej »Ujeżdżanie byków w Western City
Do zaczytania jeden krok... więc w hamaku siądź w plenerze, gdyż nad Wisłą "książka bierze"...
Sieć plenerowych bibliotek i hamaków realizowanych w ramach projektu Zaczytaj się nad Wisłą cały czas się powiększa. Do książek ofiarowanych przez miasto, przybywają książki, których darczyńcami są księgarze. Wiślany projekt, to idea warszawianki, która przedstawiła go na portalu Otwarta Warszawa. Księgarnie Matras oraz sieć salonów Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin – patroni fanpage-u „Czytam Wszędzie” - profilu dla miłośników książek - ofiarowali do czytania nad Wisłą blisko 300 książek. Są one dostępne w większości klubokawiarni, które rozwiesiły hamaki i stworzyły biblioteki plenerowe.
Więcej »Podczas Niedzieli w skansenie wieś tętni życiem
W zagrodach chłopskich krzątają się gospodarze. Jedna z gospodyń ubija masło, którego zwiedzający mogą spróbować z wiejskim chlebem. Inna pierze na tarze i magluje bieliznę. Gospodarze zgodnie z kalendarzem rolniczym orzą i bronują pole, sieją zboża, koszą trawę, tną słomę na sieczkę dla zwierząt. W jednej z zagród można podpatrzeć plecionkarza wyplatającego kosze z wikliny, zaś w kuźni zobaczyć jak powstaje podkowa.
Więcej »Manor House Spa – tu historia łączy się z luksusem i energią
Wakacje to idealny moment na to, by „cofnąć” efekty jakie odciska na naszym ciele czas, a także by „odzyskać” młodość ducha i piękny, naturalny wygląd. Warto więc połączyć wypoczynek z rozwojem duchowym i przywrócić harmonię duszy.
Więcej »Górna Odra jak na dłoni - widoki z wieży obserwacyjnej na granicy Solarni i Lubieszowa
Powstała po wielkim pożarze lasów wokół Kuźni Raciborskiej z 1992 roku. Spłonęło wówczas ponad 9 tys. ha drzewostanu. Od marca do września, od świtu do zmierzchu, przebywa tu obserwator. By dostać się na swoje stanowisko pracy musi pokonać 156 schodków. Obserwacje prowadzi z poziomu 32,5 metra. W razie zauważenia dymu natuchmiast alarmuje straż leśną. Przy pięknej pogodzie podziwia całą okolicę. Z wieży widać m.in. Śnieżkę w Karkonoszach, Górę Św. Anny, Pradziad w paśmie Wysokiego Jesionika, Racibórz - historyczną stolicę Górnego Śląska a przede wszystkim lasy, w tym teren pożarzyska z 1992 roku.
Więcej »Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju
Najsmutniejszy pokój dziecinny w jakim miałem okazję być. Ryszard Kapuściński napisał kiedyś, że dzieciństwo jest jedyną porą, która trwa w nas całe życie. Te moje dzieciństwo gdzieś kiedyś zapomniałem lub zostawiłem na kołku wchodząc do pomieszczeń "jedynie dla dorosłych".
Więcej »Karpacz na chwilę stał się maleńkim Lwowem
W minioną sobotę 25 lipca o godz 18.00 na deptaku w Karpaczu miał miejsce sentymentalny koncert kapeli „Lwowska Fala”. Wydarzenie spotkało się z bardzo dobrym odbiorem, mieszkańcy i turyści śpiewali i tańczyli w rytm kresowych szlagierów.
Więcej »Mimo deszczowej pogody Wodzisław stał się Najcieplejszym Miejscem Na Ziemi
Wernisaż wystawy Milcząc, wołają w Łańcucie
Zapraszamy na otwarcie wystawy "Milcząc, wołają" - 27 lipca, poniedziałek, o godz. 18:00 w Maneżu. Wystawa autorstwa Piotra Życieńskiego i Jolanty Czarskiej (projekt instalacji) prezentuje prace poszukiwawcze szczątków ofiar systemu komunistycznego, prowadzone w kwaterze "Ł" Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach w latach 2012-2014 przez Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w ramach projektu "Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego z lat 1944-1956".
