Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Polacy jedzą za mało ryb!
Zaledwie 8% Polaków spożywa dwie porcje ryb tygodniowo lub więcej. To zdecydowanie za mało, by dieta była bogata w kwasy omega-3. Najczęściej kupujemy ryby tanie, łatwo dostępne i przetworzone. O tym, jakie gatunki ryb są najlepsze, jak rozpoznać świeżą rybę podpowiada Agnieszka Piskała, specjalistka ds. żywienia w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”.
Więcej »Taniec - doskonały sposób na jesienną chandrę!
Kiedy dni są coraz krótsze, a za oknem coraz chłodniej, każdy z nas szuka dodatkowych źródeł pozytywnej energii. Sprawdzonym remedium na jesienny spadek formy jest taniec, który wyzwala endorfiny – hormony szczęścia. Lekarstwo w tej postaci powoduje uśmiech na twarzy, sprawia, że krótsze, szare dni znosimy lepiej. Warto zatem wykorzystać jesienną szarugę jako pretekst do tego, by trochę się poruszać, poznać nowych ludzi i zadbać o swoje samopoczucie i zdrowie, bo taniec jest dobry na wszystko!
Więcej »Jak przetrwać chłodniejsze dni? Dieta na jesienno-zimowe osłabienie
Jesień już dawno za pasem, przez co coraz rzadziej możemy cieszyć się jej urokami. Późna jesień to okres, w którym dni stają się krótsze i mamy ograniczony kontakt ze słońcem. Jak uchronić się przed przesileniem i bez spadku odporności przetrwać tę porę roku? Pomoże nam w tym odpowiednia dieta – podpowiada Anna Różyk, dietetyczka współpracująca z marką Lubella.
Więcej »Młode wino w Sandomierzu
Winogrona zebrane, nastawy porobione, burzliwa fermentacja zakończona… Czas na prognozy, jak udane będzie tegoroczne wino. By się o tym przekonać, warto odwiedzić Święto Młodego Wina, które odbędzie się 22 listopada na Zamku Królewskim w Sandomierzu.
Więcej »Subtropikalna ryba w listopadowym Bałtyku
W ubiegłym tygodniu (29.10.2014 r.) głośną sensacją ichtiologiczną było odnalezienie na Zatoce Puckiej samogłowa (Mola mola) w sieciach kuźnickich rybaków. Ryba która wpadła w sieci wystawione do połowu troci i łososi, była jeszcze żywa, to też rybacy wypuścili ją. Pechowy samogłów znalazł się w sieciach następnego dnia i niestety był już martwy. Trafił do przetwórni ryb "Kotwica" w Kuźnicy. Tu został rozpoznany przez Pana Edwarda Konkela – właściciela zakładu, który to zawiadomił TVN24.
Więcej »Relaks zamiast papierosa? Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu – 20 listopada 2014
Aż 31%1 dorosłych Polaków deklaruje, że pali papierosy. Badania pokazują, że palacze to najczęściej osoby w wieku 35-54 lata, dla których nikotyna to sposób na odreagowanie stresu. Przy okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, warto pomyśleć nad zmianą nawyków i poszukać innej, przede wszystkim zdrowej, metody na rozluźnienie.
Więcej »Filmy Wiesława Adamika o Sienkiewiczu i koncert Man Li Szczepańskiej w Czańcu
Pianistka Man Li Szczepańska wystąpi z koncertem ze swoimi krakowskimi i andrychowskimi gośćmi we wtorek, 11 listopada 2014 roku, w Czańcu, w Młodzieżowym Centrum Aktywności Twórczej z Święta Niepodległości Polski. Będzie to także adresowany szczególnie do dzieci i młodzieży pokaz filmów w reżyserii W. Adamika o Sienkiewiczu, prezentacja wierszy Konopnickiej i własnych przez krakowską poetkę Justynę Harris.
Więcej »Dowiedz się, jak zwiększyć zaangażowanie ludzi poprzez wykorzystanie mechaniki gier
Trwają zapisy na bezpłatne szkolenie „Grywalizacja. Jak zwiększyć zaangażowanie ludzi poprzez wykorzystanie mechaniki gier”. Szkolenie odbędzie się 14 i 15 listopada w hotelu Styl 70 k. Pszczyny.
