Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Niezwykłe spotkanie z niezwykłym autorem
W najbliższą sobotę, 19 października zapraszamy na spotkanie z Edwardem Łysiakiem, autorem Opowieści kresowych. Początek o godzinie 16.00 w Galerii Art MDK przy ul. Wojska Polskiego 1/1. Wstęp wolny.
Więcej »Historyczno-kulturowy spacer po Opolu
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim oraz Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu mają zaszczyt zaprosić na promocję książki pt. Opole. Historyczno-kulturowy spacer po mieście autorstwa Urszuli Zajączkowskiej, która odbędzie się 22 października 2013 roku o godzinie 17.00 w sali odczytowej Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Wstęp wolny.
Więcej »Odziej się na zimę
Pracy w polu i w koło domu ubywa, wieczory robią się coraz dłuższe, noce chłodniejsze. Za chwilę mróz namaluje pierwsze kwiaty na oknach, zatem przyszedł czas, aby przygotować się na zimę. Białostockie Muzeum Wsi serdecznie zaprasza na nowy jesienny cykl warsztatów rękodzieła Odziej się na zimę!
Więcej »Zakole - podróżuj, posmakuj, odkrywaj
Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów fotografowania do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. Zakole – Podróżuj. Posmakuj. Odkrywaj, organizowanym przez Lokalną Grupę Działania Zakole Dolnej Wisły.
Więcej »Odkryj mobilne... Powązki
14 października w teatrze Warszawy, z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, odbyła się konferencja prasowa projektu iPowązki, podczas której twórcy serwisu zaprezentowali aplikację mobilną oraz nowe funkcjonalności na stronie www.ipowazki.pl umożliwiające odnalezienie najciekawszych biogramów spośród osób, które znalazły swój ostatni spoczynek na Starych Powązkach.
Więcej »Perła Suwalszczyzny - Wigierski Park Narodowy
Katolicki Nobel dla Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk
Rada Fundacji Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia przyznała Zespołowi Pieśni i Tańca Śląsk Nagrodę Specjalną Totus 2013. Śląsk otrzymał wyróżnienie za całokształt osiągnięć w dziedzinie kultury w roku 60. rocznicy działalności artystycznej, w szczególności za propagowanie osoby i nauczania Jana Pawła II. Uroczystość wręczenia nagród - nazywanych - odbyła się 12 października na Zamku Królewskim w Warszawie, w wieczór poprzedzający Dzień Papieski.
Więcej »Myśliwi i leśnicy ponownie świętowali. Tłumy na Hubertusie w Tokarni
Po raz siódmy skansen w Tokarni przyciągnął setki odwiedzających. Wspólnie z leśnikami, myśliwymi, łowczymi i jeźdźcami świętowali pośród zabytków świętokrzyskiej wsi tzw. hubertowiny, czyli zakończenie sezonu. Impreza pod nazwą Hubertus Świętokrzyski to największa impreza plenerowa organizowana w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej.
Więcej »Szlak Przygody zaprasza na grzybobranie
Lubelskie sukcesy na Natura Food
To była nie tylko kulinarna promocja regionu. Podczas tegorocznej edycji międzynarodowych targów Natura Food w Łodzi pokazaliśmy, że Lubelskie jest smaczne, ale przede wszystkim ekologiczne. A to za sprawą Izabeli i Krzysztofa Sosków z Elżbietowa w powiecie lubartowskim, którzy zwyciężyli w rozstrzygniętym tu konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kraju!
Więcej »Podlasie w obiektywie
Rodzina żubrów się powiększa
Nie minęło więcej niż dwa miesiące, jak Jur i Piksel - dwa niespełna dwuletnie żubry urodzone w pierwszej w Polsce i Europie prywatnej zagrodzie żubra w Kiermusach należących do Klastra Marek Turystycznych Polski Wschodniej przeniosły się do wolno żyjącego stada w Puszczy Knyszyńskiej, a już stado powiększyło się o kolejne żubry.
Rodzina żubrów się powiększa
Więcej »Rozdanie Lubuskich Pereł Turystycznych
W pałacu w Wiechlicach 9 października 2013 r. w ramach Lubuskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki odbyła się konferencja pt. Turystyka wodna – ochroną naszej wspólnej przyszłości. Organizatorem wydarzenia była Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna. Uczestnicy mogli podziwiać m.in. wystawę prac lubuskich pamiątek projektu Lubuski Pamiątkarz.
Więcej »Wielkie Jeziora Mazurskie wśród najlepszych atrakcji Polski
Plebiscyt na najlepszy produkt turystyczny Polski przeprowadził serwis wp.pl wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną. Wielkie Jeziora Mazurskie znalazły się wśród najlepszych atrakcji Polski ostatecznie zajmując 8 pozycję z 611 głosami.
Więcej »(Nie)Wybuchowa niespodzianka w Puszczy Białowieskiej
Dwoje turystów znalazło we wtorek 1 października niewybuchy na terenie Puszczy Białowieskiej. Były to granaty moździeżowe, które spod płytkiej gleby wyryły dziki. O swoim znalezisku turyści poinformowali leśniczego Nadleśnictwa Browsk.
Więcej »Wygodny lot - jak się przygotować?
Śladami Leona Wyczółkowskiego – konkurs fotograficzny
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt. Śladami Leona Wyczółkowskiego – motywy sakralne w twórczości artysty. Będzie to już siódma edycja konkursu, który na stałe wpisał się do kalendarza corocznych imprez muzealnych. Tematem tegorocznego konkursu są motywy sakralne w twórczości Leona Wyczółkowskiego.