Więcej »Rusza 52. Tydzień Kultury Beskidzkiej
Tydzień Kultury Beskidzkiej to największa w kraju i jedna z największych imprez folklorystycznych na świecie. Ponad 100 zespołów pieśni i tańca z ok. 30 państw na różnych kontynentach, 4 tysiące tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 50 kilkugodzinnych wieczornych koncertów na dużych plenerowych estradach, odbywających się równocześnie w kilku miejscowościach – to plan na kolejne 9 dni, od 25 lipca do 2 sierpnia br.
Więcej »Polacy najbardziej zadowoleni z atmosfery wyjazdu i z ... pogody, ale coraz bardziej krytyczni
Od kilku lat Polska Organizacja Turystyczna monitoruje zadowolenie turystów z usług turystycznych w Polsce. Wyniki pokazują, że generalnie wypoczynek w Polsce podoba się większości turystów krajowych, zaspokaja ich oczekiwania. Niestety, spadł udział promotorów, czyli osób zdecydowanych rekomendować swoim bliskim i znajomym wypoczynek w Polsce, a wzrósł udział krytyków – osób, które tego raczej nie zrobią. Jaki z tego wniosek? Trzeba się mocno starać.
Więcej »Laureaci Konkursu Eden 2015 - Turystyka i lokalna gastronomia. Śląskie smaki najlepsze
Rozstrzygnięta została polska edycja konkursu Komisji Europejskiej na Najlepsze Europejskie Destynacje – EDEN 2015 przeprowadzana przez Polską Organizację Turystyczną. W tym roku nagradzane i promowane są miejsca i obszary turystyczne w Europie wyróżniające się ofertą gastronomiczną.
Więcej »Nowoczesne ośrodki spa nie tylko dbają o wygląd swoich gości. Coraz częściej skupiają się także na ich pasjach
Urlop bez konieczności rezygnacji z codziennego stylu życia – taką możliwość dają nowoczesne ośrodki wellness i spa. Placówki te ograniczają się już nie tylko do dbania o wygląd i kondycję fizyczną, lecz także o ich pasje i tryb życia. Oprócz zabiegów i terapii oferują warsztaty, zajęcia sportowe, wycieczki w ciekawe miejsca w okolicy. Oferują także posiłki zgodne z codzienną dietą ich gości.
Więcej »Sierpień w TAURON Arenie Kraków
Przed nami kolejne wydarzenia w TAURON Arenie Kraków. W sierpniu zapraszamy na koncerty z udziałem gwiazdy serialu „Violetta” – Martiny Stoessel i jej przyjaciół (25 i 26 sierpnia) oraz wyjątkowy pojedynek gwiazd piłki ręcznej, czyli mecz: Vive TAURON Kielce – Paris Saint-Germain (29 sierpnia). Przypominamy także o specjalnej wakacyjnej ofercie korzystania z Małej Hali TAURON Areny Kraków.
Więcej »Z Vanuatu albo Kiribati do Wieliczki
Vanuatu albo Kiribati to zaledwie kropki na błękitnej połaci Pacyfiku. Okazuje się, że nawet mieszkańcy tych odległych egzotycznych wysp słyszeli o zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka”. A skoro słyszeli i pofatygowali się na solne szlaki aż z drugiego końca świata… - Nie jest wcale przesadą twierdzić, że wielickie podziemia to jedna z największych polskich atrakcji – mówi Kajetan d’Obyrn, prezes zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” SA. - W pierwszej połowie 2015 roku odwiedziło nas już 600 tys. turystów z Polski i zagranicy - podkreśla.
Więcej »Villa Rubinstein - butikowy charakter oraz intymna atmosfera
Villa Rubinstein. Nowoczesna architektura, gra kolorów i świateł ,a do tego szklane konstrukcje i oryginalne tekstylia tworzą luksusowy i niepowtarzalny klimat miejsca.
Więcej »