Więcej »Domowe sposoby na jesienne przypadłości
Koszmarny makijaż. Możesz zrobić to w domu!
Jak łatwo i niedrogo wykonać efektowny makijaż na Halloween i zrobić prawdziwie upiorne wrażenie? - podpowiada Anna Kucper, wizażystka i charakteryzatorka, pracująca przy produkcjach filmowych. To łatwiejsze, niż się wydaje.
Więcej »Zozole uczą i bawią
Prawdziwy biegun nosisz w sobie!
Marek Kamiński, wybitny polarnik i globtroter, ale także inspirujący pisarz i filozof, prezentuje książkę z pogranicza literatury podróżniczej i poradnikowej. „Odkryj, że biegun nosisz w sobie” ukazało się 22 października nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Więcej »28 października – Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów
28 października przypada „Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów”. Choć jest to święto nietypowe, zjawisko stresu jest w Polsce powszechne i dotyczy aż 97%1 Polaków. To wystarczający powód, by przyjrzeć się bliżej sposobom na ukojenie naszych nerwów. Wystarczy zaledwie 15 minut efektywnego relaksu dwa razy w ciągu dnia, aby zregenerować nasz organizm i nabrać energii do dalszego funkcjonowania. A dokładniej
– co jeszcze możemy zyskać dzięki odpowiedniemu relaksowi?
Innowacyjny jak… Polak! Wyniki badania opinii dotyczącego innowacyjności Polaków
Ponad 60 proc. Polaków uważa, że jesteśmy narodem innowacyjnym, a klimat w Polsce sprzyja rozwojowi innowacyjności, jak wynika z „Raportu 3M Innowacyjny Polak 2014”. Rodacy dostrzegają wagę rozwiązań innowacyjnych w życiu codziennym. Według nich poprawiają one jakość i komfort życia, a także dają poczucie bezpieczeństwa. Zdecydowanie najważniejszym obszarem tworzenia innowacyjnych rozwiązań i produktów jest obszar zdrowia.
Więcej »Sezon na zapomniane warzywa
Kilkadziesiąt lat temu warzywa takie jak topinambur, wężymord, pasternak czy jarmuż gościły regularnie w diecie Polaków. Nasze babcie potrafiły upichcić z nich prawdziwe rarytasy. Te tajemnicze dziś nazwy z łatwością odnajdziemy w starych, polskich książkach kucharskich. Dlaczego do nich nie zajrzeć? Zapomniane jarzyny, ze względu na swoje niezwykłe właściwości, wracają do łask. Z jakich powodów warto sięgać po te modne warzywa radzi Agnieszka Piskała, specjalistka ds. żywienia w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”.
Więcej »NordGlass bierze udział w przywróceniu świetności Cadillaca Marszałka Piłsudskiego
Wyprodukowany w 1934 roku specjalnie dla Marszałka Józefa Piłsudskiego Cadillac 355D Fleetwood Special został niedawno oddany do gruntownej renowacji. Trwający od początku marca br. remont samochodu zmierza ku końcowi. Dzięki zaangażowaniu specjalistów z firmy NordGlass - potentata branży szyb samochodowych - rozpoczęto pracę nad wstawieniem nowych szyb kuloodpornych, które mają taką samą specyfikację i wygląd, jak przedwojenne oryginały.
Więcej »Aplikacja Asiunia
„Asiunia” Joanny Papuzińskiej to ceniona i nagradzana książka z serii Muzeum Powstania Warszawskiego dla dzieci. Od dzisiaj książka jest dostępna w nowej, multimedialnej adaptacji dostępnej na tablety.
Więcej »Zespół Raciborzanie koncertował w Meksyku
Droga do tego wyjazdu była długa i niełatwa. By móc reprezentować Polskę na prestiżowych Festiwalach zagranicznych pod auspicjami Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF trzeba co kilka lat poddawać się weryfikacjom Rady Artystycznej Ekspertów od tańca, śpiewu, muzyki i kostiumów. Po takim specjalnym koncercie weryfikacyjnym otrzymuje się certyfikat CIOFF, uprawniający przez określony czas do reprezentowania naszego kraju na festiwalach na całym świecie.
