Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Wejście na sopockie molo od 30 września znów bezpłatne
Niedziela, 29 września 2013 r., będzie ostatnim dniem w tym roku, kiedy trzeba będzie zapłacić za wejście na sopockie molo. Obecnie bilety wstępu na sopockie molo są w tej samej cenie, co przed rokiem, czyli po 7 zł (normalny).
Więcej »Stocznia Szlaga - dokument z historii Gdańska
320 zdjęć, autorstwa Michała Szlagi, ilustrujących historię zniszczeń w krajobrazie i architekturze terenów Stoczni Gdańskiej zawiera wydany właśnie album Stocznia Szlaga. Pochodzą one z ostatnich 13 lat działalności tego gdańskiego artysty fotografika.
Więcej »Biurko prawdę ci powie
Siedzisz właśnie przy biurku? Rozejrzyj się wokół siebie. Czy na blacie panuje idealny ład, a wszystkie drobiazgi są uporządkowane? A może otaczają cię sterty dokumentów, karteczek z notatkami i wypisanych długopisów? To, jak wygląda twoje miejsce pracy mówi o tobie więcej, niż ci się wydaje.
Więcej »Spójna Opolszczyzna chce szkolić kolejnych fachowców
Ruszają kolejne szkolenia w ramach projektu unijnego Spójna Opolszczyzna. Choć zajęcie wydawać się może typowo męskie, organizatorzy zachęcają kobiety, by również zainteresowały się tą ofertą. A chodzi o... szkolenia na spawacza w technologii MAG i MIG.
Więcej »Chrzan królował w Osjakowie
III Wojewódzkie Święto Chrzanu zorganizowano w Osjakowie. W otwarciu święta uczestniczyli marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień oraz przewodniczący Sejmiku – Marek Mazur. Święto połączono z masową imprezą rekreacyjną, prezentującą krzyżujące się w Osjakowie szlaki turystyczne: pieszy, rowerowy, kajakowy i konny.
Więcej »Tak powstają dożynkowe dzieła sztuki!
Za nami już dwie dekady września i sezon dożynkowy powoli dobiega końca. Ale zanim do tego doszło wielu z nas miało okazję czy to na żywo czy w Internecie podziwiać korowody ze wspaniałymi koronami żniwnymi, które stanowią nieodłączny element corocznego dziękczynienia za plony. Wielu też zastanawiało się pewnie jak się takie cuda robi i ile zajmuje to czasu. Dziś nie tylko o tym opowiemy, ale też pokażemy w galerii cały proces powstawania korony żniwnej od zżętego zboża i metalowej konstrukcji po gotową koronę.
Więcej »Raciborskie air-show z dużą frekwencją
Blisko stu modelarzy z całej Polski i z Czech oraz setki raciborzan na wałach jako widowni - 15 września pod Oborą zorganizowano VI Międzynarodowy Piknik Modelarski. Nie zabrakło efektownych pokazów i małych katastrof. Trzy modele rozbiły się podczas lotów. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Więcej »Powstał Gęsinowy Szlak Kulinarny
12 września zakończył się proces certyfikacyjny restauracji, które ubiegały się o udział w kujawsko-pomorskim Gęsinowym Szlaku Kulinarnym. Szlak zapoczątkuje 17 lokali, które zostały wyłonione przez komisję certyfikacyjną.
Więcej »Utkaj wspomnienia na krośnie w muzeum
Jeszcze tylko do połowy października można oglądać prezentowane w Muzeum w Bielsku Podlaskim (Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku) tkaniny ludowe – Sztuka spod krosna. To również ostatnie dni, żeby spróbować swoich sił przy warsztacie tkackim, który muzealnicy udostępnili wszystkim miłośnikom tkaniny.
Więcej »Góry Świętokrzyskie – Łysica, Święty Krzyż - Łysogóry
W Góry Świętokrzyskie trzeba przyjechać co najmniej na kilka dni. Dzięki temu zobaczysz wszystkie atrakcje tego regionu. W tym artykule poznasz przykładową wycieczkę do centrum Gór Świętokrzyskich, czyli Łysicy i Świętego Krzyża.
