Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Z dzieckiem w samolocie
Papier i drewno
Muzeum w Łowiczu w 2013 roku realizuje projekt współfinansowany ze środków MKiDN, w ramach programu: Dziedzictwo kulturowe, priorytet: Kultura ludowa Tytuł projektu: Papier i drewno poszerzenie kolekcji etnograficznej Muzeum w Łowiczu.
Więcej »Lubuskie smaki według Jarosława Kreta
Jak wytwarza się naturalne soki owocowe, skąd bierze się szczególny smak koziego sera, dlaczego sandacze z lubuskich jezior uważane są z szczególnie wyjątkowo smaczne? Na te i wiele innych pytań odpowiedział Jarosław Kret. W kolejnym odcinku swojego krajoznawczego programu „Polska według Kreta” znany dziennikarz i prezenter odwiedził Ziemię Lubuską i opowiedział, jak powstają regionalne kulinaria.
Więcej »Leśnicy ukryli skrzynki w Bieszczadach. Możesz odnaleźć skarb i podzielić się swoim
Leśnicy z Cisnej zachęcają do dołączenia do zabawy. Tym razem nową ofertą dla turystów jest geocaching. Zabawa polega na odnajdywaniu w terenie ukrytych skrzynek z tajemniczymi przedmiotami. Pierwsi zainteresowani już wyruszyli w drogę!
Więcej »Jubileusz opolskich myśliwych
Polski Związek Łowiecki obchodzi w tym roku jubileusz 90-lecia. Z tej okazji tegoroczne opolskie Hubertowiny miały bardzo uroczysty charakter. Podczas uroczystości gratulacje w imieniu samorządu województwa przekazał opolskim łowczym wicemarszałek Tomasz Kostuś. Dziękował za wierność łowieckiej tradycji, za podejmowanie działań mających na celu ochronę polskich lasów, za edukację młodzieży.
Więcej »Wypocznij w zaciszu Małopolskiej Wsi
W zieleni pól i łąk, otulone zapachami siana i kwitnących sadów, z dala od zgiełku miast, pośpiechu ruchliwych szos i spragnionych wrażeń tłumów, gdzie ciszę zakłóca najwyżej pianie koguta, czekają na gości małopolskie gospodarstwa agroturystyczne.
Więcej »Zdjęcie Krakowa zwyciężyło w konkursie Stowarzyszenia Wikimedia Polska
We wrześniu każdy mógł załadować dowolną liczbę fotografii polskich zabytków na stronach Wikimedia Commons. Dzięki konkursowi zasoby w ciągu miesiąca powiększyły się o 48 tysięcy zdjęć polskich zabytków, załadowanych przez prawie 600 uczestników. Pierwsze miejsce w kategorii zdjęć pojedynczych zajęło poranne ujęcie wzgórza wawelskiego z Łęgiem w tle.
Więcej »Obóz Powstańców Styczniowych w Puszczy Knyszyńskiej
Dzięki przeprowadzonym przed kilkoma dniami poszukiwaniom, udało się dopisać kolejny rozdział opowieści o wydarzeniach okresu Powstania Styczniowego na obszarze Puszczy Knyszyńskiej. Odnaleźliśmy powstańcze obozowisko z 1863 roku i prawdopodobnie jest to pierwsze odkryte w oficjalny sposób i potwierdzone naukowo takie miejsce w Polsce.
Więcej »Podlaskie na Targach Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2013 w Poznaniu
W dniach 17-19 października br. odbyły się Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2013 w Poznaniu. Województwo Podlaskie prezentowało swoją ofertę na wspólnym stoisku z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną, Urzędem Miasta w Łomży, LOT Region Puszczy Białowieskiej oraz PTTK oddział w Białowieży.
Więcej »Konkurs fotograficzny Tatrzańska Jesień 2013
Lubisz fotografować amatorsko lub zajmujesz się tym zawodowo? Wystartuj w XIV edycji konkursu fotograficznego „Tatrzańska Jesień”. Do wygrania nagrody pieniężne. Organizatorzy czekają na prace do 18 listopada.
