Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Święty Franciszek ma szansę zostać Drzewem Roku
Dąb Święty Franciszek został zgłoszony do IV edycji konkursu Drzewo Roku organizowanego przez Klub Gaja. Dąb rośnie w wyjątkowym miejscu, na styku lądu i morza. Niemal wszyscy słyszeli o pięknie półwyspu helskiego, ale mało kto wie, że w tym niezwykłym miejscu rośnie jedno z najstarszych i najwyższych drzew naszego rejonu.
Więcej »W przestrzeni nagród
W konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna nagrodzono otoczenie szybu Prezydent oraz Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie, a także Modernizację dawnej dyrekcji Huty Zabrze i Park Tradycji Górnictwa i Hutnictwa w Siemianowicach Śląskich.
Więcej »Nasza gęsina za oceanem
Kujawsko-pomorska gęsina zyskała już rozgłos także poza granicami kraju. Teraz, po Europie czas na Stany Zjednoczone. W czwartek (14 listopada) potrawy z gęsiny będą podawane podczas tradycyjnego „Królewskiego Obiadu” organizowanego przez Chicago Sister Cities International. Przyjęcie odbędzie się w Wilmette w stanie Illinois, w pobliżu Chicago. Mamy nadzieję, że gęsina zacznie rywalizować z indykiem tradycyjnie spożywanym w tym kraju na Święto Dziękczynienia.
Więcej »10 największych lotnisk na świecie
Największe, pod względem obsłużonych pasażerów w 2013 roku od stycznia do maja jest lotnisko w Atlancie, które gościło 38,154,391 klientów. Sprawdź pozostałe...
Więcej »Lubelskie dla londyńczyków
Nie bez przyczyny Lubelskie było jednym z niewielu polskich regionów, które odpowiedziały na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej, organizującej narodowe stoisko na targach World Travel Market 2013 w Londynie. Od blisko roku stolicę Wielkiej Brytanii łączą z Lublinem dwie regularne linie lotnicze.
Więcej »Turystyczny jubileusz ROTWL
Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego ma 10 lat. Przy okazji gali jubileuszowej stowarzyszenie otrzymywało gratulacje rewanżując się medalami i odznaczeniami. Jedno z wyróżnień odebrał marszałek Witold Stępień. W spotkaniu uczestniczył również członek zarządu województwa odpowiedzialny za sport i turystykę - Dariusz Klimczak.
Więcej »Piękna wieś Województwa Śląskiego 2013
Znamy laureatów konkursu. W kategorii „Najpiękniejsza wieś" zwyciężyła Dąbrowa Zielona. Na wysoką ocenę miało wpływ m.in. zaangażowanie społeczności lokalnej w działania na rzecz wsi, współdziałanie samorządu z mieszkańcami oraz dorobek wsi.
Więcej »Darmowe czwartki w Wigierskim Parku Narodowym
Do końca kwietnia przyszłego roku w każdy czwartek Wigierski Park Narodowy proponuje: bezpłatne wejścia do Muzeum Wigier w Starym Folwarku, bezpłatne projekcje filmów przyrodniczych, bezpłatne zwiedzanie wystaw: przyrodniczej i etnograficznej oraz wejścia na szlaki turystyczne i ścieżki przyrodnicze.
Więcej »Wyszków stawia na turystów
Władze Wyszkowa zaplanowały m.in. stworzenie spójnego systemu informacyjnego gminy m.in. foldery, mapy, stronę internetową, tablice z oznaczeniem miejsc noclegowych. Powstanie także punkt widokowy, z którego rozpościerać się będzie panorama na meandry rzeki Bug i Puszczę Kamieniecką.
Więcej »Nagrodzili faćkę i gugiel
35 produktów i dań z 15 regionów otrzymało w Poznaniu nagrody konkursu Nasze kulinarne dziedzictwo - Smaki Regionów. Laureaci odebrali Perły 2013 podczas targów Smaki Regionów, odbywających się w ramach Polagra Food na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Więcej »Best Luxury Historical Hotel dla Hotelu Krasicki
Hotel Krasicki od 1 listopada szczyci się tytułem Best Luxury Historical Hotel, przyznanym w konkursie World Luxury Hotel Award 2013. Jest jedynym polskim hotelem, który otrzymał tę prestiżową nagrodę, od momentu jej ustanowienia. Przedstawiciele międzynarodowej branży turystycznej oraz goście odwiedzający Hotel Krasicki docenili jego luksusowe wnętrza, łączące nowoczesny design i architekturę sprzed wieków oraz najwyższą jakość usług, które oferuje swoim gościom. Statuetki wręczono 1 listopada podczas uroczystej Gali w Hotelu Indigo Pearl Resort w Tajlandii.