Więcej »Światowe Dni Turystyki 2013 już za nami
Zgodnie z tradycją regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki odbyły się 27 września. Tego dnia stolicą turystyki w województwie łódzkim stał się Zgierz i znajdujący się tam Park Kulturowy Miasto Tkaczy. Tegoroczne hasło przewodnie imprezy brzmiało Turystyka i Woda – ochrona naszej wspólnej przyszłości. Organizatorami byli: Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego i Parkiem Kulturowym Miasto Tkaczy w Zgierzu.
Więcej »Bojary 3
Centrum im. Ludwika Zamenhofa zaprasza w piątek, 18 października o godzinie 18:00 na promocję albumu Bojary 3 z udziałem autorów: Andrzeja Lechowskiego, Adama Walickiego i Wiesława Wróbla. Tego samego dnia odbędzie się również wernisaż wystawy archiwalnych fotografii Bojar i rysunków Michała Walickiego. Wieczór poprowadzi Sebastian Wicher.
Więcej »Polsko-chińska jesień z Man Li Szczepańską i paralotniarstwem
Towarzystwo Przyjaźni Polsko Chińskiej Oddział Kraków przy współpracy ze Stowarzyszeniem Artystycznym i Naukowym imienia Henryka Sienkiewicza serdecznie zaprasza swoich członków i sympatyków w każdy trzeci piątek miesiąca na spotkania stowarzyszeniowe.
Więcej »Lubelskie znaczy ekologiczne
VI Eko-festyn, który miał miejsce w sobotę 5 października na Placu Zamkowym w Lublinie, odwiedziło kilka tysięcy mieszkańców Lublina i okolic, którzy mieli okazję posmakować wytwarzanej w naszym regionie żywności ekologicznej. Przeszło pięćdziesięciu wystawców zaoferowało swoje smakołyki, na straganach pyszniły się rozliczne pieczywa, mięsiwo i wędliny, sery, miody, powidła, soki, ciasta, słodycze, nalewki, owoce i warzywa.
Więcej »Turystyczne święto województwa kujawsko-pomorskiego
Turystyka i woda ochroną naszej wspólnej przyszłości w tym roku pod takim hasłem na całym świecie obchodzone jest Święto Turystyki. Wojewódzkie obchody organizowane po raz pierwszy wspólnie przez Urząd Marszałkowski, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną odbyły się w piątek (4 października) w Elgiszewie w powiecie golubsko-dobrzyńskim.
Więcej »Poranki Młodego Widza w Kołobrzegu
Zapraszamy najmłodszych widzów na spotkania z teatrem i filmem do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu. W niedzielne poranki można obejrzeć ciekawe spektakle i bajki. Gorąco polecamy.
Więcej »Poznaj historię własnej okolicy i stwórz z nami europejski szlak zabytków!
Znasz obiekt lub miejsce, które upamiętnia wydarzenie związane z historią i dziejami Europy? Czy w Twojej okolicy znajdują się zabytki, dzieła sztuki, kultury lub architektury europejskiej? Zrób zdjęcie, opisz historię tego niezwykłego miejsca lub zabytku - wyślij do nas i weź udział w konkursie fotograficznym Ukryta Europa! Do zgarnięcia cenne nagrody!
Więcej »W cztery godziny przeszli Szlakiem Husarii i Sobieskiego z Raciborza do Rud
Ponad setka uczestników, jeźdźców, woźniców i rowerzystów a także gości w bryczkach, przejechało w cztery godziny ponad 20 km Szlakiem Husarii Polskiej. Przejazd, z okazji 330. rocznicy odsieczy wiedeńskiej, zorganizowały z zamku w Raciborzu do opactwa w Rudach startostwo, diecezja gliwicka, zespół klasztorno-pałacowy w Rudach oraz Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim. Nie zabrakło gości z Czech. Na Rogolu ks. Rafał Przybyła odprawił Mszę św. Zobacz zdjęcia z całego przemarszu!
Więcej »Najlepsze miejsca w samolocie
ABC podróżnego: Wybierz najlepsze miejsce w samolocie! Swobodne zajmowanie miejsc w samolocie mając pewność, że wybierasz słusznie - to nie lada sztuka. Konkurencja spora, a zatem trzeba decydować się szybko. Podpowiadamy, gdzie będzie Ci najwygodniej.
Więcej »Kujawsko-pomorskie Perły 2013
Kujawsko-pomorskie produkty i potrawy tradycyjne zostały wyróżnione na tegorocznych targach Smaki Regionów, prezentujących kulinarne dziedzictwo wszystkich polskich województw. Targi odbywały się od 21 do 24 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu. Impreza, której otwarcia dokonał minister rolnictwa i rozwoju wsi, towarzyszyła Targom Polagra Food.
Więcej »Hubertus 2013 - w Krowiarkach gonili lisa
Brukowiec kujawski na Liście Produktów Tradycyjnych
Piernik na karmelu, czyli Brukowiec kujawski – to 51. wyrób z Kujaw i Pomorza, który trafił na prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Listę Produktów Tradycyjnych. Brukowiec kujawski to przełożone powidłami piernikowe ciasto z widocznymi na wierzchu kulkami z ciasta piernikowego. Silnie zakorzeniona i podtrzymywana tradycja sprawiła, że do dziś wypiek jest niezastąpionym elementem wigilijnej kolacji na Kujawach w okolicach Inowrocławia. Produkt zgłosiła na listę gospodyni z Pławina.
Więcej »Turystyczne Perły pojechały nad Wisłę
Nadwiślańska gmina Janowiec została Turystyczną Perłą Regionu Lubelskiego 2013, a Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, odbywający się po obu stronach Wisły - w Kazimierzu Dolnym i Janowcu, wybrany został Turystycznym Produktem Województwa Lubelskiego 2013 i nagrodzony dodatkowo Turystyczną Perełką.
Więcej »