Więcej »Cieplice, najstarsze polskie uzdrowisko
Cieplice obecnie administracyjnie przynależą do Jeleniej Góry. Jest to najstarsze polskie uzdrowisko, słynne z leczniczych wód.
Więcej »Opolskie nagrodzone podczas Tour Salon w Poznaniu
W dniach 17-19 października 2013 r. w Poznaniu odbyły się międzynarodowe targi turystyczne Tour Salon 2013. Tegoroczna edycja obfitowała w zmiany i nowości – targi trwały trzy dni, a wstęp każdego dnia mieli wszyscy – zarówno przedstawiciele branży, jak i odwiedzający. Na targach Tour Salon zaprezentowało się większość polskich i wiele zagranicznych regionów, narodowe ośrodki promocji turystycznej, biura podróży, touroperatorzy, gestorzy bazy noclegowej, hotele, przewoźnicy, firmy świadczące usługi dla turystyki, ośrodki SPA i wellness oraz wydawnictwa i portale internetowe.
Więcej »Nakręcona historia – filmowy konkurs Narodowego Instytutu Dziedzictwa
Zbierz ekipę i nakręć film o zabytku w Twojej miejscowości. Do wygrania atrakcyjne nagrody – kamery cyfrowe lub tablety.
Więcej »Najpyszniejsze są... potrawy regionalne
Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na warsztaty kulinarne promujące tradycyjne potrawy regionalne. Podczas sześciu spotkań, od października 2013 r. do marca 2014 r., poznamy przepisy na potrawy i przysmaki Lasowiaków i Rzeszowiaków uhonorowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wpisem na listę produktów tradycyjnych.
Więcej »Najlepsza gęsina na świętego Marcina
W tym roku już po raz piąty zaprosimy do wspólnego biesiadowania przy kujawsko-pomorskiej gęsinie. Tradycja spożywania tego smacznego i zdrowego mięsa powraca i z roku na rok angażuje coraz więcej osób, które przyłączają się do naszej akcji promocyjnej „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”. Tegoroczną kampania wykracza już poza granice Polski. Podobnie jak w ubiegłym roku, zwieńczeniem naszej akcji będzie uroczysty obiad w Pałacu Prezydenckim.
Więcej »Niebanalne pamiątki z Podkarpackiego
Poszukiwanie ciekawych propozycji pamiątek, które wyprą tandetne chińskie plastiki, proponując w zamian oryginalne produkty których turysta nie kupi nigdzie indziej, tylko w podkarpackim – zakończone! Rękodzielnicy, artyści, pasjonaci kultury i tradycji połączyli siły i promują nasz region!
Więcej »24 października przypada Światowy Dzień Origami
Sztuka orgiami znana jest od dawien dawna. Narodziła się około roku 700 w Chinach, ale rozwinęła się w Japonii, przez co kojarzona jest właśnie z krajem kwitnącej wiśni. Początkowo z origami tworzono dekoracje na ceremonie religijne, jednak po opanowaniu przez Japończyków technik wytwarzania papieru, nastąpiło przemianowanie na sztukę świecką, związaną z przyjemnością i zabawą. Obserwowano naturę, a następnie starano się odzwierciedlać tę rzeczywistość.
Więcej »Partnerstwo dla Krajny i Pałuk laureatem konkursu Odkrywca 2013
W piątek, 4 października Prezes Zarządu Stowarzyszenia Partnerstwo dla Krajny i Pałuk - Kamila Radzka–Januszewska odebrała z rąk Marszałka Województwa Kujawsko–Pomorskiego Piotra Całbeckiego wyróżnienie w konkursie Odkrywca 2013.
Więcej »Krajobraz kulturowy wsi podlaskiej
Prawie 400 zgłoszonych prac, 91 uczestników to bilans Konkursu Fotograficznego Krajobraz kulturowy wsi województwa podlaskiego. Organizatorem przedsięwzięcia był Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wspólnie z Sekretariatem Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. 13 października podczas Targów Ogrodniczych ogłoszono wyniki konkursu.
