Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego
Konkurs na najlepszy produkt turystyczny województwa mazowieckiego ma na celu wyłonienie w danym roku najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich promocję, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.
Więcej »Kielecki Teatr Tańca wystąpi w Niemczech
W weekend Kielecki Teatr Tańca wystąpi w Gotha w Niemczech podczas tegorocznej 50. edycji festiwalu Europeade.
Więcej »Zawodowe inspiracje
Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku, należącego do Klastra Marek Turystycznych Polski Wschodniej, bierze udział w realizacji projektu „Zawodowe Inspiracje”. Projekt ma na celu podnieść jakość i atrakcyjność kształcenia uczniów ZSTiO/TZzOI w zakresie kompetencji wymaganych na rynku pracy poprzez wdrożenie programu rozwojowego szkoły.
Więcej »Wystawy stałe w Muzeum Gross-Rosen
Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy zaprasza wszystkich do obejrzenia wysataw stałych. Wśród nich są: KL Gross-Rosen 1941 – 1945, AL Riese – filie KL Gross-Rosen w Górach Sowich, Zaginione człowieczeństwo, Barak tzw. francuski, Zostały rzeczy, pamięć, żal...
Więcej »Kolekcjonerstwo - nasza pasja
W Muzeum Zamkowym w Kwidzynie zobaczyć można wystawę zatytułowaną "Kolekcjonerstwo - nasza pasja", na którą składają się eksponaty z prywatnych zbiorów myśliwych z Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ. Wystawa prezentowana jest w sali dawnego dormitorium na I piętrze zamku w Kwidzynie do 15 września 2013 roku.
Więcej »Najsmaczniejsza Wesoła przekąska już wybrana
W konkursie „Wesoła przekąska”, który odbywał się na fanpage’u Fundacji im. J. A. Komeńskiego, internauci wyróżnili największą liczbą polubień trzy propozycje zdrowych oraz wesołych przekąsek stworzonych z owoców i warzyw. W zabawie, organizowanej w ramach Programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, nagrodzono Grupy Zabawowe z Bystrej k. Nowego Sącza, ze Zbrosławic k. Tarnowskich Gór oraz ze Śmigla w województwie wielkopolskim.
Więcej »Muzealny Wehikuł Czasu
Lubicie podróżować w czasie? Chcecie dotknąć śladów przeszłości? Zatrzymać w kadrze uciekający czas? Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedzieliście twierdząco musicie wstąpić do Muzeum Okręgowego i wybrać się w daleką wyprawę do ciekawych miejsc i czasów razem z jego pracownikami.
Więcej »Pamiątka z Dolnego Śląska
W dniu 11.07.2013 o godz. 15.00 w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu miał miejsce wernisaż wystawy pn. „Ceramika bolesławiecka. Pamiątka z Dolnego Śląska”. Wystawę zorganizowały Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu wraz z Hotelem Mercure w Karpaczu.
Więcej »Jurapark Krasiejów
Odkrywka w Krasiejowie zyskała światową sławę dzięki licznym znaleziskom triasowych kręgowców. Stan zachowania okazów, ich liczba i różnorodność pozwoliły na rozpoczęcie prac badawczych, które trwają do dziś. Wśród wielu wydobytych okazów opisano między innymi nowego pradinozaura nazwanego Silesaurus opolensis.
Więcej »Żarłoczni oprawcy pokonani przez leśników
To wojna na śmierć i życie – trup pada gęsto, a ofiary liczone są w tysiącach. Areną zmagań jest Puszcza Knyszyńska, a czarnym charakterem … szkodniki liściożerne. Na szczęście tegoroczna bitwa zakończyła się sukcesem leśników, a zyskały dumne podlaskie dęby.
Więcej »Pociągi na Woodstock
"Zaraz będzie ciemno", a na torach "Pędząca Kłoda" z "Amelinium" - takie nazwy otrzymały pociągi, które zabiorą fanów rocka na tegoroczny Przystanek Woodstock. W tym roku do Kostrzyna nad Odrą wyruszy 100 pociągów z całej Polski. Impreza od 1 do 3 sierpnia.