Więcej »Hania Hołek pozazdrościła figury Górniak i Steczkowskiej
Uczestniczka piątej edycji programu "The Voice of Poland" ostro wzięła się za formę. Zatrudniła nawet trenera personalnego.
Więcej »Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hashimoto
Jeśli masz depresję, obniżoną temperaturę ciała, nagły przyrost wagi, szybko się męczysz, suchą skórę, wypadające włosy i ubytek zewnętrznej części brwi - to może być skutek niedoczynności tarczycy wynikającej z autoimmunologicznej choroby HASHIMOTO. Nie zwlekaj, zrób badania tarczycy.
Więcej »W niedzielę w Spodku spotkają się kolekcjonerzy
W najbliższą niedzielę w Spodku w Katowicach odbędzie się doroczna Śląska Giełda Kolekcjonerów. To największa tego typu impreza na Śląsku. Tym razem stoiska będą rozstawione na płycie głównej.
Więcej »Ecco Highwalk Tatry – dla Tatrzańskiego Parku
Jeśli kochasz dziką, górską przyrodę, możesz pomóc w utrzymaniu jej piękna biorąc udział w charytatywnej akcji ECCO HighWalk Tatry. W ramach projektu, Tatrzański Park Narodowy będzie rywalizować o fundusze na utworzenie centrum produkcji cennych i zagrożonych gatunków roślin.
Więcej »Pokaz filatelistyczny 760 lat Bytomia
Jak wygląda najstarszy znaczek pocztowy na świecie, a jak zbiory filatelistów przedstawiające Bytom, Górny Śląsk, Jana Pawła II czy… przestrzenie kosmiczne? Zapraszamy na pokaz filatelistyczny „760 lat Bytomia” przygotowany przez bytomski Oddział Polskiego Związku Filatelistów, którego wernisaż odbędzie się 3 października (piątek) o godzinie 17.00 w Muzeum Górnośląskim.
Więcej »Dwa oblicza gwiezdnych walk w Toruniu
Już 4 października, toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej ponownie przekształci się w Centrum Galaktyki, goszcząc fanów i sympatyków Gwiezdnych Wojen z całej Polski.
Więcej »Po konferencji prasowej Mefistofelesa w Operze Krakowskiej
Kilkudziesięciu dziennikarzy uczestniczyło we wczorajszej konferencji prasowej z międzynarodowym gronem producentów, twórców i wykonawców przed premierą 25 IX br., opery "Mefistofeles" Arrigo Boito w Operze Krakowskiej.
Więcej »Lubelskie święto cydru
Jabłkowy piknik, promujący zarówno same owoce, z których uprawy słynie nasz region, jak i produkowany z nich napój alkoholowy - cydr, odbędzie się w sobotę, 20 września na Rynku Starego Miasta w Lublinie.
Więcej »Mosty Wrocławia dla kreatywnych
Słup graniczny na moście zakochanych, a może samolot pod mostem Grunwaldzkim? Widowisko, dla którego scenografię stworzy Ostrów Tumski lub malowniczy most Oławski? Program ,,Mosty" daje duże możliwości i pole do popisu dla kreatywnych. Przedstawiamy ranking 10 mostów, które mogą zainspirować.
Więcej »Ruszyła V edycja programu edukacyjnego - Żyj smacznie i zdrowo
To już V odsłona jednego z największych programów edukacyjnych o zdrowym odżywianiu w Polsce. Poprzednia edycja projektu zaangażowała ponad 38% szkół gimnazjalnych. W roku szkolnym 2014/2015 program został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Od 15 września szkoły mogą zgłaszać swój udział.
Więcej »Wystawa grzybów w biurze RDLP w Białymstoku
W dniach 20-21 września 2014 r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, przy ulicy Lipowej 51 odbędzie się wystawa świeżych grzybów gatunków jadalnych najczęściej zbieranych w okolicznych lasach oraz gatunków niejadalnych będących przyczyną zatruć.
Więcej »Kreatywnie o bezpieczeństwie
Ruszył „Klub Bezpiecznego Puchatka” – ogólnopolski program edukacyjny dla pierwszoklasistów pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.
Więcej »