Więcej »Kolejne nagrody za promocje turystyczną dla Śląska
Dobiegła końca kolejna edycja konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny Polski. Organizowany rokrocznie plebiscyt wyłania produkty odznaczające się wyjątkową atrakcyjnością turystyczną. W tym roku spośród 10 certyfikatów przyznanych produktom z całej Polski dwie nagrody trafiły do województwa śląskiego. Nagrodzono Szlak Kulinarny Śląskie Smaki oraz Święto Szlaku Zabytków Techniki - Industriada.
Więcej »Smakowanie życia na Tour Salonie
Promocja Regionu Lubelskiego na Targach Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem publiczności. Każdy, kto w dniach 17-19 października 2013 roku odwiedził stoisko naszego regionu, mógł popróbować znakomitych potraw regionalnych, a do tego wygrać weekendowy pobyt na Roztoczu albo w nałęczowskim SPA.
Więcej »Łódzkie na weekend docenione w konkursie Róża Regionów
Dwutygodnik branży turystycznej uhonorował godłem Róży Regionów 2013 - Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas Targów Regiony i Produkty Turystyczne TourSalon 2013 w Poznaniu. Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, jako wydawca publikacji Łódzkie na weekend zajęła III miejsce w kategorii: Projekt specjalny.
Więcej »Wojtyła - nadzieja Polaków
Wielkimi krokami zbliżają się już kolejne październikowe 17. Targi Książki w Krakowie (24-27 X), gdzie zobaczymy m.in. najnowszy album z fotografiami Mieczysława Żbika. Albumem Wojtyła - nadzieja Polaków wydawnictwo Biały Kruk wpisuje się w przygotowania do kanonizacji.
Więcej »Szlak Przygody z certyfikatem POT
Świętokrzyski Szlak Przygody uhonorowany został prestiżowym certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej, przyznawanym najciekawszym w kraju produktom turystycznym. Certyfikat POT to nagroda dla wyjątkowych i atrakcyjnych produktów turystycznych w Polsce. Nadawany jest tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym.
Więcej »Pierwsza aplikacja mobilna GPS po Wielkiej Pętli Wielkopolski gotowa!
Aplikacja GPS na urządzenia mobilne to pierwszy kompleksowy nośnik informacji turystycznej szlaku wodnego Wielka Pętla Wielkopolski. Liczący aż 690 km szlak obejmuje rzekę Wartę, Noteć i drogę wodną Warta – Kanał Bydgoski. Systematycznie uzupełniana, nowoczesna infrastruktura pozwala na uprawianie wielu form turystyki wodnej. Pętla jest przyjazna zarówno dla kajakarzy, jak i dla motorowodniaków.
Więcej »Certyfikaty POT rozdane! Dwoje zwycięzców z Wielkopolski!
Tegoroczny Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT został rozstrzygnięty 18 października w Poznaniu podczas Targów Tour Salon. Kapituła przyznała 10 Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej, z czego 2 dla produktów turystycznych z Wielkopolski!
Więcej »Dramat zaklęty w listach
Dramat zaklęty w listach to publikacja Józefa Musioła poświęcona korespondencji Heleny Danowskiej-Ździebło z mężem Dominikiem Danowskim-Ździebłą Kordianem – dowódcą zgrupowania Armii Krajowej Żelbet, więźniem politycznym w okresie stalinowskim.
Więcej »Biennale fotografii - Pejzaż Podlasia
Do 25 listopada 2013 roku można zgłaszać prace na konkurs fotograficzny im. Wiktora Wołkowa Biennale fotografii - Pejzaż Podlasia.
Więcej »Niezwykłe spotkanie z niezwykłym autorem
W najbliższą sobotę, 19 października zapraszamy na spotkanie z Edwardem Łysiakiem, autorem Opowieści kresowych. Początek o godzinie 16.00 w Galerii Art MDK przy ul. Wojska Polskiego 1/1. Wstęp wolny.
Więcej »Historyczno-kulturowy spacer po Opolu
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim oraz Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu mają zaszczyt zaprosić na promocję książki pt. Opole. Historyczno-kulturowy spacer po mieście autorstwa Urszuli Zajączkowskiej, która odbędzie się 22 października 2013 roku o godzinie 17.00 w sali odczytowej Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Wstęp wolny.
Więcej »