Więcej »40 lat Korony Kielce
Korona kończy dziś dokładnie 40 lat! Dziś o godz. 17.00 w Galerii Korona Kielce otwarta zostanie wystawa pamiątek i gadżetów żółto-czerwonego zespołu. Będzie to inauguracja obchodów 40-lecia Korony.
Więcej »Wieś województwa śląskiego okiem obiektywu
Pokaż swoją wieś własnymi oczami... Weź udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
Więcej »To prawdziwa sensacja!
W Świnoujściu grupa pasjonatów historii odnalazła prawdziwy skarb! Bezcenny zabytek waży kilka ton, wykonany jest z granitu i przez kilkadziesiąt ostatnich lat był ukryty pod grubą warstwą betonu.
Więcej »Zabytki Muzeum Pierwszych Piastów na światowych wystawach w Kopenhadze, Berlinie, Londynie
Wspólnym projektem Nationalmuseet w Kopenhadze, The British Museum w Londynie i Museum für Vor-und Frühgeschichte w Berlinie jest ekspozycja „The Viking World. Cultures in Contact”. Kolejne jej odsłony zostaną zaprezentowane w najważniejszych muzeach Danii, Wielkiej Brytanii i Niemiec.
Więcej »Paweł na dywanie - spotkanie z mistrzem
W niedzielę, 14 lipca, o godz. 12.00 Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Niedziela w Muzeum pt. "Paweł na dywanie - spotkanie z mistrzem". O swojej fascynacji fotografią oraz lokalnym krajobrazem poznawanym podczas rowerowych wypraw i postrzeganym przez pryzmat matematycznych zainteresowań opowie twórca Kieleckiej Szkoły Krajobrazu - Paweł Pierściński.
Więcej »LOTTO Poland Bike Marathon: Góra Kalwaria blisko rekordu
LOTTO Poland Bike Marathon piąty raz z rzędu zawitał do Góry Kalwarii. Ta miejscowość znajduje się od samego początku na mapie cyklu wyścigów, organizowanych przez byłego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa. W Górze Kalwarii dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja, najwyższa w tym roku.
Więcej »Rowerowy weekend z Merida Mazovia MTB Marathon
Dziewiąty etap cyklu Merida Mazovia MTB Marathon, największej imprezy kolarskiej dla amatorów w Polsce, już 13 lipca w Puławach. Dzień później w Nałęczowie, w niedzielę 14 lipca, kolarze zmierzą na dziesiątym etapie cyklu. Przed maratonami, w piątek 12 lipca w Kazimierzu Dolnym, odbędzie się druga w tym sezonie rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas. Trasa tzw. czasówki będzie miała długość 1 kilometra.
Więcej »Wakacje z Mikołajem Kopernikiem
W roku jubileuszu 540. rocznicy urodzin i 470. śmierci wielkiego astronoma, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie przygotowało edukacyjne przedsięwzięcie poświęcone jego życiu i działalności. Impreza ma charakter rodzinnych spotkań z życiem i działalnością wielkiego astronoma. Jej celem jest przybliżenie postaci najwybitniejszego mieszkańca olsztyńskiego zamku – Mikołaja Kopernika, który w latach 1516 - 1521 pełnił funkcję administratora dóbr wspólnych kapituły.
Więcej »W Iławie ustanowią rekord Guinessa
10 lipca na wodach Jezioraka pojawią się niezwykłe jednostki pływające - niezwykłe, bo zasilane wyłącznie energią słoneczną. 11 lipca w samym centrum Iławy ich konstruktorzy podejmą próbę ustanowienia rekordu Guinessa w jednodniowym rekordowym przebiegu takiej jednostki. Organizatorzy liczą, że tego dnia uda się pokonać dystans 200 kilometrów.