Więcej »II Łebski Dzień Rybaka już za nami
Łebscy rybacy wraz z rodzinami, a także sympatycy rybackiej atmosfery w sobotę 14 września br. świętowali „II Łebski Dzień Rybaka 2013”, który zorganizowany został przy współpracy Burmistrza Miasta Łeby, Lokalnej Grupy Rybackiej Pradolina Łeby oraz Centrum Informacji Turystycznej w Łebie.
Więcej »e-Tarnowskie Góry
Najbardziej „internetowym" miastem w województwie śląskim pod względem aktywności małych i średnich przedsiębiorców w sieci zostały Tarnowskie Góry. Tym samym, jako jedno z 16 miast w Polsce liczących poniżej 100 tys. mieszkańców, zyskało prestiżowe miano Google eMiasta.
Więcej »Posypały się kulinarne perły
Z ogromną radością informujemy, że aż cztery statuetki Perły - prestiżowej nagrody w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów, powędruje w tym roku do wytwórców z Lubelszczyzny. W dziesięcioletniej historii Pereł naszym smakołykom przyznano w sumie 27 takich wyróżnień. To potwierdza, że w Lubelskiem naprawdę umiemy smakować życie!
Więcej »Inwałd został zalany - nie wodą a turystami...
W miniony weekend 7 i 8 września 2013r. odbyła się inscenizacja bitwy o Warownię Inwałd. Rekonstrukcja historyczna została zainspirowana wydarzeniami na ziemi sanockiej w latach 1601-1605, gdzie toczyła się prywatna wojna pomiędzy referendarzem koronnym Janem Drohojowskim i kasztelanem przemyskim Stanisławem Stadnickim. Wtedy poszło o rzecz błahą - o miejsce w gospodzie.
Więcej »Suwałki – tu cię super ugoszczą!
CrossFit - ciągle zmieniany trening coraz bardziej popularny w Polsce
Crossfit to ciągle zmieniany trening, wykonywany na dosyć dużej intensywności z wykorzystaniem ruchów funkcjonalnych. Jest programem uniwersalnym przeznaczonym dla wszystkich amatorów aktywności fizycznej jak i wyczynowych sportowców. Jego struktura i sposób programowania jednostek treningowych umożliwia rozwój wszystkich 10 cech motorycznych wyodrębnionych przez fizjologów sportowych. Rozwija ogólną sprawność...
Więcej »Zrabowane i odzyskane - unikalne zabytki powróciły do polskich muzeów
Elka ponownie w Parku Śląskim
Nad alejami znów kursuje kolejka linowa. Pierwszego dnia swojego funkcjonowania przewiozła kilka tysięcy osób. Chętni na bezpłatny przejazd pojawili się kilka godzin przed pierwszym kursem.
Więcej »Nietykalni najlepszym filmem Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2013
31 sierpnia, w sobotę, pokazem filmu Romeo i Julia w reż. Buza Luhrmanna, zakończył się największy wakacyjny festiwal filmowy, a wraz z nim głosowanie w Plebiscycie Publiczności na najlepszy film festiwalu. Tegorocznym zwycięzcą okazała się francuska komedia Nietykalni, pokazywana w cyklu Kino pozytywnej energii. Prawdziwa historia niezwykłej przyjaźni sparaliżowanego milionera i opiekującego się nim chłopaka z przedmieścia, wyprzedziła Django Quentina Tarantino oraz Pamiętnik z Ryanem Goslingiem w roli głównej.
Więcej »Rodzinna niedziela w ratuszu wokół kultury żydowskiej
We wrześniu i październiku zapraszamy do białostockiego Ratusza dzieci w wieku 8 – 12 lat wraz z opiekunami na zajęcia edukacyjne poświęcone kulturze żydowskiej. Towarzyszą one wystawie Byliśmy tu zorganizowanej w 70. rocznicę likwidacji getta białostockiego. Wystawa prezentowana jest na Rynku Kościuszki wokół Ratusza, w Ratuszu oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Więcej »Powstanie Warszawskie w światowych mediach
Washington Post, Daily Mail, Tv Xianghunet, Sopitas, 3 News, On-line Nigeria - sześć kontynentów, kilkadziesiąt państw, setki doniesień – zapowiedź najnowszej produkcji filmowej Muzeum Powstania Warszawskiego pt. Powstanie Warszawskie wzbudziła powszechne zainteresowanie mediów na świecie.