Więcej »E-ncyklopedia Warmii i Mazur
Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych przystępuje do realizacji projektu E-ncyklopedia Warmii i Mazur - nowoczesnego portalu informacyjnego o charakterze encyklopedycznym, zawierającym kompendium wiedzy o Warmii i Mazurach.
Więcej »Zapamiętane. Opowieść Sybiraczki
W dniu 6 listopada 2013 r. o godz. 16.30 na białostockim Przystanku Historia (Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku, ul. Warszawska 48) odbędzie się promocja książki wspomnieniowej "Zapamiętane. Opowieść Sybiraczki" autorstwa Wiktorii Malinowskiej z pobytu na zesłaniu. Wstęp wolny.
Więcej »Kontakt dla mieszkańca, turysty - całą dobę, 7 dni w tygodniu
Rusza projekt usprawniający komunikację między mieszkańcami a stołecznym samorządem. Warszawiacy będą mieli do dyspozycji kilka kanałów komunikacji – wszystko to 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
Więcej »Tomasz Frankowski posadził dąb w Kiermusach
Podczas trwania jubileuszowego 160. Jarmarku Staroci w Kiermusach czterokrotny król strzelców polskiej Ekstraklasy a obecnie trener napastników polskiej reprezentacji narodowej - Tomasz Frankowski posadził swój dąb w słynnej na całą Polskę Kiermusiańskiej alei.
Więcej »Marek Kondrat proszony na scenę
Czy Marek Kondrat wróci do aktorstwa? Z okazji podwójnego jubileuszu przyjaciele aktora i sympatycy jego marki winiarskiej KONDRAT Wina Wybrane mocno mu tego życzą.
Więcej »Wybrano najlepiej zachowany zabytek budownictwa drewnianego
W niedzielę, 27 października w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka odbyło się podsumowanie IX edycji Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim.
Więcej »Cudze chwalicie, swego nie doceniacie...
Restauracja Pałacowa Hotelu Anders należącego do Klastra Marek Turystycznych Polski Wschodniej znalazła się w gronie 21. najlepszych restauracji w Polsce w plebiscycie Poland 100 Best Restaurants Awards. W konkursie wzięło udział 541 restauracji. 100 najlepszych znalazło się na liście Poland 100 Best Restaurants 2013 – wśród nich, z najlepszą możliwą oceną „Trzech Widelcy” znalazła się Restauracja Pałacowa Hotelu Anders, otrzymując nagrodę Grand Award.
Więcej »Wiki lubi Zabytki 2013 – nagrodzone zdjęcie z województwa podlaskiego
2 miejsce w konkursie „Wiki lubi Zabytki 2013” fotografią cerkwi w Parcewie zajął Adam Falkowski. Na konkurs nadesłano niemal 48 tysięcy zdjęć. Nagrodzone zdjęcie pochodzi z województwa podlaskiego i jako jedyne reprezentuje region w tym konkursie, jest to cerkiew pw. Dymitra Sołuńskiego w Parcewie, powiat bielski.
Więcej »Dolnośląskie w górę
W tym roku kończy się unijna perspektywa finansowa na lata 2007-2013. Ostatnie siedem lat pokazało, że ponad 5 mld złotych z Unii Europejskiej, Dolny Śląsk potrafił wydać mądrze i z korzyścią dla mieszkańców regionu. Za pieniądze z dotacji powstają m.in. drogi, mosty, przedszkola i hale sportowe. Przedsiębiorcy prężnie rozwijają działalność, inwestując w nowoczesne technologie, a zabytki odzyskują dawny blask.
Więcej »Kobieta Szpieg. Polka w służbie Jego Królewskiej Mości
W najbliższych dniach odbędzie się promocja książki Clare Mulley Kobieta szpieg. Książka poświęcona jest Krystynie Skarbek, ulubionej agentce Churchilla, która - jak się zwykło uważać - zainspirowała Iana Fleminga, do stworzenia postaci Vesper, towarzyszki Jamesa Bonda w zekranizowanej potem książce Casino Royale.
