Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Dziękujęmy za wolność! 100. urodziny jednego z ostatnich żyjących Cichociemnych
15 stycznia 2014 gen. Stefan Starba-Bałuk kończy sto lat. Z tej okazji podziękujmy mu za wolność! Dla uczczenia setnych urodzin Stefana Starba-Bałuka - jednego z ostatnich żyjących Cichociemnych, Powstańca Warszawskiego, fotoreportera - Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało projekt „Dziękujemy za wolność”.
Więcej »Jak długo polecimy z Warszawy do...
Lubisz podróżować? Chcesz odwiedzić ciekawe miejsca? Sprawdź ile czasu zajmie Ci lot samolotem do poszczególnych miejsc w Europie i nie tylko.
Więcej »Kaszubskie piękno ujęte w filmie
Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego Kaszuby Północne. Zaprezentowano położenie, kulturę regionu i tradycje rybackie, atrakcje turystyczne, nowoczesną infrastrukturę, imprezy kulturalne i sportowe.
Więcej »Merkuriusz Zima 2014
Miło nam poinformować, że na sezon zimowy wysany został Karkonoski informator turystyczny – Markuriusz Zima 2014. Znajdziecie w nim Państwo wiele informacji dotyczących miasta m.in. ciekawe artytuły o najważniejszych atrakcjach Karpacza, ceny i godziny wstępu do miejsc godnych zobaczenia. Wydawnictwo to dostępne jest w biurach turystycznych oraz w biurze informacji turystycznej przy ul. Kolejowej 3.
Więcej »2014 rokiem Jana Karskiego
6 grudnia 2013 r. Sejm RP ustanowił rok 2014 rokiem Jana Karskiego - człowieka, któwy poinformował świat o zagładzie Żydów.
Więcej »Zmarł Wojciech Kilar...
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wieść o śmierci wybitnego polskiego kompozytora, związanego od lat ze śląską ziemią, Wojciecha Kilara. Łącząc się w bólu składamy serdeczne wyrazy współczucia rodzinie i bliskim Zmarłego.
Więcej »Gdzie szukać pomocy przy wyborze kredytu hipotecznego?
Jedną z najważniejszych i najtrudniejszych życiowych decyzji dla każdej rodziny jest ta o zaciągnięciu kredytu hipotecznego, który pozwoli sfinansować budowę własnego domu. Z jednej strony pojawia się obraz wymarzonego lokum, z drugiej jednak jest widmo spłaty rat zaciągniętego kredytu, każdego miesiąca, nierzadko przez najbliższe 30 lat.
Więcej »Nastrojowo, świątecznie, rodzinnie - jedyna taka kolacja wigilijna w Parku Śląskim
- Gdyby nie ta Wigilia, to byłyby na pewno bardzo smutny wieczór. Nie był smutny - przyznają goście spotkania zorganizowanego w Hali Wystaw „Kapelusz". Rzadko się zdarza, żeby do przygotowania świątecznej kolacji wigilijnej potrzebnych było trzysta karpi i pięćset litrów zupy. Rzadko się zdarza, aby goście podczas tej wieczerzy mogli oglądać żywą szopkę i inscenizację narodzin Chrystusa. Rzadko się zdarza, żeby było ich prawie tysiąc. A tak właśnie było w „Kapeluszu".
Więcej »Życzenia od redakcji
Najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, błogosławieństwa Bożego na nadchodzące święta Bożego Narodzenia wszystkim czytelnikom składa redakcja portalu viapoland.com
Więcej »Wieczerza, która daje nadzieję w Parku Śląskim
Park Śląski po raz drugi organizuje kolację wigilijną w „Kapeluszu". Wigilia. Tego jedynego wieczoru w roku nie wyobrażamy sobie spędzić w samotności. Zapach choinki, pyszne potrawy, kolorowe ozdoby tracą swą magię, gdy nie ma z kim dzielić radości z narodzenia Chrystusa. Dlatego już po raz drugi w Hali Wystaw „Kapelusz" odbędzie się wigilijna wieczerza.
Więcej »Wisła zaprasza na stoki i wyciągi narciarskie
Niecodzienne szopki bożonarodzeniowe
W Urzędzie Marszałkowskim można było oglądać niezwykłe szopki bożonarodzeniowe. Wykonane zostały przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa kujawsko-pomorskiego w ramach konkursu plastycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Toruniu pod patronatem marszałka Piotra Całbeckiego.
Więcej »Rozpoznaj anonimowych bohaterów powstania
Dzięki akcji „Rozpoznaj” Muzeum Powstania Warszawskiego udało się ustalić tożsamość kolejnych anonimowych bohaterów uwiecznionych na filmowych kliszach. Wciąż poszukiwani są kolejni. Zobacz film!
Więcej »E-ncyklopedia Warmii i Mazur
Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie przystępuje do realizacji projektu E-ncyklopedia Warmii i Mazur - nowoczesnego portalu informacyjnego o charakterze encyklopedycznym, zawierającym kompendium wiedzy o Warmii i Mazurach.
Więcej »Ekologiczna choinka stanie w Teatrze Kubuś
Teatr "Kubuś" nie od dzisiaj wspiera ciekawe inicjatywy ekologiczne. Tym razem przyszedł czas na ekologiczne Święta Bożego Narodzenia. 12 grudnia w teatralnym foyer stanie ekologiczna choinka, którą udekorują przedszkolaki oraz uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie.
Więcej »Dożynki Rybackie po raz dziesiąty
Jeśli ktoś myśli, że dożynki to święto tylko plonów z pól, jest w błędzie. Dziękować można także i za dary stawów, co rokrocznie czynią rybacy z Lubelszczyzny.