Więcej »Śpiewaj z gwiazdami! Przyjdź na casting! Nagraj płytę! Supportuj gwiazdy!
Fundacja wspierania młodych artystów i inicjatyw kulturalnych Bliżej Gwiazd, zaprasza wszystkich zainteresowanych w wieku od 6 do 20 lat, do wzięcia udziału w castingach Łowcy Talentów – Vocal..., które odbędą się w godzinach 10:00-14:00 w Karpaczu, Jaworze i Złotoryji.
Więcej »Najpiękniejsze zdjęcia znad Bałtyku
Zakończył się konkurs fotograficzny Kocham Bałtyk organizowany przez portal www.czasnadmorze.pl pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Związku Miast i Gmin Morskich. Wśród ok. 1500 zdjęć jury nagrodziło najlepsze, wśród których znalazło się zdjęcie wykonane w Łebie. W galerii konkursu zdjęcia z Łeby pojawiają się często, co świadczy o popularności tej miejscowości wśród turystów.
Więcej »Dolny Śląsk - promocja regionu
Dolny Śląsk po raz kolejny odkrywa swoje tajemnicze oblicze. Tym razem zaprasza m.in. do Doliny Baryczy i w Karkonosze – na Śnieżne Kotły. Jesienna odsłona kampanii promującej region ruszy we wrześniu w telewizjach TVN, Polsat, Discovery, National Geographic oraz kanałach tematycznych tych stacji.
Więcej »Nowe zajęcia w Domu Kultury Rybnik-Chwałowice
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na nowe zajęcia w roku szkolnym 2013/2014. W ofercie znajdują się propozycje właściwie dla każdej grupy wiekowej o różnych kierunkach zainteresowań. Zapraszamy na zajęcia artystyczne, hobbystyczne, o charakterze edukacyjnym czy rekreacyjnym. Polecamy pracownie: wikliniarską, ceramiczną, plastyczną, fotograficzną, decupage, robótek ręcznych, rysunku i malarstwa sztalugowego.
Więcej »II Festiwal Krzemień Pasiasty. Kamień Optymizmu w Sandomierzu
Warto zarezerwować sobie weekend 6-8 lub 13-15 września w Sandomierzu! Już po raz drugi Królewskie Miasto Sandomierz ma przyjemność zaprosić na optymistyczne spotkanie! Od 7 września do 30 października odbędzie się II Festiwal Krzemień Pasiasty – Kamień Optymizmu.
Więcej »Pędrek Wyrzutek na tropie własnej tożsamości
Przygody Pędrka Wyrzutka to kolejne wznowienie przez Wydawnictwo Iskry niezwykłej powiastki filozoficznej Stefana Themersona dla dzieci i dorosłych, ilustrowanej przez żonę autora, Franciszkę.
Więcej »Obrona Częstochowy. W kręgu czaru Sienkiewiczowskiego
Towarzystwu im. Henryka Sienkiewicza i Wydawnictwu Polihymnia zawdzięczamy wznowienie artystycznej adaptacji jasnogórskiego epizodu Potopu Henryka Sienkiewicza w opracowaniu Jadwigi Janczewskiej pt. Obrona Częstochowy.
Więcej »622 upadki Bunga. Dziwność istnienia według Witkacego
W wydawnictwie PIW ukazała się reedycja debiutanckiej autobiograficznej powieści Stanisława Ignacego Witkiewicza 622 upadki Bunga, czyli Demoniczna kobieta. Jest to opowieść o destrukcyjnej miłości i próbie dotarcia do tajemnicy istnienia.
Więcej »Świetlne Pióro
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do udziału w kolejnej, czwartej już edycji Świetlnego Pióra – ogólnopolskiego konkursu literackiego na opowiadanie fantastyczne. Jak co roku, tematyka prac jest dowolna, musi jednak wiązać się z szeroko rozumianą fantastyką.
Więcej »