Więcej »Katalog zegarów słonecznych
Najważniejsza kolekcja Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie została wreszcie dokładnie opisana i sfotografowana. Efektem mozolnej pracy Dariusza Oczki, członka rzeczywistego British Sundial Society, miłośnika gnomonów oraz Rafała Zaczkowskiego, astronoma i kustosza jest Katalog zegarów słonecznych.
Więcej »Siostry Gotują również w Świętokrzyskim
O tym, że Świętokrzyskie zachwyca nie tylko pięknymi krajobrazami, zabytkami kultury materialnej, ale także doznaniami kulinarnymi przekonuje w swojej najnowszej książce Anna Popek, dziennikarka telewizyjna, która od kilku lat przygotowuje materiały o regionie zapowiadające Sabat Czarownic.
Więcej »Lalkowe laboratorium
Lalkarium to swoiste lalkowe laboratorium, w którym nie widzimy lalek w ich scenicznym żywiole, lecz możemy przyjrzeć się im z bliska. Zobaczyć – jak pod mikroskopem – ich specyfikę, przyjrzeć się konstrukcji, mechanizmom, materii, z której zostały zbudowane, dostrzec ich trudne do ujęcia w słowach piękno. Lalkarium, to także przestrzeń niezwykłego spotkania – zgromadzone w nim lalki z kilkunastu przedstawień po raz pierwszy występują razem. To wystawa-spektakl, w którym grają lalki z przedstawień historycznych, formy ze spektakli dla dzieci i dorosłych, lalki najnowsze, które tylko na okoliczność tego spotkania opuściły scenę.
Więcej »Wielkie Faszerowanie w gminie Krasnosielc
15 zwycięskich potraw wyłoniła komisja konkursowa, pod przewodnictwem członek zarządu województwa mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej, w konkursie kulinarnym skierowanym do mieszkańców gminy Krasnosielc (powiat makowski).
Więcej »Muzeum Powstania Warszawskiego zbiera informacje o poległych i zaginionych w Powstaniu
W Muzeum Powstania Warszawskiego rusza punkt kontaktowy, w którym zbierane będą świadectwa o poległej, zmarłej lub zaginionej osobie w Powstaniu Warszawskim. Informacje zostaną wykorzystane do utworzenia Ściany Pamięci. Będzie ona elementem prowadzonej już renowacji Cmentarza Powstańców Warszawy, współfinansowanego przez wojewodę mazowieckiego oraz Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
Więcej »Podwójny sukces Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zwyciężyło w kolejnych dwóch ogólnopolskich konkursach. W plebiscycie zorganizowanym przez National Geographic Traveler obiekt został wybrany jednym z „7 cudów Polski”. CDS otrzymało także certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszego produktu turystycznego w kraju. Kierownictwo Centrum przekonuje, że te sukcesy to w znacznej mierze zasługa mieszkańców Krosna, a samo miasto może na nich sporo skorzystać.
Więcej »Małopolska wyróżniona
Małopolska została doceniona przez branżę turystyczną – złoto dla Szlaku Architektury Drewnianej, certyfikat dla Małopolskiej Wsi dla Seniorów, a Dolinki Krakowskie zostały jednym z 7 nowych Cudów Polski.
Więcej »Ruszyły eliminacje do Konkursu im. Kazimierza Nowaka
Fundacja im. Kazimierza Nowaka ogłosiła nabór prezentacji do kolejnej edycji konkursu. Finał odbędzie się podczas festiwalu podróżniczego Na Szagę w Poznaniu w lutym przyszłego roku. Imprezę współorganizuje Poznański Klub Podróżnika.
Więcej »Śpiewanie treści pełne, czyli Grażyna Łobaszewska na Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej
Od 9 lat co roku przyjeżdża do Łomży na Festiwal Sundtrack. Z wielką pasją wprowadza młodych adeptów śpiewania w tajniki sztuki estradowej. Wzrusza się ich talentem i tremą. Uczy przede wszystkim otwarcia, przezwyciężania tremy, gdyż, jak mówi, przez tremę zmarnowała wiele lat z czasu piosenkarskiej kariery.
Więcej »