Więcej »Dąb Wybickiego z Będomina Drzewem Roku 2013
Dąb Wybickiego, który rośnie obok Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie (Pomorskie), zwyciężył w ogólnopolskim konkursie Drzewo Roku 2013 - poinformowało w poniedziałek stowarzyszenie ekologiczne Klub Gaja, organizator plebiscytu. Zwycięski dąb upamiętnia twórcę polskiego hymnu Józefa Wybickiego.
Więcej »Busem przez świat - studenci ruszają do Australii
Piątka studentów tworząca projekt "Busem przez świat" rusza do Australii. Mają już za sobą cztery wyprawy na trzy kontynenty. Zwiedzili 33 państwa: ganiali za bykami na hiszpańskiej corridzie, łapali aligatory na Florydzie, odwiedzili kasyno w Las Vegas i natrafili na bombę w byłej Jugosławii.
Więcej »Kocham Bałtyk
Wraz z początkiem wakacji rozpoczął się wakacyjny konkurs fotograficzny „Kocham Bałtyk”. W konkursie pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Związku Miast i Gmin Morskich na autorów najciekawszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody: pobyty nad morzem, lustrzanka cyfrowa czy vouchery na odbitki.
Więcej »Wakacje 2013 w Ustrzykach Dolnych
Prezentujemy kalendarz imprez sportowo - rekreacyjnych na pierwszy miesiąc wakacji 2013. Organizatorami są: Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych, KS Bieszczady Ustrzyki Dolne, Hala Sportowa przy ZSP Nr 1 w Ustrzykach Dolnych, Zespół Basenów "Delfin" w Ustrzykach Dolnych i inni.
Więcej »Dni Starogardu Gdańskiego
Na rynku miejskim w Starogardzie Gdańskim, w dniach 5 - 7 lipca, będą trwały Dni Starogardu zorganizowane pod hasłem Starogard Gdański Serce Kociewia I Wielki Jarmark Kociewski. Podczas trwania obchodów dni miasta, atrakcji dla wszystkich mieszkańców i turystów nie zabraknie.
Więcej »VI Ogólnopolskie Spotkania Kapel i Zespołów Ludowych
Na ludowo i biesiadnie - tak zwyczajowo rozpoczyna się lato w Kwidzynie. A wszystko za sprawą organizowanych przez zespół Powiślanki Ogólnopolskich Spotkań Kapel i Zespołów Ludowych. Impreza odbędzie się w sobotę, 6 lipca, i będzie to już jej szósta, a licząc z międzynarodowymi, to nawet dziewiąta edycja.
Więcej »Polska rzeźba fin de siècle’u
Polska rzeźba fin de siècle’u to ekspozycja w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie ukazująca 20 dzieł. Wystawa prezentuje bardzo interesujące, pełne głębi i wymowy (nierzadko symboliczne) kompozycje oraz dość szeroko rozpowszechnione w tamtym czasie portrety (ujęte najczęściej w naturalnej wielkości popiersia) mniej i bardziej znanych osób i postaci historycznych, tworząc spójną całość.
Więcej »Karpacka Pracownia Pantomimy
Projekt Karpacka Pracownia Pantomimy realizowany jest przez Fundację Pantomima w okresie od 01.06.2013-31.12.2013r. przy wsparciu finansowym Gminy Karpacz we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.
Więcej »Palowice: biegali i grillowali z Luxtorpedą
Ponad 400 osób wzięło udział w imprezie, którą w Palowicach zorganizowała grupa biegowa Luxtorpeda. Biegacze ścigali się na dystansach 5 i 15 kilometrów. 15-kilometrową trasę pokonali też zawodnicy Nordic Walking.
Więcej »Rozśpiewany weekend na Letniej Scenie przy Pompie
W sobotę (6 lipca) Agnieszka Rosnerówna, w niedzielę (7 lipca) Przemysław Branny. Dwoje artystów obdarzonych wspaniałymi głosami, dwa niepowtarzalne wieczory w ogródku przy Placu Św. Ducha 4 w Krakowie.
Więcej »