Więcej »Łebskie campingi najlepsze w kraju
Polska Federacja Campingu i Caravaningu (PFCC), w tegorocznej edycji konkursu na najlepszy camping w Polsce "Mister Camping 2013", kolejny raz wyróżniła łebskie campingi na szczeblu krajowym. Zobacz wyniki.
Więcej »Zachowaj ostrożność na szlakach w OPN
Niesprzyjające warunki pogodowe są uciążliwe nie tylko dla kierowców, ale także turystów, którym przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności na szlakach. W związku z opadami marznącego deszczu zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności w czasie wędrówek po Ojcowskim Parku Narodowym, ze względu na oblodzenie szlaków turystycznych.
Więcej »Jak wyglądała Ślonsko Wilijo - warsztaty w Muzeum w Bytomiu
Na Górnym Śląsku dzień Wigilii nazywany jest "Wilijo". W tym dniu należy wcześnie wstać. Nie powinno się wylegiwać, ale też nie wolno nikogo budzić – każdy powinien wstać sam. Wigilia jest dniem podejmowania szlachetnych postanowień. Wszystko to wiąże się z tradycyjnym przysłowiem ludowym: Jakiś we Wilijo takiś cołki rok.
Więcej »Co można zabrać do samolotu?
Pakowanie bagażu - zarówno podręcznego, jak i rejestrowanego potrafi przyprawić o siwe włosy. Rozmyślania o tym, co wolno, a czego kategorycznie nie, nie będą już spędzać Wam snu z powiek. Oto przejrzysta lista tego, co w samolocie mieć można, a czego absolutnie nie. Stosując się do zasad unikniecie nieprzyjemności podczas kontroli.
Więcej »Agnieszka Osiecka na monetach NBP z serii „Historia polskiej muzyki rozrywkowej”
Agnieszka Osiecka, autorka tekstów takich przebojów jak „Małgośka”, „Niech żyje bal” czy „Ballada o pancernych”, ale także poetka i pisarka trafiła na monety. Narodowy Bank Polski postanowił upamiętnić tę wybitną artystkę wprowadzając do obiegu monety z jej wizerunkiem: dwuzłotowe monety obiegowe ze stopu Nordic Gold oraz srebrne monety kolekcjonerskie wybite w serii „Historia polskiej muzyki rozrywkowej”.
Więcej »Stacja Biały Jar gotowa na białe szaleństwo
Informujemy, że Stacja Biały Jar jutro (30 listopada) rozpoczyna sezon zimowy 2013/2014. Do dyspozycji zostanie oddana trasa nr 3 o długości 1100m.
Więcej »Nowo otwarty PIT Bukowisko
Tutaj dowiesz się co warto zobaczyć, gdzie warto pojechać! Informacji udzieli Ci wykwalifikowany przewodnik turystyczny! Na terenie Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji „BUKOWISKO” w Supraślu działa Punkt Informacji Turystycznej prowadzony przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku - wejście od ul. Mirona Chodakowskiego (naprzeciwko Muzeum Ikon).
Więcej »Rozpoczął się sezon narciarski w Szczyrku
Jako pierwszy ruszył wyciąg Bartuś w kompleksie narciarskim Biały Krzyż. Warunki bardzo dobre, na stoku leży ok. 30 cm śniegu! Wyciąg czynny od godz. 8:00 do ostatniego narciarza. Dziś został uruchomiony kolejny wyciąg na Przełęczy Salmopolskiej - "Biały Krzyż", warunki również bardzo dobre! Na stoku leży ok. 30 cm ubitego śniegu. Wyciąg czynny od godz. 8:00 do 18:00. Zapraszamy na narty!
Więcej »Znamy zwycięzców konkursów gęsinowych
Podczas kampanii Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina ogłoszono dwa konkursy, jeden na relację z rodzinnego świętowania Dnia Niepodległości, drugi dla dzieci na prace plastyczne Podróże kulinarne kujawsko-pomorskiej gęsi. W poniedziałek (25 listopada) rozdano nagrody zwycięzcom konkursów.
Więcej »Zaczarowane lekcje na Szlaku Zabytków Techniki
Oryginalne przestrzenie, autentyczne przedmioty i historia wpływająca na najbliższe otoczenie - to cechy, które sprawiają, że obiekty Szlaku Zabytków Techniki to niemal gotowy scenariusz lekcji. Unikatowy w skali kraju Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego ma ogromny potencjał dydaktyczny. Są już szkoły, które realizują lekcje oparte na bezpłatnych scenariuszach przygotowanych z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
Więcej »Zimę przepowiadają... żubry
W amerykańskim stanie Pensylwania wczesne lub późne nadejście wiosny przepowiada świstak, na Podlasiu - to samo o nadejściu zimy może powiedzieć nam zachowanie żubra. Wystarczy bacznie obserwować wędrówkę tych zwierząt.
Więcej »Festiwal Europeada po raz pierwszy w Polsce! Weź udział w wydarzeniu!
Zakopane przywiozło zimę do Krakowa!
Kolejna odsłona zimowej promocji Zakopanego odbyła się w Krakowie we wtorek, 12 listopada 2013. Sztucznie ośnieżone samochody promowały zakopiańskie stacje narciarskie i nowe atrakcje sezonu zimowego 2013/2014.
Więcej »Powrót pociągów na trasę Jelenia Góra - Szklarska Poręba
Już od soboty, 16 listopada 2013 r., do Szklarskiej Poręby ponownie będzie można dojechać pociągiem. Na odcinku Jelenia Góra – Szklarska Poręba od roku trwała modernizacja linii kolejowej. Koszt inwestycji to 34 mln złotych, z czego ponad 21 mln pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.
Więcej »