Najnowsze wiadomości | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Trzynaście Alpejskich Olbrzymów
Pierwotnie miał to być po prostu wyjazd na Mont Blanc, najwyższy szczyt Europy. Niespodziewanie moja pierwsza alpejska przygoda stała się prawdziwym maratonem - wspomina Łukasz Supergan.
Więcej »Nie widzieć. CZUĆ!
- Kilkanaście osób poznawało moje prace poprzez dotyk. Byli skupieni i przejęci studiując struktury i faktury materiału. I pięknie o swoich doznaniach opowiadali. Nie widząc zobaczyli więcej niż my, widzący” - wspomina swoje spotkanie z niewidomymi rzeźbiarz Maciej Kasperski.
Więcej »Nie tylko "Szara kolęda"
Najsłynniejsze utwory Krzysztofa Komedy, w nowych aranżacjach, zagrają wybitni jazzmani: Henryk Miśkiewicz (saksofon), Robert Majewski (trąbka), Wojciech Majewski (fortepian), Jacek Niedziela (kontrabas) i Michał Miśkiewicz (perkusja). Na spotkanie zaprasza Filharmonia Łódzka, we wtorek, 19 stycznia, o godzinie 19.00
Więcej »GDYNIA nagradza…
Nagrody to: Gdyńska Kostka Literacka oraz 50.000 złotych. Zbliża się piąta edycja Nagrody Literackiej Gdynia, przyznawanej w każdym roku w trzech kategoriach: poezja, proza, esej. Organizatorzy zapraszają do nadsyłania zgłoszeń do nagrody.
Więcej »Zoologia fantastyczna
Gdy rozum śpi, budzą się potwory. Obudzone potwory są lepsze od potworów niewidzialnych, grasujących w naszych umysłach rzekomo jasnych i trzeźwych. Oto punkt wyjścia perfidnie nasennej Zoologii fantastycznej. Na jej premierę zaprasza Stowarzyszenie TEATR MUMERUS z Krakowa.
Więcej »Zimowa Wyprawa po Czarci Kamień
Leży na wzgórzu powyżej miejsca, gdzie łączą się dwa strumienie. Ścieżka jest bardzo malownicza wzdłuż stromych ścian wąwozu. Diabelski Kamień w Słowiczym Wąwozie. Kto odważy się na wyprawę w takie miejsce?
Więcej »Pani od biustonosza
Od ponad dwóch lat Maria Dastych zawodowo pomaga kobietom dopasować biustonosze do biustów. Niby nic wielkiego, a jednak. Ona sama z rozmiaru 90F przeszła na 75K. Teraz uczy tego inne kobiety. Najczęściej chcą się zorientować, jaki jest ich prawidłowy rozmiar.
Więcej »MONICA
Rysunki, których kontur wypełnia czarna plama. Przeniesienie graficznych konceptów i znaków do rzeczywistości trójwymiarowej. Odbity na papierze świat odzyskuje z powrotem swój trójwymiarowy charakter – oto zdania, określające wystawę, prezentowaną we wrocławskim BWA.
Więcej »Charytatywna ARKA – pomóż Wiolecie
Wiola Szczerba ma 28 lat i raka piersi z przerzutami. Szansą na przeżycie jest operacja w Chinach, na którą potrzeba 160 tys. zł. Chce jej pomóc Teatr Współczesny ze Szczecina, zapraszając na spektakl charytatywny.
Więcej »SAMOTNOŚĆ/MALINY
MALINY to jedno z siedmiu opowiadań napisanych przez Edytę Kotowicz, opowiedzianych fotografią Alicji Szulc i wyrażonych za pomocą grafiki Izabeli Sroki. To niedopowiedziana historia kobiecego ja. Na wernisaż zaprasza w sobotę, 16 stycznia, stołeczna galeria SZTUKARNIA.
Więcej »Ostatni raj na ziemi
Kraj niespodziewanego, ostatni raj na ziemi, a dla miłośników nurkowania podwodny Eden – takie opinie krążą o tym miejscu, niezbyt dobrze Polakom znanym, a mianowicie Papui – Nowej Gwinei. Na bliższe spotkanie z tym krajem zaprasza 20 stycznia Radek Lewandowski i POZNAŃSKI KLUB PODRÓŻNIKA.
Więcej »SKOCZ W KULTURĘ w Szczecinie
Akademia Antyczna, koncert kolęd czy Środy z historią to ledwie kilka propozycji Muzeum Narodowego w Szczecinie. Warto też pamiętać, że w każdy czwartek można tam bezpłatnie zwiedzać wystawy stałe i czasowe.
Więcej »Mediując z samym sobą
List uwalniający, ćwiczenia oddechowe satori, cztery kroki wybaczania czyli... INSPIRACJE MIŁOŚCI. Na treningi z zastosowaniem technik: mediacyjnych, samoakceptacji i RW zaprasza Marcin Kurnik. A wszystko to w pieknej scenerii Beskidu Wyspowego z widokiem na Tatry.
Więcej »Obraz jak węzeł
Wycinam i wrzucam do szuflady wszystkie zdjęcia i reprodukcje, w których cokolwiek
mnie intryguje i wiele godzin spędzam na zestawianiu tych strzępków ze sobą – mówi o swoich pracach Krzysztof Marciniak. Na wystawę jego kolaży i rysunków zaprasza Galeria DWA ŚWIATY.
KOCHAJMY SIĘ!
Przyjaźń pomiędzy ludźmi z Indii i Polski zawiązała się dawno temu - w XIX wieku. Nawet wcześniej już polscy podróżnicy odwiedzali Indie. W XIX wieku parę klasycznych publikacji zostało przełożonych z języka sanskryt na polski, a Historia średniowiecznej Indii była jako pierwsza wydana w Europie w języku polskim.
Więcej »